DZIŚ JEST:   28   STYCZNIA   2021 r.

Św. Tomasza z Akwinu,
Doktora Kościoła
Bł. Juliana Maunoir
 
 
 
 

Holandia rezygnuje z określania płci w dokumentach potwierdzających tożsamość

Holandia rezygnuje z określania płci w dokumentach potwierdzających tożsamość
Fot. rvig.nl

Przedstawicielka holenderskiego rządu zapowiedziała usunięcie zamieszczanych dotychczas w dowodach tożsamości wzmianek o płci obywateli. Zmiana ma się dokonać w ciągu pięciu lat.

 

 

Ingrid van Engelshoven to minister edukacji, kultury i nauki. Zajmuje się również tak zwanymi kwestiami równościowymi. „W liście skierowanym do parlamentu a omówionym w sobotę przez agencję AFP minister (…) ogłosiła zamiar usunięcia zapisu o płci w dowodach osobistych od 2024-2025 roku” – pisze portal francuskiego dziennika „Le Parisien”.

 

Holenderska minister twierdzi, że dzięki tej decyzji każdy będzie mógł „ukształtować swoją tożsamość” oraz „żyć nią w całkowitej wolności i bezpieczeństwie”. Władze uznały dotychczasowe zapisy za „bezużyteczne” i  chcą „ograniczyć w jak największym stopniu niepotrzebne wzmianki dotyczące płci”.

Zmiana nie obejmuje paszportów jako dokumentów zgodnych z wymogami Unii Europejskiej.

 

Minister van Engelshoven podkreśliła, że spośród państw UE jej państwo nie jest w tej kwestii pierwsze. „Niemiecki dowód tożsamości nie wspomina o płci” – napisała.

 

 

Źródło: LeParisen.fr

RoM

 

 


DATA: 2020-07-06 07:41
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Holendrzy zapomnieli, jak się rozróżnia pierwszorzędowe cechy płciowe. Tych , którzy chcą się pośmiać, odsyłam do Wikipedii i definicji czwartorzędowych cech płciowych...
6 miesięcy temu / Gość
 
Jasne! Po kiego grzyba te informacje? Albo data urodzenia?! Kogo to obchodzi, ile kto ma lat?? Skoro można wybierać płeć, można też wiek - każdy będzie miał tyle lat, ile sobie wymarzy!!! :o Po co w ogóle wpisywać JAKIEKOLWIEK dane w dowodach?? Po co w ogóle dowody??? Przecież za chwilę wszystkich zaczipują
6 miesięcy temu / Waldek Sobkowia
 
I dobrze. W dowodzie nie ma jeszcze masy ciała bo ubędzie 10 kg obywatela, koloru włosów, stanu uzębienia, grupy krwi i innych rzeczy. A jak ktoś nie umie odróżnić kobiety od mężczyzny to jego problem.
6 miesięcy temu / trooper
 
powinniśmy nie honorować tych dokumentów w Polsce
6 miesięcy temu / fer
 
PRZECIEŻ TO NIE MOŻE BYĆ PRAWDA ! LUDZIE, OBUDŹCIE SIĘ ! ZRÓBMY WRESZCIE Z TYM COŚ, NIE DAJMY SIĘ OMAMIAĆ TĘCZOWEJ REWOLUCJI !
6 miesięcy temu / Nadwarcie20
 
Po co w ogóle cokolwiek na dowodzie osobistym. Zdjęcie wystarczy. Przyszedł do urzędu człowiek, nie pies, więc to powinno urzędnikowi wystarczyć. A nie tam jakieś pesele, data ważności, miejsca zamieszkania, imiona rodziców, obywatelstwo, data urodzenia. Nie mona dyskryminować ze względu na wiek. Nie można ze względu na pochodzenie. Więc po co to wszystko? Po co w ogóle dowód osobisty? Nie dyskryminować ze względu nac wygląd!!!
6 miesięcy temu / Alek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.