DZIŚ JEST:   25   STYCZNIA   2021 r.

Nawrócenie św. Pawła Apostoła
Bł. Henryka Suzo
 
 
 
 

Holenderski parlament miesza się w nie swoje sprawy! Chce postawienia Polski przed TSUE

Holenderski parlament miesza się w nie swoje sprawy! Chce postawienia Polski przed TSUE
Tweede kamer. FOT.:Sisyfus, Public domain, via Wikimedia Commons

Izba Reprezentantów wezwała holenderski rząd do postawienia Polski przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Chodzi o „łamanie praworządności” polegające na braku wykonania wyroku TSUE w sprawie Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. Jednak od głosowania w niższej izbie parlamentu Królestwa Niderlandów po jakiekolwiek działania daleka droga.

 

W rezolucji Izba Reprezentantów zobowiązała rząd do działania przeciwko Polsce. Rada Ministrów ma jednak w pierwszej kolejności sprawdzić czy… to w ogóle możliwe pod względem prawnym. Pod uwagę bierze się pozew w oparciu o art. 259 Traktatu UE. Zezwala on na pozwanie innego kraju z powodu łamania unijnego prawa. Ponadto holenderska Tweede Kamer zaleca rządowi konsultacje z innym krajami UE myślącymi podobnie.

 

Powodem działania parlamentu Holandii jest ingerencja polityczna w wybór polskich sędziów oraz zignorowanie przez nasz kraj orzeczenia TSUE w sprawie Izby Dyscyplinarnej SN. Jej prace bowiem nadal trwają, choć TSUE ocenił, że są one bezprawne.

 

Zdaniem znanego z krytycyzmu wobec polskich władz liberalnego eurokraty Guya Verhofstadta, holenderska uchwała świadczy o konieczności wprowadzenia mechanizmu praworządności. Najpewniej jednak do 1 lutego nic się nie wydarzy. Wtedy bowiem mija termin udzielenia parlamentowi odpowiedzi przez holenderski rząd.

 

Ponadto, jak informuje rmf24.pl w oparciu o relacje korespondentki Katarzyny Szymańskiej-Borginon, holenderscy dyplomaci nie chcą dublować działań Komisji Europejskiej w sprawie „praworządności”.

 

 

Źródło: rmf24.pl

MWł

 

 


DATA: 2020-12-02 08:57
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Teraz wyłazi szydło z worka. Dopóki lizusy z PO/PSL wcześniej SLD robili wszystko jak Bruksela kazała, to nie było widać. Teraz, gdy Polska pragnie być Polską czyli wierną Prawdzie, rada mafijna radzi jak nas pogrążyć. To po kiego nam takie szumowiny? Wystąpmy z tego bagna zanim będzie za późno. PS. Coś jak z pijakiem codziennie chlejącym ale twierdzącym, że on pić nie musi ale chce. Gdy jednego dnia zabrakło alkoholu, wścieka się i sprzedaje różne rzeczy z domu żeby tylko się nachlać.
1 miesiąc temu / czloax
 
Marszałek Piłsudzki by powiedział...,, a My was w du..., mamy..." Nie będzie Polski pouczał naród 80 tyś. esesmanów służących Niemcom, zboczeńców, kolonizatorów okrutnych w Gujanie, tchórzy ze Srebnicy. Jak się nie podoba to poszli Won! Dosyć cackania z tymi lewakami.
1 miesiąc temu / Korsarz
 
I co na to Polski parlament będzie polska rezolucja potępiająca Holenderski parlament ? Widome że parlament holenderski jest lewicowo liberalny czyli komuchy ewolucyjne rządzą tym krajem.
1 miesiąc temu / jimmi
 
Nie ma się co dziwić że nas wszyscy lekceważą, bo Polak za klasę poniża się, wyciera cztery litery Niemców, Holendrów, Anglików i innych. Żadnej godności. Lepiej być "boso, ale w ostrogach".
1 miesiąc temu / Syk
 
I pomyśleć że wyzwalali ich polscy żołnierze z generałem Maczkiem, a oni sami zasilali szeregi tamtejszego Waffen SS
1 miesiąc temu / Kolo
 
tacy praworzadni? może zorganizowac im akcje przypominajacą udział w ludob.ojstwie w Srebrenicy????
1 miesiąc temu / nooo???
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.