DZIŚ JEST:   28   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Szymona i Judy Tadeusza, apostołów
 
 
 
 

Hiszpania: wysoka fala korona-rozwodów

Hiszpania: wysoka fala korona-rozwodów
Ilustracja: A. Bednarski / Polonia Christiana

Czy w związku z powszechną izolacją społeczną liczba rozwodów w Hiszpanii wzrośnie aż o trzy czwarte? Tak właśnie prognozuje w odniesieniu do bilansu 2020 roku i w oparciu o dotychczasowe dane jedna ze znanych na Półwyspie Iberyjskim kancelarii prawnych.

 

Hiszpańskie Stowarzyszenie Adwokatów Rodzinnych (AEAFA) informuje, że od połowy marca, czyli od wprowadzenia restrykcji sanitarnych w całym kraju prawnicy notują coraz więcej osób chcących wystąpić o formalne stwierdzenia rozpadu swoich związków cywilnych.

 

Długotrwałe pozostawanie w domach wraz z najbliższymi wpływa na „wypalanie się” relacji małżeńskich – oceniła Maria Dolores Lozano, szefowa organizacji. Adwokaci obserwowali w poprzednich latach podobne zjawisko po zakończeniu tradycyjnych okresów urlopowych.

 

Trend „rozwodów koronawirusowych” doskonale przewidziała, a zapewne również po części sprowokowała kancelaria Cebrian. Od początku społecznej izolacji promuje ona możliwość ekspresowych, 24-godzinnych, a przy tym tanich orzeczeń o rozpadzie świeckich małżeństw.  Zainteresowani płacą za formalne usankcjonowanie swej niewierności zaledwie po 150 euro.

 

Skala zjawiska rozwodów może w obecnym roku wrosnąć aż o 75 procent – szacuje Cebrian.

Według informacji AEAFA, wielu Hiszpanów obecnie odwiedza prawników także ze względu na swoje roszczenia dotyczące braku możliwości częstego widywania się z dziećmi. Powodem jest obecnie panujący reżim sanitarny. Inni klienci kancelarii adwokackich starają się o obniżenie swych zobowiązań wynikających z alimentów.

 

 

Źródło: rmf24.pl

RoM

 

 

 


DATA: 2020-05-18 17:15
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Człowiek wyzwolił się od "opresji miłości" i wpadł w sidła zła. Nic trwałego na tym świecie, więc go niedługo nie będzie. Był potop, są i będą kolejne kary od Najwyższego. Jak to mawia klasyk robienia młodym ludziom wody z mózgu "róbta co chceta" - by żyło się lepiej oczywiście.
5 miesięcy temu / CO JUTRO?
 
Mnie tak rozwala ta niestalosc ludzka, to odejscie od Bozego przeslania milosci, to poszukiwanie tylko i wylacznie swojej satysfakcji, to uzalanie sie nad swoimi niezaspokojonymi potrzebami. I przede wszystkim niezrozumienie tego czym jest malzenstwo. Ludzie obudzcie sie!!! Malzenstwo to nie przygoda! To pole bitwy, gdzie musimy ramie w ramie ze swoim wspolmalzonkiem stawic czolo wlasnym slabosciom, swiatu zewnetrznemu, pokusom, a nie walczyc przeciwko sobie!! Teraz nasze potrzeby a raczej zachciewajki sa wazniejsze niz drugi czlowiek Kiedys motywacja do pracy nad soba bylo wspolmalzonek, wiadomo bylo ze trzeba bylo sie poswiecic, czyli prawdziwie kochac, akceptowac. Dzis "wyzowililismy sie"z tego uciemiezenia. ZOstaly dzieci, dla ktorych jeszcze co niektorzy chca sie poswiecic, bo instynkt jest silniejszy niz w stosunku do wspolmalzonka. Ale powoli swiat zaczyna nas przekonywac ze i dla dzieci nie warto sie wysilac..
5 miesięcy temu / Judyt
 
W Polsce nie lepiej.
5 miesięcy temu / lol
 
Kolejne brednie. Dziś człowiek nie chce budować relacji, ale jedynie przeżywać chwilowe wrażenia. Więcej przyjemnych bodźców, to cel życia wielu ludzi. A kochać, jak to łatwo powiedzieć... Śpiewał przed laty Piotr Szczepanik. Świetna charakterystyka, co to znaczy kochać...
5 miesięcy temu / Krakusik
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.