DZIŚ JEST:   09   SIERPNIA   2020 r.

XIX Niedziela zwykła
Św. Teresy Benedykty od Krzyża
Św. Kandydy Marii od Jezusa
 
 
 
 

Hiszpania zmierza do „demograficznego samobójstwa”? Aborcja jednym z powodów

Hiszpania zmierza do „demograficznego samobójstwa”? Aborcja jednym z powodów
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

Władze w Madrycie ujawniły, że zaledwie w ciągu sześciu miesięcy, populacja Hiszpanii spadła o blisko 50 tys. To efekt spadku przyrostu naturalnego. Niepokojące statystyki pokazują, że odnotowano najniższy przyrost naturalny od prawie 80 lat. Specjaliści są zdania, że ta tendencja będzie prowadziła Hiszpanię do tzw. „demograficznego samobójstwa”. Jednym z głównych powodów tego stanu rzeczy jest coraz bardziej powszechna aborcja.

 

Według hiszpańskiego Narodowego Instytutu Statystycznego, pomiędzy styczniem a czerwcem tego roku w Hiszpanii urodziło się tylko 170 074 dzieci. W tym samym czasie zmarło 215 478 obywateli. Oznacza to, że w tym okresie nastąpił spadek liczby ludności Hiszpanii o 45 404 osób. Śmiertelność wyższa niż liczba urodzeń wskazuje na kurczenie się populacji.

 

Według analityków z Narodowego Instytutu Statystycznego (INE), liczba urodzeń zarejestrowanych w okresie styczeń-czerwiec 2019 stanowi spadek o 6,2 proc. w porównaniu z tym samym okresem w 2018 r. Jest to najgorszy wskaźnik urodzeń, jaki kiedykolwiek odnotowano w Hiszpanii.

 

Jak wynika ze statystyk, całkowita populacja Hiszpanii nieznacznie wzrosła w ubiegłym roku o 284 387 osób (0,6 proc.), ale był to wynik licznej migracji.

 

Nie zmienia to faktu, że populacja Hiszpanii się starzeje. Średni wiek wszystkich mieszkańców wynosi 43,4 lat. Z kolei średni wiek urodzonych w Hiszpanii wynosi 44,2 lat, a cudzoziemców 36,1 lat. Cudzoziemcy stanowią młodszą grupę w Hiszpanii: 55 proc. obcokrajowców to osoby w wieku od 16 do 44 lat, a Hiszpanie w tym przedziale wiekowym stanowią 34,1 proc.

 

Według ekspertów INE, porody u kobiet urodzonych za granicą są bardziej prawdopodobne niż rodzimych Hiszpanek. Narodziny dzieci hiszpańskich matek stanowiły w minionych sześciu miesiącach (od stycznia do grudnia 2019) zaledwie 21,5 proc. wszystkich urodzeń.

 

Analitycy zajmujący się demografią zauważyli, że znaczący wpływ na spadek liczby dzietności ma aborcja. Według raportu rządowego, w 2017 r. na 1000 kobiet wykonano 10,5 aborcji. Rząd w Madrycie w ostatnim czasie zmniejszył ochronę życia dzieci nienarodzonych. Aborcja jest teraz dozwolona dla dziewcząt w wieku 16 lat.

 

Według ekspertów Institute for Family Policy, w Hiszpanii w latach 1985-2015 dokonano ponad 2 milionów aborcji. Hiszpania jest jednym z trzech krajów Europy, w których dokonuje się największej ilości aborcji. Wyprzedzają ją jedynie Francja oraz Wielka Brytania.

 

Instytut poinformował w maju, że niektóre regiony Hiszpanii zmierzają do „samobójstwa demograficznego”, właśnie poprzez wysoki wskaźnik aborcji.

 

 

Źródło: LifeSiteNews.com

WMa

 


DATA: 2019-12-12 18:05
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A teraz korona wirus ich dobije , poumierają starsi a młodzi nie chcą mieć dzieci i tylko sex bez zabezpieczenia !
4 miesiące temu / olo77
 
to jest to samo co żwięrzęta w Zoo , kiedy warunki sa tak nienaturalne , zwięrzęta nie płodza się bo jest to nawet nie "alogiczne " ale jakby wbrew naturze ..... tu nie ma sensu istnienia , zwierze czuje - "to co otacza jest chore" , nawet się tego nie da słowami określić , ale jeśli pojawią się coś spodzone szteczne ze sztucznego , może hormonami , baz pamięci tego co wolność i samostanowienie w bardzo takim skrócie .... to się płodzą jak ludzie ery :smartfon , chipsy , konsola i ciepłe mieszkanko , przepych galerii handlowych , shoping , o ale tu już należy się zatrzymać , bo ci co mają zaś za wygodnie , "małe egoisty" i zakochane w sobie narcyzy , o to ci znowu się nie mnożą
7 miesięcy temu / sens rodziny
 
Albo przyrost naturalny - czyli może być 500+ albo aborcja . Zjedz ciastko lub mniej ciastko. Politycy chcą zmniejszenia populacji , czy chcą przyrostu naturalnego ? Za aborcją stoją cały czas ci sami zwolennicy spoza kraju. Dają spore sumy na promocje zabijania=aborcji.
7 miesięcy temu / mat-fiz
 
Tak była w szkole jak i ty. Gdybyście miały choć odrobinę wiedzy z geografii, wiedziałybyście że większość Rosji leży w Azji.
7 miesięcy temu / @klik
 
To Bóg jest dawcą życia. Narody, które z pogardą się odwocily od Boga, zginą. Nas to też dotyczy. Nawrocenie narodu w XIX w. jako efekt Gietrzwałdu dało Polsce jeden z najwyższych wskaźników przyrostu maturalnego w historii. A teraz...
7 miesięcy temu / tamiko
 
Rosja leży w Europie tylko nie należy do Unii ,Ala w szkole była
7 miesięcy temu / do @ala wilk
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.