DZIŚ JEST:   23   LUTY   2020 r.

VII Niedziela zwykła
Św. Polikarpa, biskupa
Bł. Wincentego Frelichowskiego
Bł. Izabeli, królewny
 
 
 
 

Hiszpania: tęczowa „tolerancja” w natarciu. Nagonka na biskupa za rzekomą homofobię

Hiszpania: tęczowa „tolerancja” w natarciu. Nagonka na biskupa za rzekomą homofobię
Biskup Juan Antonio Reig Pla /Conferencia Episcopal Española [CC BY-SA 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)]

Biskup Juan Antonio Reig Pla z miejscowości Alcalá de Henares w Hiszpanii spotkał się z atakiem tamtejszych aktywistów LGBT. Zarzucają mu nakłanianie homoseksualistów do terapii, która miałaby pomóc im wyjść z homoseksualizmu.

 

O sprawie pisaliśmy więcej TUTAJ. Diecezja została oskarżona o rzekome leczenie homoseksualizmu, podczas gdy w rzeczywistości w poradni dziennikarz podający się za homoseksualistę otrzymał zalecenie życia w czystości - stronienie od pornografii i masturbacji. Sprawa ta stała się przyczynkiem do wywołania skandalu.

 

Jak podaje portal „Breitbart”, 2 kwietnia około 150 przedstawicieli ruchu LGBT demonstrowało „na zewnątrz katedry w Alcalá, a grupa około 30 z nich wdarła się do kościoła, gdy odprawiana była Msza, wykrzykując i niosąc m.in. tęczowe flagi i transparenty.

 

Biskupowi – który stał się obiektem nagonki mediów za „homofobię” i oskarżeń o prowadzenie „nielegalnych, potajemnych kursów dla uzdrowienia ludzi z homoseksualizmu” – zdecydowanego wsparcia udzieliła Konferencja Biskupów Hiszpanii. Biskupi potępili demonstrantów za brak szacunku, jakim było hałaśliwe wtargnięcie do świątyni i przerwanie liturgii.

 

W swoim oświadczeniu z 5 kwietnia biskupi stwierdzili m.in.: „Bronimy wolności sumienia każdej osoby do tego, by szukać wsparcia w różnych egzystencjalnych sytuacjach u ludzi i instytucji, które zasługują na zaufanie, między innymi tych reprezentujących Kościół”. Hiszpańscy biskupi bronili także wolności Kościoła do pomagania takim ludziom.

 

Biskupa wsparli również wierni, którzy zebrali się pod pałacem biskupim 8 kwietnia w ponad stuosobowej grupie. Demonstranci nieśli hasła: „Dość zastraszania!” i „Dziękujemy za to, że jesteś naszym biskupem”. Lider zebranych, Ignacio Arsuaga, zauważył, że biskup jest przedmiotem „polowania na czarownice” i „publicznego linczu”. Wskazał na kampanię dezinformacyjną radykalnej lewicy oraz próbę upokorzenia biskupa za to, że realizuje swoje powołanie. Arsuaga zwrócił przy okazji uwagę na indoktrynację w szkołach bez zgody rodziców, która ma na celu promowanie homoseksualizmu.

 

Źródło: britbart.com

jjf


DATA: 2019-04-11 11:53
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Typowe przejawy chrystofobii.
10 miesięcy temu / sp
 
Po prostu Apokalipsa się wypełnia.
10 miesięcy temu / Kasandra
 
słów brakuje na fakt, że Watykan milczy
10 miesięcy temu / alex
 
Papiezu Franciszku moze tak slowko o tych wydarzeniach?! Milo by bylo! Z Panem Bogiem
10 miesięcy temu / Slawomir Tomasz
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.