DZIŚ JEST:   28   LISTOPADA   2020 r.

Św. Jakuba z Marchii
Bł. Marii Heleny Stollenwerk
 
 
 
 

Hiszpania: nowe prawo dla transseksualnych dzieci. Abp Llovera apeluje o walkę z ideologią gender

Hiszpania: nowe prawo dla transseksualnych dzieci. Abp Llovera apeluje o walkę z ideologią gender
FOT.REUTERS/Gonzalo Fuentes/FORUM

Pod koniec grudnia w autonomicznej wspólnocie Walencji zaczęło obowiązywać nowe prawo dotyczące „transseksualnych dzieci”. Szkoły publiczne zostały zobowiązane do poszanowania ich praw. Placówkom nakazano również udostępnienie uczniom szatni i toalet według płci, z którą się identyfikują. Szkoły zostały też zobowiązane do poszanowania imion transseksualnych dzieci, które złożą w deklaracjach do dyrekcji placówek oświatowych. Arcybiskup Walencji kard. Antonio Canizares Llovera wezwał hiszpańskich polityków, dziennikarzy, nauczycieli i rodziców do walki z ideologią gender. 


Hierarcha zaapelował, aby wspólnoty autonomiczne Hiszpanii nie pozwoliły na wprowadzenie przepisów sprzyjających zatwierdzaniu praw, których domagają się aktywiści LGTB, w tym m.in. edukacji, zgodnie z którą dziecko ma prawo do wyboru płci.


„Poddanie działaniu doktryny gender dzieci należy uznać za podłość. Nie możemy się jednak poddawać. Trzeba aktywnie działać, aby zatrzymać próby narzucenia tej szkodzącej rodzinie ideologii” – napisał kard. Canizares, wskazując na polityków, dziennikarzy, nauczycieli i rodziców, jako osoby, które powinny aktywnie walczyć z gender.

W autonomicznej wspólnocie Walencji zaczęło obowiązywać nowe prawo dotyczące „transseksualnych dzieci”. Szkoły publiczne zostały zobowiązane do poszanowania ich praw, nakazując placówkom oświatowym udostępnienie uczniom szatni i toalet według płci, z którą się identyfikują. Szkoły muszą również akceptować Imiona „transseksualnych dzieci”. Imiona te mogą odbiegać zarówno od personaliów z dokumentu tożsamości dziecka, jak i jego płci biologicznej. Składane przez transseksualnego ucznia deklaracje nie będą mogły być zmienione do czasu, gdy nastąpi oficjalna rejestracja w urzędzie gminy nowych personaliów osoby, a także jej zmienionej płci.

Nowe przepisy przewidują również, że dziecko transseksualne będzie otoczone opieką przed ewentualną przemocą ze strony członków rodziny lub rówieśników z powodu swojego wyboru płci, odmiennej od biologicznej.Źródło: KAI, PCh24.pl

pdc

DATA: 2017-01-09 20:28
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Skoro pewne środowiska tak się martwią o trasseksualne dzieci, to czy nie było by prościej aby założyły dla nich osobne szkoły z odpowiednimi nauczycielami? No i niech za to sami zapłacą oczywiście!
ponad 3 lata temu / ???
 
Tylko czy na apel Jego Eminencji może ktoś jeszcze odpowiedzieć w jego kraju ? Waadza ludowa w Hiszpanii zdecydowała, wprowadziła decyzję w życie, a rodzice mają siedzieć cicho bo tu chodzi o upaństwowione dzieci. Kto by pomyślał, że jeszcze dwudziestowieczni totalniacy, tacy jak tow. Hitler czy tow. Stalin gdyby tylko o czymś takim usłyszeli parsknęliby śmiechem, a teraz robi się takie rzeczy na poważnie. Co to znaczy "transseksualne dziecko" ? Przecież dziecko jako takie w ogóle nie powinno być "seksualne", bo seks to sprawa ludzi dorosłych.
ponad 3 lata temu / Józef z Tallina
 
ciężko uwierzyć że tak szybko zawojowali świat, dzięki umiejscowieniu agentów rewolucji we władzach różnych państw ! Kiedyż w ogóle nikt nic nie mówił o żadnych zboczeniach w życiu społecznym a tu teraz robi się z tego wręcz pochwałę ! SZOK !
ponad 3 lata temu / szok !
 
Walka z pradawnym smokiem wlasnie sie zaczyna! Gender to totalna demoralizacja spoleczenstwa! Gender to bez dwoch zdan postepujacy, pelzajacy armagedon! Kard. Antonio Canizares Llovera b. slusznie wezwal Hiszpanow do czynnej walki przeciwko gender, ktora jest nowa, wspolczesna odslona twarzy, pradawnego smoka, ktory szuka nieustannie kogo pozrec.
ponad 3 lata temu / Slawomir Tomasz Roch
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.