DZIŚ JEST:   08   GRUDNIA   2019 r.

Niepokalane Poczęcie NMP
Św. Romaryka, opata
Św. Eutychiana, papieża
 
 
 
 

Holenderski uniwersytet chce zatrudniać wyłącznie kobiety. A co z założeniami teorii gender?

Holenderski uniwersytet chce zatrudniać wyłącznie kobiety. A co z założeniami teorii gender?
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: unsplash.com (Tim Mossholder)

Uniwersytet Techniczny w holenderskim Eindhoven nie będzie zatrudniać mężczyzn – informuje „Rzeczpospolita”. Jak przekonują władze uczelni, idzie o gest na rzecz walki o równouprawnienie w świecie nauki.


Placówka 1 lipca rozpoczyna realizację pięcioletniego programu stypendialnego im. Irene Curie – córki Marii Skłodowskiej-Curie a zarazem laureatki Nagrody Nobla w dziedzinie chemii. W ramach tegoż programu Uniwersytet zatrudni około 150 pracowników akademickich.

 

Kryteria wyboru kandydatów będą jednak przez pierwsze półtora roku dość nietypowe: przyszły pracownik musi być... kobietą. Uczelnia uznała bowiem, że w ten sposób wyśle światu sygnał zaangażowania na rzecz równouprawnienia kobiet i mężczyzn w świecie nauki.

 

Jak podkreślił rektor placówki Frank Baaijens (o zgrozo: mężczyzna!), uniwersytet przykłada wielką wagę do zasady równości płci. Problem w tym, że jego dotychczasowe zabiegi na rzecz procentowego zwiększenia udziału kobiet wśród pracowników... nie przyniosły rezultatu. Postanowiono więc mężczyzn po prostu wykluczyć z gry.

 

Zgłoszeń do pracy wysyłanych przez przedstawicieli tej płci placówka nie będzie w ogóle rozpatrywać. Dopiero gdyby po pół roku na dane stanowisko nie udało się znaleźć odpowiedniej kobiety, aplikacja mężczyzny będzie mogła zostać rozpatrzona. A nie bezwarunkowo  komisja rekrutacyjna w takim przypadku będzie bowiem zobowiązana wskazać mimo wszystko także choć jedną kandydatkę.


Według rektora Baaijensa wszystko jest zgodne z prawem unijnym i o zatrudnieniu na uczelni technicznej może decydować płeć. Niewiadomo jednak jak na pomysł władz Uniwersytetu Technicznego w Eindhoven zareagują środowiska LGBT+ oraz zwolennicy ideologii gender, bowiem zgodnie z jej założeniami płeć jest tylko tymczasowym konstruktem. Tymczasem przecież do pracy na uczelni może zgłosić się mężczyzna, który czuje się kobietą, lub kobieta, która czuje się mężczyzną!

 

 

Źródło: rp.pl

Pach

 

 


DATA: 2019-06-25 21:17
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Pozwolę sobie przytoczyć fragment z popularnego portalu na "O" w tej sprawie: "Uniwersytet Technologiczny w Eindhoven, w 2018 roku uznany za najlepszą uczelnię techniczną w Holandii ... Uniwersytet Technologiczny w Eindhoven TUE ma najniższy odsetek kobiet wśród kadry akademickiej w całej Holandii." - zapewne to tylko zbieg okoliczności...
5 miesięcy temu / JK
 
zostanę zwolennikiem równości płci, gdy faceci będą mieli celulit i miesiączkę. kp
5 miesięcy temu / kp
 
...
5 miesięcy temu / Cav
 
Seksmisja
5 miesięcy temu / Abc
 
Niestety, drogi Autorze. W przypadku lewactwa nie da się zastosować zwykłej, klasycznej logiki, co spróbowałeś uskutecznić w powyższym artykule. To tak samo, jak w przypadku lewackiej definicji wolności słowa i mowy nienawiści: "Wolnośc słowa jest wtedy, gdy ja krytykuję Twoje poglądy, a mowa nienawiści jest wtedy, gdy ty krytykujesz moje poglądy". Walka z komunistami przy użyciu cywilizowanych metod jest z zasady bezskuteczna. Oni rozumieją tylko wtedy, gdy wali ich sie bez pardonu pięścią po ryju. Inny język do nich nie dociera.
5 miesięcy temu / PM
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.