DZIŚ JEST:   05   SIERPNIA   2020 r.

Matki Bożej Śnieżnej
Św. Oswalda, męczennika
 
 
 
 

Hiszpański biskup: chrześcijańska tradycja ofiarą apartheidu

Hiszpański biskup: chrześcijańska tradycja ofiarą apartheidu
Screen: You Tube / Obispado Alcalá de Henares

Ksiądz biskup Juan Antonio Reig oskarżył polityków rządzących krajem po 1975 roku o przykładanie ręki do oddalania się młodzieży od Kościoła. Ordynariusz diecezji Alcalá de Henares w środkowej Hiszpanii stwierdził, że w ostatnich dekadach państwo stworzyło swego rodzaju „apartheid przeciwko chrześcijańskiej tradycji”, który pojawił się w następstwie procesu dechrystianizacji i sekularyzacji Hiszpanii.

 

Hierarcha zaznaczył, że od czasu upadku rządów generała Franco w 1975 r. „hiszpańska młodzież skierowała się ku procesowi merkantylizmu oraz inżynierii społecznej, i została oddzielona od chrześcijańskiej tradycji swoich miejscowości”. Stwierdził, że w ostatnich dekadach państwo pozwoliło na tworzenie miejsc, w których młodzi ulegali nałogom, np. alkoholizmowi, narkotykom i „rzekomej miłości sprowadzonej do bezosobowego seksu”.

Biskup Reig wskazał na niski poziom hiszpańskiej klasy politycznej. – Jesteśmy już zmęczeni pustosłowiem, przemówieniami, które nie niosą ze sobą nadziei – dodał.

Według ordynariusza diecezji Alcalá de Henares, w ostatnich latach w Hiszpanii zaniedbane zostało promowanie rodziny, a także wysiłek dla kształtowania młodych osób w duchu nauki Kościoła. Państwo zaś skoncentrowało się na tworzeniu coraz bardziej liberalnych przepisów. Biskup Reig podkreślił, iż w Hiszpanii coraz trudniej o przykłady dobrego ojcostwa, jak też „dojrzałości młodych ludzi (…), z których wielu kuszonych jest przez pornografię i nie potrafi podążać ścieżkami wartości chrześcijańskich i ogólnoludzkich”.

 

 

Źródło: KAI

RoM

 

 

 

 


DATA: 2018-03-20 19:25
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Współczesne kino hiszpańskie to w dużej mierze szambo (według mojej subiektywnej opinii). Promocja wynaturzeń, agresji i nihilizmu.Omijam szerokim łukiem hiszpańskie filmy.
ponad 2 lata temu / kinomaniaczka
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.