DZIŚ JEST:   26   MAJA   2020 r.

Św. Filipa Neri
 
 
 
 

Hołd dla aborcjonistki w kościele? Świątynia należy do Boga!

Hołd dla aborcjonistki w kościele? Świątynia należy do Boga!
Fot. By Herrzipp - Own work, CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=17298566

Liturgia i świątynia nie jest prywatną sferą żadnego księdza. Należy to do Boga i Kościoła – przypomina ksiądz Daniel Wachowiak, komentując bulwersującą kwestię odtworzenia w warszawskim kościele rockowego utworu w hołdzie dla zmarłej piosenkarki, znanej z antykościelnych i proaborcyjnych poglądów.

 

Przed niedzielną Mszą świętą w kościele pw. błogosławionego Edwarda Detkensa w Lesie Bielańskim ksiądz Wojciech Drozdowicz wraz ze świeckim mężczyzną wykonali muzyczny akompaniament do odtworzonego przez głośniki utworu „Krakowski spleen” grupy Maanam. Miał był to wyraz hołdu dla zmarłej niedawno Olgi Sipowicz (Kory Jackowskiej).

 

 

Wydarzenie poruszyło część wiernych. Profesor Bogusław Paź z Uniwersytetu Wrocławskiego wystąpił z upublicznionym listem do warszawskiej kurii archidiecezjalnej. W mocnych słowach spytał o stanowisko wobec incydentu, który określił jako hucpę.

 

„(…) Chcę zaznaczyć, że moje pytanie nie dotyczy faktu modlitwy za zmarłą, ale faktu, że osobie, która przez dziesiątki lat publicznie podważała podstawy prawa naturalnego i Doktryny Kościoła oddany został w kościele hołd” – podkreślił w korespondencji adresowanej do kardynała Kazimierza Nycza.

 

Naukowiec przypomniał między innymi, iż zmarła celebrytka nie tylko nie kryła się z wieloletnim korzystaniem z narkotyków, lecz także była zadeklarowaną zwolenniczką swobody zabijania dzieci nienarodzonych.

 

Do sprawy odniósł się też katolicki duchowny, indagowany o wspomnianą kwestię przez portal DoRzeczy.pl. – Zarówno prezbiterium, jak i czas przygotowania do Eucharystii nie są przestrzeniami oddawania chwały komukolwiek poza Bogiem i świętym w Bogu (…). Liturgia i świątynia nie są prywatną sferą żadnego księdza. Należy to do Boga i Kościoła – podkreślił ksiądz Daniel Wachowiak.

 

W rozmowie nie zabrakło wątku poglądów deklarowanych za życia przez Olgę Sipowicz (Jackowską). Jeśli prawdą jest to, co napisał na profilu społecznościowym jej życiowy partner, jeszcze tragiczniejszą od śmierci Kory wiadomością jest ta o odrzuceniu przez umierającą wokalistkę szansy pojednania z Panem Bogiem.

 

 

Pani Kora, którą sądzi jedynie Boże Miłosierdzie, rzeczywiście publicznie dawała wyraz swej dezaprobaty wobec wiary Kościoła. Nie wiemy, jaki odbył się dialog między panią Korą a Stwórcą w chwili Jej śmierci. Ze względu jednak na Jej ziemskie przywiązanie do innej wiary – jak to napisał Jej mąż – nie wolno nam Bożego Miłosierdzia głosić tak, jak czynimy to wobec osób publicznie uznających swój grzech i oddanie Panu Bogu – zaznaczył ksiądz Wachowiak. W jego przekonaniu, jeśli ksiądz bielańskiej parafii uznał za stosowne oddanie szacunku zmarłej piosenkarce, powinno odbyć się to poza świątynią.

 

 

 

Źródła: DoRzeczy.pl, Facebook

RoM

 

 

 


DATA: 2018-08-04 19:16
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
13
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Kora nie była ateistką. Kora była poganką, a to różnica.
ponad 1 rok temu / Kresek
 
Ksiądz jest fanem Kory. Chciał oddać cześć swojej Idolce. Wyszło niefortunnie, ponieważ była ateistką. Zatem nie powinien tego robić w Świątyni. Miał dobre chęci, być może smutek po śmierci Kory popchnął go do nieracjonalnego działania.
ponad 1 rok temu / Michu.
 
Witamy w wywroconym Kościele Posoborowym tu każda profanacja jest możliwa....
ponad 1 rok temu / Jan
 
A jeśli jakieś kilkuletnie dziecko chciałoby być ochrzczone, to nie może?
ponad 1 rok temu / do opinia
 
Zdaje się, że ksiądz dobrze znał Korę, zatem powinien zrobić wszystko, by ją nawrócić. Umarła, wyznając religię słońca, a ksiądz czci ją w kościele muzycznym przebojem. Czy martwi księdza to, ze może być w piekle?
ponad 1 rok temu / Sally
 
Joanna Krupa ,Nergal, Kora ,czy tonie jest jednak dowód ze chrzest powinien być w dorosłym życiu -jak Jezus, bo oni wszyscy ochrzczeni
ponad 1 rok temu / opinia
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.