DZIŚ JEST:   19   STYCZNIA   2021 r.

Św. Józefa Sebastiana Pelczara
Św. Henryka, biskupa
 
 
 
 

Holenderski rząd próbował zataić, jak wiele przestępstw jest dziełem imigrantów

Holenderski rząd próbował zataić, jak wiele przestępstw jest dziełem imigrantów
Fot. Reuters / Forum

Wiceminister zajmujący się kwestiami azylowymi podał się do dymisji po tym, jak prasa w Holandii ujawniła proceder ukrywania przez władze skali przestępstw popełnianych przez imigrantów ubiegających się o stały pobyt.

 

Ofiarą afery azylanckiej stał się podsekretarz stanu w resorcie sprawiedliwości i bezpieczeństwa Mark Harbers. Ogłosił swoją dymisję w trakcie parlamentarnej debaty na temat raportu mającego ukazać, a w rzeczywistości kamuflującego dane o brutalnych przestępstwach tak zwanych uchodźców. Urzędnik powiedział deputowanym, że czuje się odpowiedzialny za to opracowanie.

 

Zapytany, dlaczego ministerstwo nie ujawniło skali udziału w statystykach przestępczości osób ubiegających się o azyl, Harbers przyznał, iż urzędnicy służby cywilnej obawiają się, że prawdziwe liczby wywołają społeczne zamieszanie.

 

Opublikowany w zeszłym tygodniu raport wykazywał, że osoby ubiegające się o azyl osoby z uznanych za „bezpieczne” Maroka i Algierii, odpowiedzialne były za niemal połowę spośród 4,6 tysiąca zdarzeń wymagających interwencji policji. Większość dotyczyła kradzieży w sklepach lub kieszonkowych, jednak policja zarejestrowała również przypadki znęcania się, gróźb i kolejne około tysiąca incydentów wymienionych jako „inne”. W czwartek gazeta „Telegraaf” pisała, że do tej podrzędnej rubryki zakwalifikowano 31 podejrzeń o zabójstwo i zabójstw lub prób ich popełnienia, 51 brutalnych napaści, a także 79 poważnych przestępstw seksualnych, w tym 47 ataków na takim tle, pięć zbrodni wykorzystywania dzieci i cztery domniemane gwałty.

 

Według raportu Ministerstwa Sprawiedliwości i Bezpieczeństwa, policja zanotowała w zeszłym roku łącznie 4,6 tysiąca doniesień o przestępstwach czy wykroczeniach popełnionych przez osoby ubiegające się o azyl. Spośród tych przypadków 2 610 trafiło do prokuratury. Dotyczą one łącznie 1 710 podejrzanych, co oznacza, że wielu potencjalnych sprawców było podejrzanych o więcej niż jedno bezprawne działanie. 

 

- Ten rząd chce, aby ludzie wierzyli, że konsekwencje migracji nie są takie złe. To czyste oszustwo – skomentował poseł partii PVV, Sietse Fritsma.

 

 

Źródła: DutchNews.nl, nltimes.nl, Twitter/Adam Gwiazda

RoM

 

 


DATA: 2019-05-22 21:09
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
11
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nie wiedziałem, że w Maroku i Algierii jest wojna ??? Plan zniszczenia narodów i państw przyspiesza. Wymieszać narody, zlikwidować odrębności kulturowe, tradycję, tożsamość historyczno-narodową, a na koniec likwidacja państw narodowych. Ustanowienie wielkiej komunistycznej euroazji, a następnie rządu światowego.
ponad 1 rok temu / V73
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.