DZIŚ JEST:   18   LIPCA   2019 r.

Św. Szymona z Lipnicy
Św. Brunona, biskupa
 
 
 
 

Hiszpania: socjaliści w ogniu krytyki. Demonstracje przeciwników secesji

Hiszpania: socjaliści w ogniu krytyki. Demonstracje przeciwników secesji
Tomasz Grzyb/FORUM

W Hiszpanii odbyły się demonstracje przeciwników secesji. Manifestacje odbyły się w Madrycie na Plaza de Colon oraz w Barcelonie. Padały żądania rozpisania nowych wyborów, których następstwem miałoby być odejście socjalistycznego premiera, Pedra Sancheza.

 

Manifestacje przeciwko katalońskim secesjonistom zorganizowali uchodzący za centroprawicowych politycy z Partii Ludowej a także lewicowa Ciudadanos. Wsparli ich narodowcy z ugrupowania VOX.

 

Podczas wieców padły żądania rozpisania wyborów jeszcze w tym roku. Przeciwnicy secesjonistów oskarżają bowiem hiszpański rząd socjalistyczny o układanie się ze zwolennikami katalońskiej niepodległości, by pozyskać ich głosy w Kortezach (hiszpański parlament).

 

Premier Pedro Sanchez przebywał w weekend na konwencji Hiszpańskiej Socjalistycznej Partii Robotniczej (PSOE). Tam zadeklarował, że „rząd pracuje na rzecz jedności Hiszpanii, co oznacza zjednoczenie Hiszpanów, nie zaś podburzanie ich przeciw sobie, co właśnie czynią prawicowcy na Plaza de Colon”. W ten sposób Sanchez wbił szpilkę manifestującym przeciwnikom secesji.

 

Co ciekawe, zwolennicy jedności Hiszpanii zebrali się też w Barcelonie. Tam społeczność jest bowiem podzielona – sceptyczni wobec secesji są bogatsi mieszkańcy stolicy Katalonii, domagają się jej zaś biedniejsi mieszkańcy regionu.

 

Katalońscy separatyści w 2017 roku ogłosili deklarację niepodległości Katalonii. Obecnie rząd w Madrycie usiłuje osiągnąć porozumienie w tej sprawie.

 

 

Źródło: TVP

ged


DATA: 2019-02-10 20:17
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

W tej chwili rozpad Hiszpanii to mód w usta islamu. Najpierw niech przegonią islam, potem walczą o rozdzielenie. W przeciwnym wypadku nie będzie ani Hiszpanii, ani Katalonii tylko kolejne emiraty, albo imperium osmańskie.
5 miesięcy temu / banita
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.