DZIŚ JEST:   19   LUTY   2020 r.

Św. Konrada z Piacency
 
 
 
 

Hiszpania: wandale w wulgarny i ohydny sposób sprofanowali szopkę bożonarodzeniową

Hiszpania: wandale w wulgarny i ohydny sposób sprofanowali szopkę bożonarodzeniową
Zdjęcie ilustracyjne. fot. pixabay.com

Zaledwie kilka dni przetrwała szopka bożonarodzeniowa w miasteczku Boadila del Monte pod Madrytem. Wandale zniszczyli i sprofanowali znajdującą się w niej figurkę Dzieciątka Jezus, a figury zwierząt ustawili tak, aby tworzyły wulgarne, niedwuznaczne... sceny erotyczne. W podobnej pozie ustawieni zostali także Maryja i Jezus!

 

Jak zwykle w takich sytuacjach do zbezczeszczenia doszło w nocy i jak zwykle także miejscowa policja, która wszczęła śledztwo, nie ma pojęcia, kto może kryć się za tym obrzydliwym „żartem”. Funkcjonariusze prawdopodobnie wykorzystają w dochodzeniu zrobiony wcześniej reportaż chińskiej telewizji CCTV, która sporo czasu poświęciła na pokazanie szopki w Boadila del Monte.

 

– Mamy do czynienia z brakiem poszanowania wolności religijnych i wielowiekowych tradycji ogromnej większości mieszkańców gminy. To co się stało w naszym miasteczku to atak na najważniejszy filar wolności i demokracji – powiedział rzecznik prawicowo-konserwatywnej Partii Ludowej w Boadila del Monte.

 

Lokalne władze poinformowały, że szopce - tak szybko jak tylko jest to możliwe  - zostanie przywrócona „odpowiednia forma”.

 

W Hiszpanii w ostatnich latach powstają nietypowe szopki, m.in. w Madrycie, gdzie małego Jezusa zastąpiło dziecko uchodźców, jednak tego rodzaju skandaliczne profanacje to rzadkość.

 

Źródło www.thelocal.es

ChS

 


DATA: 2018-01-08 12:29
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Gdyby to zrobiono innym religiom, byłoby larum, że rasizm, brak tolerancji i tp i td, ale że profanuje się świętości katolików, to jak zawsze można. A nam wmawia się, że musimy podjąć dialog ekumeniczny. Ale z kim? Z bluźniercami?
ponad 2 lata temu / Yamamoto
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.