DZIŚ JEST:   14   SIERPNIA   2020 r.

Św. Maksymiliana Marii Kolbego
Św. Elżbiety Renzi
 
 
 
 

Hiszpańska lewica dopięła swego. Szczątki gen. Franco zostaną przeniesione z mauzoleum

Hiszpańska lewica dopięła swego. Szczątki gen. Franco zostaną przeniesione z mauzoleum
fot. REUTERS/Juan Medina /FORUM

To już pewne. Hiszpański rząd wydał dekret o ekshumacji i przeniesieniu zwłok generała Francisco Franco z mauzoleum wojny domowej Valle de los Caidos. Jest to wypełnienie jednej z przedwyborczych zapowiedzi rządzącego krajem  socjalisty Pedro Sancheza.

 

Zdaniem wicepremier rządu, Carmen Calvo: „rząd podjął pilną decyzję”, której podobno wielokrotnie domagał się ONZ. Tym samym, Sanchez wypełnił jedną z przedwyborczych obietnic. Obiecał, ze jednym z pierwszych zarządeń lewicowego rządu będzie przeniesienie ciała generała.

 

Dekret będzie musiał jeszcze uzyskać aprobatę niższej izby parlamentu, Kongresu Deputowanych. Razem z socjalistami, za przeniesieniem zwłok opowiadają się lewicowi antysystemowcy z Unidos Podemos, Republikańska Lewica Katalonii oraz Katalońska Partia Europejskich Demokratów. Przeciw jest rządząca do czerwca Hiszpanią Partia Ludowa. Jej liderzy podkreślają, że ekshumacja szczątków Franco prowadzi do „niepotrzebnego skłócania Hiszpanów”.

 

Rodzina Francisco Franco grozi hiszpańskim władzom procesem sądowym za bezczeszczenie zwłok krewnego. Do sprawy odniósł się także Kościół. W specjalnym oświadczeniu, sekretariat metropolity Madrytu, Carlosa Osoro poinformował, że diecezja nie poprze planów rządu, jeśli rodzina zmarłego hiszpańskiego przywódcy nie wyrazi zgody na ekshumację i przeniesienie szczątków.

 

Wnuk gen. Franco natomiast, oskarżył rząd Sancheza o tchórzostwo, rewanżyzm i próbę łatwego zdobycia lewicowego elektoratu. Lewica, poza ekshumacją, chce dokonać także desakralizacji mauzoleum poprzez pozbycie się 152 - metrowego krzyża z terenu obiektu.

 

Źródło: własne PCh24.pl / rmf24.pl

PR


DATA: 2018-08-24 19:18
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Poco dyskutować! wystarczy na wikipedii poszukać nazw zbuntowanych komunistycznych brygad hiszpanii, wspomaganych przez komunistów, socjalistów, anarchistów z całego świata pod twardą ruką bolszewickiego kominternu: "Bratnia" pomoc ZSRR to: 806 samolotów, 362 czołgi, 340 moździerzy, 1555 armat oraz inny sprzęt.A w ludziach to 700 lotników, około 350 czołgistów i ponad 220 innych doradców. Bratnia pomoc nie była za darmo lecz w całości odpłatna: tzw. rząd republikański zapłacił z rezerw Banku Hiszpanii 510 ton. złota tzn. 21,5 mld USD dziś! Brygady zostały utworzone przez Komintern, w odpowiedzi na apel Komunistycznej Partii Hiszpanii i znajdowały się pod nadzorem sowieckiego wywiadu NKWD[3]. XI - brygada im. E. Thälmanna (niemiecko-austriacka) XII - bryg. im. G. Garibaldiego (włoska) XIII - bryg. im. J. Dąbrowskiego (polska; potocznie: Dąbrowszczacy) XIV - bryg. im. Marsylianki (francuska) XV - bryg. im. A. Lincolna (anglo-amerykańska) itd.
ponad 1 rok temu / Janusz z Kolonii
 
Nie ma co się dziwić takiej sytuacji ! gdyż obecnie jest recydywa lewicy europejskiej wyrosłej z bolszewickich korzeni ! Najpierw 1991 roku w styczniu powstała Unia Europejska co była do stycznia Wspólnota Europejską ! Soviet Union-Związek Sowiecki rozpadł się w Wigilię Bożego Narodzenia w 1991 roku ! To jest właśnie ta recydywa tej sowieckiej bolszewi ! Socjaliści wszelkiej maści w Europie wiedzą o tej recydywie i robią wszystko by zniszczyć Korzenie Chrystusowej Europy ! Miejmy się na baczności i stawiajmy odpór tej socjalistycznej kremlowskiej utopii ! Imperium Zła istnieje jak to pisał Aleksander Sołżenicyn ,, Imperium Rosyjskie będzie zawsze takie same nie zależnie od ustroju panującego w Rosji,,
ponad 1 rok temu / premio
 
Te lewicowe kundle hiszpańskie nawet nie wiedzą co zawdzięczają Franco. Okropność!
ponad 1 rok temu / kolego
 
@ Michu: Bezczelny ignorancie, próbujesz dyskutować ze mną w oparciu o "fakty" zaczerpnięte z publicystyki lewackiego pisarza, Javiera Mariasa? Chyba pomyliły Ci się portale - to nie jest "Fronda", na której podobni Tobie urządzają sobie takie harce nieustannie!
ponad 1 rok temu / Karol
 
Czy potrafiłbyś być konsekwentny i użyć swoich słów przeciwko komuś, kogo dotyczą podobne zarzuty co do gen. Franco? Np. czy napisałbyś o p. Kaczyńskim że to zbrodniarz i krwawy dyktator winny śmierci tysięcy Polaków eliminowanych fizycznie (nienarodzonych dzieci, na których mordowanie ciągle pozwala)?
ponad 1 rok temu / do Michu
 
@Karol nieukiem chyba jesteś Ty. W czasach Franco przeciwników eliminowano fizycznie. Przypominało to czasy głębokiej komuny u nas. Tortury przesłuchania to jest reżim generał Franco. Poczytaj powieści hiszpańskich pisarzy, tam jest wiele nawiązań do ponurej historii, jak choćby genialnego J. Mariasa. Zbrodniczy reżim obojętnie lewicowy, czy prawicowy zawsze będzie zły i powinien zostać napiętnowany.
ponad 1 rok temu / Michu.
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.