DZIŚ JEST:   01   GRUDNIA   2020 r.

Św. Edmunda Campion, męczennika
Św. Eligiusza, biskupa
 
 
 
 

Hiszpania: Stowarzyszenie im. Jana Pawła II uratowało przed aborcją ponad 4000 dzieci

Hiszpania: Stowarzyszenie im. Jana Pawła II uratowało przed aborcją ponad 4000 dzieci
fot. pixabay.com/Creative Commons CC0

Działające na terenie Hiszpanii Stowarzyszenie Ratowników im. Jana Pawła II uratowało przed aborcją ponad 4000 dzieci. Jak informuje szefowa organizacji Marta Velarde, dzieci zostały uratowane dzięki pracy wolontariuszy, którzy zachęcali kobiety w ciąży do odstąpienia od zamiaru zabicia swoich nienarodzonych dzieci.

 

Stowarzyszenie Ratowników im. Jana Pawła II to organizacja pro life kierowana przez Martę Velarde. Celem obrońców życia jest nakłanianie kobiet w ciąży, aby zrezygnowały z aborcji i dały swym dzieciom szansę na urodzenie i przeżycie. Jak wynika z informacji podawanych przez Velarde, praca wolontariuszy nie poszła na marne. Dzięki ich wysiłkowi udało się uratować ponad 4000 niewinnych istnień, których matki chciały dokonać aborcji. Wiele z kobiet, które ostatecznie odstępowały od decyzji o aborcji, zostało przekonanych bezpośrednio przed wejściem do kliniki aborcyjnej.  

 

– Usiłujemy pokazywać, że noszące się z zamiarem poddania zabiegowi aborcji kobiety wcale jej nie chcą. Bardziej zainteresowane są tym kliniki aborcyjne, które zarabiają pieniądze – powiedziała Marta Velarde.

 

Hiszpańska działaczka katolicka wyjaśniła, że kobiety noszące się z zamiarem zabicia własnego nienarodzonego dziecka, mimo wszystko są otwarte na rozmowę z wolontariuszami organizacji walczących o prawo do życia od poczęcia. – One naprawdę nas słuchają przed wejściem do kliniki aborcyjnej. Chcą rozmawiać. Ostateczna decyzja zawsze należy do nich – dodała.

 

W opinii szefowej Stowarzyszenia Ratowników im. Jana Pawła II, planowane przez nowy lewicowy rząd Pedro Sancheza zmiany w hiszpańskim prawie służą zakazowi rozmów z kobietami przed klinikami aborcyjnymi. Wskazuje, że intencja nowego rządu jest zbieżna z korzyściami finansowymi klinik aborcyjnych. – Rezygnacja każdej kobiety z usług takich placówek to strata finansowa dla tych instytucji, oscylująca między 500 a 3000 euro – tłumaczy Marta Velarde.

 

 

Źródło: KAI

WMa

 


DATA: 2020-01-23 17:00
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nasz Papież to był najwyższy światowy poziom w tym co robił
10 miesięcy temu / cl
 
Wielki papież! Dobre stowarzyszenie!
10 miesięcy temu / alo
 
Szczęść im Boże i Bóg zapłać.
10 miesięcy temu / L
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.