DZIŚ JEST:   23   LIPCA   2019 r.

Św. Brygidy, patronki Europy
 
 
 
 

Hiszpański portal: córki Asii Bibi znalazły schronienie w jednym z państw zachodnich!

Hiszpański portal: córki Asii Bibi znalazły schronienie w jednym z państw zachodnich!
fot. REUTERS/Adrees Latif/File Photo

Hiszpański portal actuall.com podał, że rodzina Asii Bibi znalazła schronienie w jednym z państw zachodnich, do którego ucieka wielu Pakistańczyków prześladowanych za wiarę w Chrystusa. Według serwisu w Pakistanie wciąż pozostaje sama dzielna chrześcijanka wraz ze swym mężem Ashiqiem Masihem.


Z doniesień portalu wynika, że dwie córki Asii Bibi cieszą się wolnością w jednym z krajów zachodnich, którego nazwy nie podano ze względu na bezpieczeństwo prześladowanej za wiarę rodziny. W Pakistanie, ukryci w bezpiecznym miejscu, wciąż pozostają oboje małżonkowie. Kobieta oczekuje na ostateczną decyzję sądu, do którego trafiło odwołanie od wyroku o jej uwolnieniu.


Córki kobiety mają pozostawać w rodzinie Josepha Nadeema, który przez cały czas uwięzienia Asii pomagał jej rodzinie. Kraj do którego trafiły miał zostać wybrany, po pierwsze – ze względu na obecność w nim dużej wspólnoty pakistańskich katolików, po drugie – z uwagi na przychylne stanowisko i współpracę miejscowych władz.


Ponad 150 tys. osób podpisało petycję za pośrednictwem portalu CitizenGo, prosząc premiera Pakistanu Imrana Khana o umożliwienie Asii Bibi opuszczenia kraju po oczyszczeniu jej z zarzutów o bluźnierstwo na mocy wyroku pakistańskiego Sądu Najwyższego z 31 października ubiegłego roku. Z kolei petycję do polskich władz o nadanie Asii Bibi i jej rodzinie statusu uchodźców w Rzeczypospolitej zaapelowało ponad 26 tys. osób za pośrednictwem serwisu popierajmy.pl.


Asia Bibi przebywała w więzieniu od czerwca 2009 roku, gdy oskarżono ją – jako pierwszą kobietę w Pakistanie – o bluźnierstwo przeciw Mahometowi i islamowi. Rok później skazano ją na karę śmierci, którą na szczęście zawieszono. Wyrok ten potwierdził w 2014 sąd w Lahaurze, ale w rok później ogłoszono zawieszenie jego wykonania.

 


Źródło: KAI/popierajmy.pl
MWł

 

 


DATA: 2019-01-12 21:56
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

To tacy wlasnie imigramci potrzebuja pomocy,bo ich zycie jest zagrozone,sa przesladowani za swoje przekonania,swoja wiare
6 miesięcy temu / Zofia
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.