DZIŚ JEST:   14   GRUDNIA   2019 r.

Św. Jana od Krzyża, Doktora Kościoła
Św. Wenancjusza Fortunata
 
 
 
 

Holender chce zmienić wiek w dokumentach. Powołuje się na przepisy dotyczące „zmiany płci”

Holender chce zmienić wiek w dokumentach. Powołuje się na przepisy dotyczące „zmiany płci”
Źródło: YouTube.com (YouTube screenshot)

69-letni Holender walczy o zmianę certyfikatu narodzin, aby podano na nim wiek 49 lat. Twierdzi bowiem, że uważa się za osobę właśnie w takim wieku. W uzasadnieniu swego twierdzenia powołał się na argumenty stosowane przez transgenderowców.

 

W wywiadzie dla Washington Post Emile Ratelband z holenderskiego Arnhem stwierdził, że współcześnie w Europie czy Stanach Zjednoczonych ludzie są wolni i mogą podejmować decyzje zgodnie z własną wolą. Powiedział, że mogą podejmować decyzje dotyczące swej płci czy imienia. W związku z tym on chce zmienić wiek.

 

Jakimi motywami kieruje się ojciec 7 dzieci, obecnie jednak samotny? Twierdzi, że czuje się jak 40-45 latek i pragnie zmienić swoje życie. Tymczasem jego wiek obniża jego wartość na portalu randkowym, a nie chce uciekać się do kłamstwa. Co więcej, mężczyzna podkreśla, że jego wiek sprawia, że klienci uważają go za mniej kompetentnego, niż jest w rzeczywistości.

 

Nie wiadomo jednak czy mężczyzna nie dopuścił się po prostu politycznej prowokacji. Stara się jednak przekonać władze, że myśli poważnie. Przed sądem przekonywał, że współczesne społeczeństwo uwalnia się od ograniczeń. Mężczyzna doczekał się poważnego podejścia ze strony sędziów. Jak zauważa portal Life Site News, samo rozpatrywanie jego sprawy i poważne potraktowanie stanowi kolejny przełom w sporze między ideologią tożsamości a obiektywną rzeczywistością.  

 

Do tej pory bowiem niezmienność wieku stanowiła argument, jakim konserwatyści posługiwali się w dyskusjach ze zwolennikami ideologii gender, sprowadzając ją do absurdu. Teraz okazuje się, że postulat zmiany wieku jest rozpatrywany przez sąd, jak każda inna sprawa.

 

Warto zauważyć, że wiek podobnie jak płeć jest niezależny od woli człowieka. Jednak część mieszkańców współczesnego Zachodu nie może tego zaakceptować. Nie mogą bowiem znieść istnienia żadnych ograniczeń dla własnej woli. Ich mottem mogłyby stać się słowa Fryderyka Nietzschego „jeśli Bóg jest, to jakbym zniósł, gdybym nim nie był”. 

 

Źródło: lifesitenews.com

mjend  

 


DATA: 2018-11-09 17:21
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Aleksander Ford zmieniał datę urodzin, liczbę żon i dzieci. Kobiety go kochały, koledzy zazdrościli.
6 miesięcy temu / R.A.F
 
"Warto zauważyć, że wiek podobnie jak płeć jest niezależny od woli człowieka." Oba wnioski to nieprawda. Istnieje sporo przypadków w których ludzie ukrywali swój prawdziwy wiek, teraz w dobie globalizacji jest to trudniejsze. Kuracja hormonalna i operacja chirurgiczna potrafi zmienić zarówno jedno jak i drugie.
6 miesięcy temu / R.A.F
 
Gupek, a czemu nie cofnąć się do przedszkola? Pracują tam stada młodych opiekuńczych przedszkolanek. ...(?), e, plagiat, w praktyce już dawno wykorzystują to tzw. nachodźcy syryjscy rejestrujący się w Szwedzkich żłobkach jako niemowlaki?
ponad 1 rok temu / agricola
 
Podoba mi się akcja tego Holendra. Celowo czy mimo woli - nieważne, ale bardzo celnie uderzył w absurdy produkowane przez lewactwo.
ponad 1 rok temu / Super
 
Uzasadnij że z przeczytanego tekstu wynika jakoby temu panu chodził o pokazanie absurdów, a nie o traktowanie obecnej holenderskiej (i nie tylko) rzeczywistości na serio. Moim zdaniem jego prawdziwych intencji nie da się odczytać z powyższego tekstu.
ponad 1 rok temu / do Czytajcie ze zrozumieniem
 
Kochani. Czytajcie że zrozumieniem. Ten Pan właśnie pokazuje absurdy zmian na życzenie. Pokazuje, że wszelka ingerencja w Boży zamysł to wielka porażka. Oby więcej osób pokazywało, że nie można sobie zmieniać wielu rzeczy wedle widzimisię.
ponad 1 rok temu / Czytajcie że zrozumieniem.
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.