DZIŚ JEST:   23   MARCA   2019 r.

Św. Tyburcjusza z Mongrovejo
Św. Józefa Oriola
 
 
 
 

Hiszpańskie media: zamach na prezydenta Wenezueli był sfingowany

Hiszpańskie media: zamach na prezydenta Wenezueli był sfingowany
Nicolas Maduro fot.MIGUEL GUTIÉRREZ/EFE / FORUM

Zdaniem dziennikarzy hiszpańskiego „ABC”, zamach na prezydenta Wenezueli Nicolasa Maduro był sfingowany. Dziennik powołuje się na informacje pozyskane od rzekomo zaufanego źródła w Caracas, które podaje, że atak był związany z walkami frakcji politycznych, znajdujących się obecnie u władzy.

 

Kilka dni temu podczas uroczystości w Caracas, prezydent Wenezueli Nicolas Maduro został zaatakowany przez drony wypełnione materiałami wybuchowymi. W wyniku eksplozji rannych zostało kilku żołnierzy, ale sam socjalistyczny przywódca nie ucierpiał. Prezydent winą za zamach obarczył rząd w Kolumbii oraz „bogatych ludzi z Florydy”. Informacje hiszpańskiego dziennika „ABC” poddają w wątpliwość czy rzeczywiście doszło do ataku czy była to jedynie „ustawka”.

 

Dziennikarze „ABC” powołują się na zaufane wenezuelskie źródło, którego nie chcą ujawniać ze względów bezpieczeństwa. Wg informacji z Caracas, zamach na Maduro był sfingowany, a powodem tego zdarzenia miały być walki frakcyjne w obozie rządzących.

 

„Bez współpracy organizatorów zamachu z władzami, drony z ładunkiem wybuchowym nie mogłyby dotrzeć nad aleję Bolivara w Caracas, gdzie odbywała się defilada wojskowa” – czytamy na łamach „ABC”. Władze Wenezueli aranżując zamach na prezydenta chciały zaostrzyć konflikt z opozycją i metody walki z nią.

 

„Dwaj oskarżeni przez wenezuelskiego ministra spraw wewnętrznych o udział w rzekomym zamachu na prezydenta Nicolasa Maduro dokonanym podczas defilady wojskowej w alei Bolivara w Caracas, Rayder Russo i Osman Delgado, zostali wskazani przez byłego kolegę, zbuntowanego policjanta Oscara Peresa, jako infiltrowani przez władze” – podaje dziennik „ABC” opisując historię sprzed kilku dni. Obaj mężczyźni mieli być odpowiedzialni za przeprowadzenie akcji, która miała zostać sfinansowana przez jedną z grup politycznych, będącą częścią obozu władzy.

 

 

Źródło: rmf24.pl, ABC, PCh24.pl

WMa

 


DATA: 2018-08-10 20:29
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nie na darmo spotkał się z Erdoganem. Sfingowane zamachy, prpoaganda i chęć pełni władzy rodzi totalitaryzm.
7 miesięcy temu / Jerzy
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.