DZIŚ JEST:   05   SIERPNIA   2020 r.

Matki Bożej Śnieżnej
Św. Oswalda, męczennika
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Poco dyskutować! wystarczy na wikipedii poszukać nazw zbuntowanych komunistycznych brygad hiszpanii, wspomaganych przez komunistów, socjalistów, anarchistów z całego świata pod twardą ruką bolszewickiego kominternu: "Bratnia" pomoc ZSRR to: 806 samolotów, 362 czołgi, 340 moździerzy, 1555 armat oraz inny sprzęt.A w ludziach to 700 lotników, około 350 czołgistów i ponad 220 innych doradców. Bratnia pomoc nie była za darmo lecz w całości odpłatna: tzw. rząd republikański zapłacił z rezerw Banku Hiszpanii 510 ton. złota tzn. 21,5 mld USD dziś! Brygady zostały utworzone przez Komintern, w odpowiedzi na apel Komunistycznej Partii Hiszpanii i znajdowały się pod nadzorem sowieckiego wywiadu NKWD[3]. XI - brygada im. E. Thälmanna (niemiecko-austriacka) XII - bryg. im. G. Garibaldiego (włoska) XIII - bryg. im. J. Dąbrowskiego (polska; potocznie: Dąbrowszczacy) XIV - bryg. im. Marsylianki (francuska) XV - bryg. im. A. Lincolna (anglo-amerykańska) itd.
ponad 1 rok temu / Janusz z Kolonii
 
Nie ma co się dziwić takiej sytuacji ! gdyż obecnie jest recydywa lewicy europejskiej wyrosłej z bolszewickich korzeni ! Najpierw 1991 roku w styczniu powstała Unia Europejska co była do stycznia Wspólnota Europejską ! Soviet Union-Związek Sowiecki rozpadł się w Wigilię Bożego Narodzenia w 1991 roku ! To jest właśnie ta recydywa tej sowieckiej bolszewi ! Socjaliści wszelkiej maści w Europie wiedzą o tej recydywie i robią wszystko by zniszczyć Korzenie Chrystusowej Europy ! Miejmy się na baczności i stawiajmy odpór tej socjalistycznej kremlowskiej utopii ! Imperium Zła istnieje jak to pisał Aleksander Sołżenicyn ,, Imperium Rosyjskie będzie zawsze takie same nie zależnie od ustroju panującego w Rosji,,
ponad 1 rok temu / premio
 
Te lewicowe kundle hiszpańskie nawet nie wiedzą co zawdzięczają Franco. Okropność!
ponad 1 rok temu / kolego
 
@ Michu: Bezczelny ignorancie, próbujesz dyskutować ze mną w oparciu o "fakty" zaczerpnięte z publicystyki lewackiego pisarza, Javiera Mariasa? Chyba pomyliły Ci się portale - to nie jest "Fronda", na której podobni Tobie urządzają sobie takie harce nieustannie!
ponad 1 rok temu / Karol
 
Czy potrafiłbyś być konsekwentny i użyć swoich słów przeciwko komuś, kogo dotyczą podobne zarzuty co do gen. Franco? Np. czy napisałbyś o p. Kaczyńskim że to zbrodniarz i krwawy dyktator winny śmierci tysięcy Polaków eliminowanych fizycznie (nienarodzonych dzieci, na których mordowanie ciągle pozwala)?
ponad 1 rok temu / do Michu
 
@Karol nieukiem chyba jesteś Ty. W czasach Franco przeciwników eliminowano fizycznie. Przypominało to czasy głębokiej komuny u nas. Tortury przesłuchania to jest reżim generał Franco. Poczytaj powieści hiszpańskich pisarzy, tam jest wiele nawiązań do ponurej historii, jak choćby genialnego J. Mariasa. Zbrodniczy reżim obojętnie lewicowy, czy prawicowy zawsze będzie zły i powinien zostać napiętnowany.
ponad 1 rok temu / Michu.
 
@ Michu: Trzeba być skończonym nieukiem, aby wypisywać takie brednie!!!
ponad 1 rok temu / Karol
 
Generał Franco to prawdziwy bohater my w Polsce za to mamy fałszywych bohaterów walczących podobno z komunizmem patrz bolek. Franco był konkretny walczył z czerwonymi jak mówił tak też robił natomiast w Polsce walczono slowem,ulotkami i wchodzeniem w układy ze złem w podobno słusznej sprawie. I dziś Polska wygląda tak jak wygląda jest to kara za wchodzenie w układy. Hiszpania ma do dzisiaj dobrobyt dlaczego? Bo tam sprawy zalatwiono konkretnie bez jakiś okrągłych stolików i Magdalenenek.
ponad 1 rok temu / Tradi
 
Franco to wielki bohater i obrońca Kościoła. Szkoda że w Polsce nie mieliśmy bohatera takiego formatu być może dziś Polska wyglądałaby inaczej i nie byłoby tego co jest obecnie w naszym kraju.
ponad 1 rok temu / Tradi
 
Franco to zbrodniarz i krwawy dyktator winny śmierci tysięcy Hiszpanów.
ponad 1 rok temu / Michu.
 
Swoja szosą, to poczynania JE W. Putina w porównaniu z "wyczynami" unijnych elyt, wyglądają na bardziej prawicowe. Ale to tak na marginesie. Gen. F. B. Franco był dla Hiszpanii wybawieniem od czerwonego terroru, który się rozlewał po kraju w latach 30-stych ,jak gnojówka z nieszczelnego szamba. Mało kto wie (w Polsce na pewno), ale to za Jego autorytaryzmu i na Jego polecenia, w kraju wybudowano liczne tamy, zapory etc. i "uzbrojono" Hiszpanię w wodę, z którą zawsze było krucho. Długo by wymieniać zasługi, ale dla oponentów i tak nic nie przemówi ze względu na ich szczupłe horyzonty i upartość w zaklinaniu świata.
ponad 1 rok temu / Jan
 
Lecz się, dyskusja jest o gen. Franco a nie o Putinie
ponad 1 rok temu / do ale kwik
 
@ Stormer: Czytaj mniej "GW" i odpuść sobie oglądanie TVN!
ponad 1 rok temu / Karol
 
Stormer jak zwykle w formie - nie ma to jak chlapnąć bzdurę i puszyć się swoją "wiedzą". Przeczytaj jakąś wartościową monografię dotyczącą gen. Franco, a może przestaniesz wypisywać głupoty.
ponad 1 rok temu / Akwin
 
Niczyich szcztek nie wolno w ten sposb traktowac - nawet zbrodniarzy typu Hitler. Tym barfziej bez zgody rodziny. A o desakralizacji to powinien decydowac Swiety Kosciol Rzymski, a nie jakis rzad. Nic im do tego!
ponad 1 rok temu / SzreDer
 
Putin przecież mówił że dla niego Stalin jest największym bohaterem Rosji.
ponad 1 rok temu / ala wilk
 
@Karol: Znajomość historii powiadasz: Ktoś, kto utworzył obozy koncentracyjne razem z SS, gdzie mordowano ludzi, jest zbrodniarzem i tych faktów historycznych nic nie zmieni
ponad 1 rok temu / Stormer
 
Franco ocalił ich od komunizmu w wersji Stalina. W czasie wojny domowej duchowni byli wyjęci spod prawa i masowo mordowani, zupelnie jak u Sowietów. To samo dotyczyło zwykłych ludzi, ale nie hołoty. Hiszpanie kiedyś zapłacą za swoj flirt z lewakami.
ponad 1 rok temu / Acton
 
Komuniści hiszpańscy źli a KGBowiec Putin dobry?
ponad 1 rok temu / ala wilk
 
W następnym kroku usuną krzyż, a potem będą starali się zabić wiarę katolicką w Hiszpanii tak jak w 1936. Jak się ten naród nie przebudzi i nie powie stop lewactwu, to za chwilę będą mieć drugą Wandeę.
ponad 1 rok temu / Jan
 
Lewactwu nie wystarczy zabić przeciwnika. Musi jeszcze zbezcześcić jego szczątki. W Polsce dzisiaj dopiero szukamy szczątków naszych bohaterów. W Hiszpanii dopiero po prawie 80 latach mają odwagę dalej walczyć ze zmarłymi. A "faszyści"? "Faszyści" pochowali zmarłych z obu stron konfliktu w Valle de los Caidos. Taka jest różnica między cywilizacją, a barbarzyństwem.
ponad 1 rok temu / Ryszard Kubaszko
 
@@ ala wilk, Stormer: W zakresie znajomości historii jesteście skończonymi ignorantami. Lepiej w takiej sytuacji milczeć, niż wypisywać głupoty. Moderatorów zaś upraszam o zachowanie większej czujności przy cenzurowaniu WSZYSTKICH wpisów, a nie tylko moich! :)
ponad 1 rok temu / Karol
 
do Piotr, w komunizmie nie ma demokracji. W tym systemie środkiem do zdobycia i utrzymania władzy jest terror. Dlatego system komunistyczny jest zbrodniczy z założenia.
ponad 1 rok temu / zielony
 
Znamienna jest chęć usunięcia krzyża z mauzoleum. Dysząca siarką nienawiść do wiary katolickiej, ktorej obrońcą był generał Franco.
ponad 1 rok temu / Toni
 
Pogrobowcy komunistów.
ponad 1 rok temu / Kola
 
Już Zapatero prowadził ten kraj do upadku moralnego i gospodarczego. W latach 1918 -1990 w komunistycznych krajach (Stalin, Pol Pot i in. zamordowano co najmniej 100 milionów ludzi.Im więcej lewactwa tym mniej sprawiedliwości. Ich demo kracja jest wtedy, gdy np. 5 złodziei w demokratycznym głosowaniu z okradzionym przegłosuje,że ma być zaszczycony bo przez nich okradziony i to dla jego dobra?
ponad 1 rok temu / Piotr
 
No i słusznie niech Franco ma normalny grób a nie mauzoleum jak jakiś Lenin czy inny faraon.
ponad 1 rok temu / ala wilk
 
Dobrze zrobili. Mauzolea to nie miejsca dla szczątków zbrodniarzy.
ponad 1 rok temu / Stormer
 
Lepiej późno niż wcale.
ponad 1 rok temu / radek
 
Szacunek dla gen.Franco i modlitwa w jego intencji +++
ponad 1 rok temu / Frondo z Krainy Deszczowców
 
jak sie teraz przyjaciele generala nie postawia ,,socjalistom,, to tym ruchem komunisci hiszpanscy zrobia to co w 1936 roku.
ponad 1 rok temu / adam
 
Ostatnie protesty środowisk prawicowych niczego tych durniów nie nauczyły?! Jeszcze nie cała Hiszpania jest "roja"!
ponad 1 rok temu / Karol
 
Ab omni malo libera nos, Domine. Od zła demokracji również.
ponad 1 rok temu / Jan
 
Ten kraj jest już na dnie. Islam zrobi należy porządek.
ponad 1 rok temu / Rafał
 
Formuła rządów demokratycznych powoli się kończy. Przy braku poszanowania prawa naturalnego demokracja musi doprowadzać do tyranii. I powoli to widać.
ponad 1 rok temu / Kasandra
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.