DZIŚ JEST:   27   MAJA   2020 r.

Św. Augustyna z Canterbury
Św. Fryderyka, biskupa
 
 
 
 

Hiszpańskie feministki odbierały ojcom prawo do opieki nad dziećmi. Policja: działały jak organizacja przestępcza

Hiszpańskie feministki odbierały ojcom prawo do opieki nad dziećmi. Policja: działały jak organizacja przestępcza
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com(Vicki Lynn)

Hiszpańska policja uważa, że feministyczna organizacja Infancia Libre działała jak grupa przestępcza. Aby odbierać ojcom prawo do opieki nad dziećmi aktywistki dopuszczały się fałszerstw dotyczących stanu zdrowia psychicznego mężczyzn. W grę wchodziło także preparowanie „świadectw” o ich rzekomych skłonnościach pedofilskich. Działaczki mogły liczyć na wsparcie zaprzyjaźnionych prawników i lekarzy.


W piątek hiszpańska policja opublikowała raport dotyczący działalności Infancia Libre (Wolne Dzieciństwo). Dokument oparty jest na kilkudziesięciu wykrytych przypadkach fałszowania dokumentów przez feministyczną organizację. Proceder dział się głównie w aglomeracji madryckiej oraz w Grenadzie.


Twórcy raportu uważają, że w ostatnich latach działaczki Infancia Libre dopuściły się wielu fałszerstw, których celem było odbieranie ojcom praw do opieki nad ich dziećmi. Denuncjacji zwykle dokonywały matki-aktywistki lub sympatycy organizacji.


Fałszerstwa, w których feministki mogły liczyć na wsparcie zaprzyjaźnionych lekarzy oraz prawników, dotyczyły zdrowia psychicznego byłych mężów aktywistek. Raport policji mówi nawet o preparowaniu świadectw sugerujących skłonności pedofilskie niektórych mężczyzn – ofiar procederu.


Śledczy uważają, że aż 22 przypadki praktyk feministycznego stowarzyszenia powinno zostać zbadanych przez prokuraturę. Raport porównuje proceder do działalności organizacji przestępczej, której celem było odbieranie ojcom praw do opieki na ich pociechami.


Feministki działały wedle ustalonego schematu, który rozpoczynał się fałszywym doniesieniem o przemocy domowej lub nadużyciu seksualnym. Następnie „do akcji” wkraczały „świadectwa” lekarzy współpracujących z aktywistkami, a pozew w sprawie składał ten sam prawnik. Z kolei w sądzie kobiety były reprezentowane przez postępowe stowarzyszenie.


Hiszpańska policja w ostatnich miesiącach zatrzymała w związku ze sprawą 4 aktywistki feministyczne. Wśród nich jest lider organizacji.


Media informują ponadto, że Infancia Libre współpracowała z niektórymi politykami lewicowej partii Podemos. Przedstawicielki feministycznej organizacji miały być ekspertami formacji w trakcie prac nad nowelizacją prawa dotyczącego przemocy seksualnej.


Źródło: radiomaryja.pl
MWł

 

 


DATA: 2019-07-26 14:56
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jako pierwsi o pomoc Niemiec poprosili lewacy z rządu II republiki, ale Hitler odmówił.
10 miesięcy temu / Teodor
 
Zawodowi komentatorzy antykatoliccy są obecni na każdym prawicowym portalu. Proponuję nie poświęcać im uwagi w myśl zasady "nie rzucaj perły przed wieprze"
10 miesięcy temu / Ajot
 
@zgred Chronologicznie co nastąpilo wczesniej wsparcie rzadu Republiki przez Stalinaktory przy okazji realizował swoje interesy, czy jednak pomoc udzielona Franco przez Hitlera i Mussoliniego ? Wybrana przez lud hiszpański wladza w postaci rzadu Republiki byla efektem sprzeciwu zwykłych ludzi wobec lat wyzysku przez bogaczy,arystokrację, znikomy procent uprzywilejowanych, najczesciej wspieranych przez kler ?
10 miesięcy temu / Leon
 
@Leon Wojna w Hiszpanii była li tylko "efektem", odpowiedzią na skutki poczynań totalitarnej władzy wspieranej przez inny totalitarny kraj, ten "najbardziej" postępowy.
10 miesięcy temu / zgred
 
Wojna w hiszpanii się nie zrobiła, jak to napisałeś, tylko byla efektem zamachu na rząd republiki dokonanego przez Franco przy pomocy sojuszników : Mussoliniego i Hitlera.
10 miesięcy temu / Leon
 
@Leon a czytałeś o kobiecie będąca twarzą akcji potepiajacej zabieranie podobno dzieci za czasów Franco? Miała być właśnie taką zabraną, która szukała swojej oryginalnej rodziny tylko po to aby się dowiedzieć, że była oddana do adopcji, a nie ukradziona? Może nie warto wkładać serca w ścieki internetowe a poszukuać rzetelnych informacji że źródeł mających autorytet i historię prawdomówności i przyznawania się do błędów? Może zacząć od tego skąd się zrobiła wojna w Hiszpanii?
10 miesięcy temu / Grzegorz
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.