DZIŚ JEST:   27   LUTY   2020 r.

Św. Gabriela Perdolente
Św. Prokopa
 
 
 
 

Holenderski rząd próbował zataić, jak wiele przestępstw jest dziełem imigrantów

Holenderski rząd próbował zataić, jak wiele przestępstw jest dziełem imigrantów
Fot. Reuters / Forum

Wiceminister zajmujący się kwestiami azylowymi podał się do dymisji po tym, jak prasa w Holandii ujawniła proceder ukrywania przez władze skali przestępstw popełnianych przez imigrantów ubiegających się o stały pobyt.

 

Ofiarą afery azylanckiej stał się podsekretarz stanu w resorcie sprawiedliwości i bezpieczeństwa Mark Harbers. Ogłosił swoją dymisję w trakcie parlamentarnej debaty na temat raportu mającego ukazać, a w rzeczywistości kamuflującego dane o brutalnych przestępstwach tak zwanych uchodźców. Urzędnik powiedział deputowanym, że czuje się odpowiedzialny za to opracowanie.

 

Zapytany, dlaczego ministerstwo nie ujawniło skali udziału w statystykach przestępczości osób ubiegających się o azyl, Harbers przyznał, iż urzędnicy służby cywilnej obawiają się, że prawdziwe liczby wywołają społeczne zamieszanie.

 

Opublikowany w zeszłym tygodniu raport wykazywał, że osoby ubiegające się o azyl osoby z uznanych za „bezpieczne” Maroka i Algierii, odpowiedzialne były za niemal połowę spośród 4,6 tysiąca zdarzeń wymagających interwencji policji. Większość dotyczyła kradzieży w sklepach lub kieszonkowych, jednak policja zarejestrowała również przypadki znęcania się, gróźb i kolejne około tysiąca incydentów wymienionych jako „inne”. W czwartek gazeta „Telegraaf” pisała, że do tej podrzędnej rubryki zakwalifikowano 31 podejrzeń o zabójstwo i zabójstw lub prób ich popełnienia, 51 brutalnych napaści, a także 79 poważnych przestępstw seksualnych, w tym 47 ataków na takim tle, pięć zbrodni wykorzystywania dzieci i cztery domniemane gwałty.

 

Według raportu Ministerstwa Sprawiedliwości i Bezpieczeństwa, policja zanotowała w zeszłym roku łącznie 4,6 tysiąca doniesień o przestępstwach czy wykroczeniach popełnionych przez osoby ubiegające się o azyl. Spośród tych przypadków 2 610 trafiło do prokuratury. Dotyczą one łącznie 1 710 podejrzanych, co oznacza, że wielu potencjalnych sprawców było podejrzanych o więcej niż jedno bezprawne działanie. 

 

- Ten rząd chce, aby ludzie wierzyli, że konsekwencje migracji nie są takie złe. To czyste oszustwo – skomentował poseł partii PVV, Sietse Fritsma.

 

 

Źródła: DutchNews.nl, nltimes.nl, Twitter/Adam Gwiazda

RoM

 

 


DATA: 2019-05-22 21:09
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
11
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nie wiedziałem, że w Maroku i Algierii jest wojna ??? Plan zniszczenia narodów i państw przyspiesza. Wymieszać narody, zlikwidować odrębności kulturowe, tradycję, tożsamość historyczno-narodową, a na koniec likwidacja państw narodowych. Ustanowienie wielkiej komunistycznej euroazji, a następnie rządu światowego.
9 miesięcy temu / V73
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.