DZIŚ JEST:   26   MAJA   2020 r.

Św. Filipa Neri
 
 
 
 

Hiszpański minister zaprasza imigrantów: „starzejącej się Europie potrzebna jest nowa krew”

Hiszpański minister zaprasza imigrantów: „starzejącej się Europie potrzebna jest nowa krew”
Źródło: Forum
#IMIGRACJA    #EUROPA    #KRYZYS    #IMIGRANCI    #HISZPANIA    #LEWICA    #SOCJALISTA

Hiszpański minister spraw zagranicznych i były szef Parlamentu Europejskiego Josep Borrell uważa, że tzw. fala imigrancka napływająca w ostatnim czasie do Europy wcale nie jest zbyt liczna. Przeciwnie – hiszpański socjalista uważa, że 20 tysięcy imigrantów rocznie dla 40-milionowej Hiszpanii nie stanowi żadnego problemu.

 

- Starzejącej się Europie, w tym rzecz jasna i Hiszpanii, potrzebna jest nowa imigrancka krew - ocenił. Minister Borrell podaje przykład Jordanii, która przyjęła 3,5 mln uchodźców podczas gdy całe królestwo liczy 6,5 mln. Skupia się też na Europie i Włoszech. – Dla mnie 180 tysięcy uchodźców, którzy w roku 2016 przybyli do Włoch to jeszcze daleko do kryzysu migracyjnego. Tym bardziej, że liczba mieszkańców Włoch przekracza 60 mln – twierdzi minister Borrell.

 

Hiszpański polityk nie kryje, że jest pod wrażeniem tego jak doskonale władze Królestwa Jordanii radzą sobie w ostatnim czasie z uchodźcami. -  Tak naprawdę to jedynie 10 proc. Syryjczyków wciąż przebywa w obozach dla uchodźców na terenie Jordanii. Pozostali doskonale zasymilowali się i nie stwarzają władzom w Ammanie najmniejszych kłopotów – uważa szef hiszpańskiego MSZ.

 

Warto pamiętać, że ostatnie wypowiedzi Borrella zbiegły się czasie ze zwiększającą się gwałtownie liczbą imigrantów dostających się na Półwysep Pirenejski od strony Maroka. Według międzynarodowych organizacji monitorujących proces migracyjny, od początku roku do Hiszpanii przez Morze Śródziemne dostało się 21 tys. imigrantów. W tym samym czasie strumień imigrancki na linii Libia-Włochy zmniejszył się o 80 proc.

 

ChS

Źródło „El Pais”


DATA: 2018-08-03 13:20
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Bylem dłuższy czas w Hiszpanii w okolicach Giblartaru. Rozmawiałem z dużą ilością kobiet i mężczyzn. Nikt nie miał stałej umowy o pracę. Hiszpanie pracują na umowach okresowych. Ratują się wlasnymi warzywkami i kurką z przydomowych ogródków. Żyją w kilkanaście osób pod jednym dachem. Żyją głównie jak już mają okazję zarobic, to z pracy w hotelu, jako przewodnik, jako kelner, sprzedają warzywa z ogródka. Żyją bardzo oszczędnie na pograniczu raczej biedy. Zbytniego bogactwa nie widziałem. Ale są szczęśliwi żyjąc w rodzinie i są bardzo dumni z tego , że są Hiszpanami. Większość wyjeżdża na parę lat do pracy do Niemiec, Kanady. Duże ilości przybyszy chodzą po ulicach i próbują sprzedać nachalnie coś turystom. Tak to wygląda. Z czego i z kąt wezmą Hiszpanie pieniądze na te masy facetów w wieku poborowym , którzy przybywają tysiącami, nic dobrego raczej z tego nie wyniknie. To wszystko widziałem i chcę wam o tym opowiedzieć
ponad 1 rok temu / Predator
 
Teraz będziecie mieć dużo łatwiej, bo tamtejsze mięczaki nie będą się bronić. Baaa, z kwiatami was przywitają.
ponad 1 rok temu / do Masud
 
W VIII wieku waszej ery jak to mówicie potrzebowaliśmy 10 lat by cały półwysep iberyjski stał się muzułmańskim kalifatem. Zobaczymy w ile lat uda się skolonizować dawne Królestwo Hiszpanii.
ponad 1 rok temu / Masud
 
Owszem, "nowa krew" Tam zapanuje. Po upuszczeniu "starej.
ponad 1 rok temu / agricola
 
To nie jest transfuzja, tylko eutanazja "starzejącej się Europy"
ponad 1 rok temu / ruler
 
Debilizm ministerialny josefa borrello prowadzić powinien do zamkniętego zakłądu psychiatrycznego. Lewactwo za wszelką cenę realizuje agendę 2030 ONZ.
ponad 1 rok temu / odszkodowania
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.