DZIŚ JEST:   27   MAJA   2020 r.

Św. Augustyna z Canterbury
Św. Fryderyka, biskupa
 
 
 
 

Hiszpania: nauczanie o islamie wchodzi do szkół publicznych. Katolicyzm na celowniku

Hiszpania: nauczanie o islamie wchodzi do szkół publicznych. Katolicyzm na celowniku
fot. FORUM
#ISLAM    #RELIGIA    #HISZPANIA    #KATECHEZA    #LEWICA

Na terenie niemal już całej Hiszpanii w szkołach publicznych nauczany jest islam. O dołączeniu do tego grona zdecydowały właśnie władze regionu Balearów. Równocześnie lewica próbuje usunąć z szkół katechezę.

 

Obecnie islam nauczany jest więc już w trzynastu z siedemnastu hiszpańskich wspólnot autonomicznych. Władze Balearów poinformowały, że zawarta została umowa ze wspólnotą muzułmańską „o wprowadzeniu do szkół publicznych zajęć dotyczących islamu”. Na jej mocy w 10 szkołach publicznych archipelagu prowadzone będą „lekcje religii muzułmańskiej”.

 

Zajęcia nie są obowiązkowe, a temat ich wprowadzenia poruszany był od kilku lat. Umowa pozwala na uruchomienie edukacji z islamu od przyszłego roku szkolnego (w innych wspólnotach autonomicznych takie lekcje się już odbywają). Obecnie zajęć z islamu w szkołach publicznych nie prowadzą: Galicja, Murcja, Kantabria oraz Kastylia-La Mancha.

 

Dane rządowe wskazują, że w Hiszpanii, liczącej 47 milionów mieszkańców zamieszkuje około 2 mln muzułmanów, głównie obywateli Maroka lub potomków Marokańczyków. Największe ich skupiska występują w Andaluzji oraz w Katalonii.

 

Co ciekawe, w czasie wprowadzania do szkół publicznych nauki islamu, lewica forsuje pomysł na usunięcie z tych placówek katechezy. Chcą „szkoły wolnej od indoktrynacji religijnej”. Lekcje te obecnie prowadzone są jako zajęcia nieobowiązkowe, ale ocena z tego przedmiotu wliczana jest do średniej.

 

Źródło: radiomaryja.pl

MA


DATA: 2019-10-03 07:47
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Szkoły mają być wolne od indoktrynacji religijnej, ale od indoktrynacji islamem już nie. Kiedy społeczeństwa odeprą głupotę i reżim ideologiczny?
7 miesięcy temu / grimm
 
Niby dlaczego to miało być złe? Dlaczego chcecie takich "przywilejów dla siebie,a sami traktujecie innych jak pariasów?
7 miesięcy temu / ollek
 
Módlmy sie o nowego Jana III Sobieskiego czy Karola Młota!
7 miesięcy temu / islam stop
 
Co za bujdy Mieszkam na jednej z tych autonomii i żadnego islamu nie ma nie ma nawet meczetu. Moi synowie uczeni są religii katolickiej i to nawet bez specjalnej zgody rodziców. Mniejszy 4 lata przyniósł ze szkoły informację nawet nie pytanie, że będzie uczony religii i że to ważne dla rozwoju społecznego i psychicznego. Ogólnie widze tu rzeczy, które w PL są nie do pomyślenia - żłóbki obowiązkowe w marketach i "centralne" na koszt magistratu a takie wielkości kilkudziesięciu m2 Faktem jest natomiast "kompleks polski" a za tym "newsy z Hiszpanii", typu "walka z Kościołem", kiedy np. chcą usunąć krzyż -monument gen. Franco.
7 miesięcy temu / MT
 
MKs - nie sądzę. Spróbuj skrytykować Żydów to zrozumiesz że te ramiona nie bedą razem.
7 miesięcy temu / Jot
 
Ożyli bolszewicy z lat 30!
7 miesięcy temu / Zbigniew
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.