DZIŚ JEST:   15   CZERWCA   2019 r.

Św. Wita, męczennika
Bł. Jolanty, księżnej
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Bylem dłuższy czas w Hiszpanii w okolicach Giblartaru. Rozmawiałem z dużą ilością kobiet i mężczyzn. Nikt nie miał stałej umowy o pracę. Hiszpanie pracują na umowach okresowych. Ratują się wlasnymi warzywkami i kurką z przydomowych ogródków. Żyją w kilkanaście osób pod jednym dachem. Żyją głównie jak już mają okazję zarobic, to z pracy w hotelu, jako przewodnik, jako kelner, sprzedają warzywa z ogródka. Żyją bardzo oszczędnie na pograniczu raczej biedy. Zbytniego bogactwa nie widziałem. Ale są szczęśliwi żyjąc w rodzinie i są bardzo dumni z tego , że są Hiszpanami. Większość wyjeżdża na parę lat do pracy do Niemiec, Kanady. Duże ilości przybyszy chodzą po ulicach i próbują sprzedać nachalnie coś turystom. Tak to wygląda. Z czego i z kąt wezmą Hiszpanie pieniądze na te masy facetów w wieku poborowym , którzy przybywają tysiącami, nic dobrego raczej z tego nie wyniknie. To wszystko widziałem i chcę wam o tym opowiedzieć
10 miesięcy temu / Predator
 
Teraz będziecie mieć dużo łatwiej, bo tamtejsze mięczaki nie będą się bronić. Baaa, z kwiatami was przywitają.
10 miesięcy temu / do Masud
 
W VIII wieku waszej ery jak to mówicie potrzebowaliśmy 10 lat by cały półwysep iberyjski stał się muzułmańskim kalifatem. Zobaczymy w ile lat uda się skolonizować dawne Królestwo Hiszpanii.
10 miesięcy temu / Masud
 
Owszem, "nowa krew" Tam zapanuje. Po upuszczeniu "starej.
10 miesięcy temu / agricola
 
To nie jest transfuzja, tylko eutanazja "starzejącej się Europy"
10 miesięcy temu / ruler
 
Debilizm ministerialny josefa borrello prowadzić powinien do zamkniętego zakłądu psychiatrycznego. Lewactwo za wszelką cenę realizuje agendę 2030 ONZ.
10 miesięcy temu / odszkodowania
 
Przepraszam za błąd ortogrrafczny.
10 miesięcy temu / hipopotam
 
I zapewniam Pana ministra, że Hiszpania oraz Europa będą miały z tego w przyszłości całe morze krwi... może nawet utoną w tym morzu... na co pewnie niektórzy po cichu liczą. A jak tam z bezrobociem wśród osób do 25 roku życia w Hiszpanii? Może tak dobrze płatna praca i stabilizacja życiowa pomorze w rozwiązaniu problemu demograficznego.... A nie nie - oni nie wiedzą jak te problemy rozwiązać> A imigranci sami przyjeżdżają...
10 miesięcy temu / Hipopotam
 
Czy jemu aby nie chodzi o świeżą krew na ulicach, tzn. o jej rozlew?
10 miesięcy temu / Marcin
 
W każdej transfuzji krwi, potrzebna jest zgodność "grupy krwi". Niezgodność grozi nawet śmiercią pacjenta.
10 miesięcy temu / m
 
:)bykowe? różnie, różne kraje radziły sobie po wojnach i epidemiach.Lecz nie ściągały nibypracowników o iq7080 bez kontroli n.p. południowe stany północnej hameryki:) i różne takie:)
10 miesięcy temu / do Widzący z Lublina
 
Jak potrzebują nowej krwi, to niech urządzą akcję krwiodawstwa.
10 miesięcy temu / x. Tomko
 
:) a widziałeś tą prawie ministerkę z barcelony, co to zadarła kieckę i się :( zuryniła nieopodal Sagrada Familia ?
10 miesięcy temu / do Josep Borell
 
VII wiek. Słowianie :) rozpoczęli podbój, Goci co to wyszedłszy ze Skandynawii i postanowili pozarządzać Iberią dostali łomot od tych, co teraz dostają po raz wtóry.
10 miesięcy temu / szpulas11
 
Taki mądrala zrozumiałby swoją głupotę tylko gdyby kazać mu zamieszkać z rodziną pośród tych, których tak skwapliwie zaprasza...
10 miesięcy temu / Golden
 
Hiszpańska oświata leży,znajomość historii własnego kraju zerowa,więc co się dziwić,że tamtejsi politycy na gwałt zapraszają potomków tych,z którymi pradziadowie,tychże polityków, krwawo walczyli.Znowu wieki miną nim hiszpanie obudzą się.To,że mają Alhambrę nie znaczy,że dobrze wyjdą na muzułmańskim najeździe.A co do sprawy zwiększenia ilości dzieci,to warto zająć się Iberom tym zagadnieniem osobiście,bo do śmierci będą ciężko pracować,jak niewolnicy,na zasiłki dla rodzin tych,których tak ochoczo zapraszają.Może warto skonsultować się z Niemcami,Szwedami czy Duńczykami,którzy ostatnio zakazali nosić różnego rodzaju pokrowce zasłaniające osobę?Może warto zapytać francuzów czy muzułmanie od chwili wjazdu do nich z likwidowanych koloni,zasymilowali się z chrześcijańskim społeczeństwem i wspólnie pracują na francuskie pkb?Może zapytać niemieckiej policji jak walczyć o bezpieczeństwo dla europejskich kobiet na ulicach?A szwedów spytać jak wyglądają ich szwedzkie miasta
10 miesięcy temu / jest tam kto?
 
@Widzący z Lublina Restrykcyjna polityka wobec bezdzietnych? 1. Z jakiej racji? 2. To są sprawy prywatne, intymne i w żaden sposób nie szkodzą osobom postronnym, więc nie rozumiem, dlaczego państwo ma się wtrącać taki sposób w życie prywatne obywateli.
10 miesięcy temu / ollek
 
A co z przeludnieniem i niekontrolowaną rozrodczością? Co z nadprodukcją gazów cieplarnianych w UE? To już wszystko nieważne dla liberalnych socjalistów?
10 miesięcy temu / sp
 
Ten minister to skończony nieuk. Pieje z zachwytu nad asymilowaniem się Arabów syryjskich w środowisku Arabów jordańskich. To zupełnie tak, jakby się zachwycał, że Kastylijczyk "zasymilował" się w jego rodzinnej Katalonii!
10 miesięcy temu / Stefan
 
Josep Borrell? To socjalista i Katalończyk. A w Katalonii lewackich szajbusów jest zdecydowanie najwięcej (byłem, widziałem!).
10 miesięcy temu / Karol
 
Dla owej "starzejącej się Europy" - lekarstwem powinna być polityka restrykcyjna wobec bezdzietnych. Taki egoistyczny onanista jest równie szkodliwy jak imigrant. Świadomie tworzy puste miejsce dla przybyszów.
10 miesięcy temu / Widzący z Lublina
 
to niech przyjmą tylko chrześcijan !
10 miesięcy temu / nowy porządek
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.