DZIŚ JEST:   25   LUTY   2020 r.

Św. Cezarego z Nazjanzu
Św. Modesta z Trewiru
 
 
 
 

Holandia: powstała pierwsza w UE muzułmańska partia polityczna

Holandia: powstała pierwsza w UE muzułmańska partia polityczna
By Jebulon (Own work) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC-BY-SA-3.0-2.5-2.0-1.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

Muzułmańscy posłowie, którzy opuścili kilka dni temu holenderską Partię Pracy (PvdA), utworzyli własne ugrupowanie. Oficjalnie ma ono „walczyć o równe traktowanie wszystkich członków społeczeństwa”. Nieoficjalnie nowa partia realizować będzie postulaty mniejszości muzułmańskiej pochodzenia tureckiego.


Założyciele pierwszego muzułmańskiego ugrupowania politycznego w Unii Europejskiej – Tunahan Kuzu i Seleuk Ozturk – znani są z promocji islamu oraz zastraszania posłanek. Utrzymują także bliskie relacje z Ankarą. Seleuk Ozturk współpracuje z tureckim prezydentem Recepem Erdoganem. Obaj holenderscy parlamentarzy współpracują także z Diyanet – tureckim biurem ds. religijnych, które utrzymuje większość tureckich meczetów w Holandii.


Holenderskie służby skarżą się, iż władze mają poważny problem z integracją mniejszości tureckiej. Turcy tworzą w Holandii tzw. społeczeństwa równoległe. Ozturk i Kuzu chcą wykorzystać ten potencjał do zbudowania ugrupowania, które samodzielnie będzie w stanie wprowadzić do parlamentu znaczną liczbę posłów. Celem partii będzie propagowanie kultury i wartości islamskich w życiu publicznym.


Z sondażu przeprowadzonego 18 listopada br. wynika, że około 77 proc. tureckich wyborców Partii Pracy planuje poprzeć nową partię Kuzu i Ozturka.


Źródło; GI, AS.


DATA: 2014-11-29 09:07
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Dużo narozrabiały fale "Dżumy Justyniana". W rzeczywistości ci germańscy barbarzyńcy byli spadkobiercami wchłaniającymi całkowicie do swojej kultury dziedzictwo Rzymian - w przeciwieństwie do Saksończynków inwazujących wyspy Brytyjskie. Potomek tych barbarzyńców, niejaki chrześcijan Karol Wielki był znaczącym mecenasen tejże cywilizacji rzymsko-greckiej. Tu n.p. architektura pałacu karolińskiego w Aachen - ulubionej rezydencji Karola Wielkiego. Od połowy siódmego wieku Morze Śródziemne zostało zablokowane przez Arabów. Skończył się handel z wielkimi ośrodkami ludności i kultury Lewantu, ten handel, który był podporą dobrobytu Europy Zachodniej. Studiując zapiski hiszpańskich Wizygotów i galijskich Merowingów odkryjemy, że z chwilą gdy po morzach zaczęli grasować arabscy piracy, nagle ustały dostawy wszelkich produktów luksusowych. Płynący na wschód strumień złota wyschnął. A wraz z paraliżem ekonomicznym przyszła wojna: permanentne muzułmańskie najazdy.
ponad 5 lat temu / Tiberias
 
Ludzie! Rzym też tak upadł! Poprzez napływ plemion germańskich i innych uciekających przed hunami. Rzymianie tych ludzi wpuszczali, pozwalali się osiedlać. Z czasem zaczynały wybuchać lokalne konflikty a to doprowadziło do jeszcze większego osłabienia Rzymian i niemożność ich do walki z najeźdźcami! Także Słowianie trzymajmy się razem i działajmy!
ponad 5 lat temu / Historia kołem się toczy
 
obrzydliwe
ponad 5 lat temu / ADB
 
A białe kobiety tylko dla muzułmanów.
ponad 5 lat temu / Alek
 
zanim się obejrzą będzie prawo muzułmańskie, trzeba będzie chodzić ze szmatą na twarzy i tym podobne
ponad 5 lat temu / asddf
 
-->trzy szostki jestem w stanie zrozumiec, ze nie kochasz Kociola, ale jakze trzeba byc zaslepionym, zeby zrownywac Nas z poniewierajcych kobietami, zachwalajacymi przemoc muzulmanami! historia sie klania zamiast kontestowania
ponad 5 lat temu / razorrr
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.