DZIŚ JEST:   26   STYCZNIA   2021 r.

Św. Tymoteusza, biskupa
Św. Tytusa, biskupa
 
 
 
 

Hiszpania: sąd skazał na karę grzywny organizatorkę obrazoburczego marszu

Hiszpania: sąd skazał na karę grzywny organizatorkę obrazoburczego marszu
Fot. Pixabay

Sąd Maladze skazał działaczkę jednej z feministycznych organizacji na karę 2,7 tysiąca euro za bluźnierczą parodię katolickiej procesji. Sprawa trafiła do sądu z inicjatywy reprezentującej chrześcijańskich prawników z organizacji Abogados Cristianos.

 

 

Przewodnicząca AC Polonia Castellanos wyjaśniła, że pozew trafił do sądu krótko po demonstracji w 2013 roku. Uczestnicy zgromadzenia szydzili z wiary katolickiej, organizując parodię procesji.

 

Castellanos przypomniała, że wydarzenie zostało zorganizowane przez grupę feministek w ramach obchodów 8 Marca. – Wydarzenie to przyniosło szereg świadomych i niepotrzebnych ataków na katolików. Takie sytuacje nie mogą zostać puszczone płazem – powiedziała przed orzeczeniem werdyktu szefowa Abogados Cristianos.

Zgodnie z orzeczeniem sądu, kara wobec organizatorki bluźnierczej manifestacji jest sankcją za „zamierzone działania na szkodę katolików”. Sędzia wskazał, że użyte wówczas akcesoria były podobne do tych, które towarzyszą katolickim procesjom podczas Wielkiego Tygodnia w Hiszpanii. – Tego typu wydarzenie nie miało nic wspólnego ze swobodą wypowiedzi (…), gdyż było nacechowane działaniem obrażającym uczucia katolików – powiedział podczas orzekania werdyktu .

 

Źródło: KAI

RoM

 


DATA: 2020-12-03 07:11
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
21
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Po 7 latach? Czym ta zwłoka motywowana jest? No i oby PE nie tupnął nogą albo niech tupie, byle sąd hiszpański nie struchlał.
1 miesiąc temu / czloax
 
Czy w Polsce będą ukarane osoby za waginę na patyku, tęczowe aureolki czy też bluźniercze figurki Maryi ?
1 miesiąc temu / trooper
 
Brawo dla odważnego sędziego z Hiszpanii, który nie bał się stanąć po stronie prawdy. Dzisiaj jak jaki urzędnik staje po stronie prawdy, a nie po stronie propagandy, staje się bohaterem, dziwne czasy nastały. Kiedyś stawanie w obronie prawdy było oczywiste dla uczciwego człowieka.
1 miesiąc temu / Darek
 
W Polsce by sąd uznał to za formę artystycznej ekspresji bez szkody dla Katolików i odrzucił pozew. Wierni by olali. Episkopat by olał. Tak wygląda "katolicka" Polska i "lewacka" Hiszpania.
1 miesiąc temu / Untatenmi
 
A u nas co? Dewianci i lewacy różnej maści obrażają Maryję i Jezusa, kpią z Eucharystii i jak na razie to cisza. Czekam aż odpowiednio zostaną ukarani.
1 miesiąc temu / ot co
 
W Polsce dziewusze by nie zrobiono nic
1 miesiąc temu / andrzej
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.