Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   08   LIPCA   2020 r.

Św. Jana z Dukli
Św. Kiliana, męczennika
 
 
 
 

Hiszpania, komunizm, męczeństwo Kościoła. Rozmowa z prof. Pawłem Skibińskim [VIDEO]


Odtwórz w YouTube
 

W latach 30. XX wieku Kościół w Hiszpanii doznał straszliwych prześladowań. Jak do tego doszło, że kraj z katolickiej monarchii stał się antyklerykalną republiką? Dlaczego tamtejsza lewica z taką zaciekłością dążyła do likwidacji katolicyzmu? Jakie straty poniósł Kościół w trakcie wojny domowej? O męczeństwie Kościoła w Hiszpanii mówi w rozmowie z Romanem Motołą dr hab. Paweł Skibiński.

 

 


DATA: 2019-08-23 21:10:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

Niby dlaczego warto? Czy marksiści nie mówią dość o faktycznych i wymyślonych zbrodniach popełnianych przez Hiszpanów i ich sojuszników na koalicji antyhiszpańskiej? Twoja wypowiedź, osobo ukrywająca się pod bezpłciowym nickiem Aha, jest próbą budowania fałszywej równowagi między ofiarami broniącymi się przed zbrodnią i sprawcami zbrodni. Dokładnie tak jak ma to miejsce w przypadku Polaków broniących się przed zbrodniami OUN/UPA. Twoja wypowiedź świadczy naprawdę chciałbym napisać Pana lub Pani, ale Aho, nie dajesz mi szansy, świadczy o złej woli lub słabości intelektualnej. Proponuję prześledzić historię zbrodni od 1931 roku i nie zrównywać więcej ofiar z katami. A posługiwanie się Włochami i Niemcami? A czy był ktoś jeszcze kto chciał pomóc ofiarom rewolucji masońskiej????
ponad 1 rok temu / Zbygniew
 
Większości Hiszpanów czasy Franco kojarzą się ze straszliwą biedą. W momencie śmierci Franco Hiszpania miała raptem 120% PKB PRL czyli była wtedy 2 razy biedniejsza od Włoch. A dziś Hiszpania jest bogatsza od Włoch.
ponad 1 rok temu / ala wilk
 
Warto przypomnieć także zbrodnie drugiej strony. Frankiści dokonywali masowych egzekucji czasami ku przestrodze mordowano trzecią część mężczyzn w każdej miejscowości. Wojska nacjonalistyczne korzystały z pomocy faszystów z Włoch i bezbożbych nazistów z Niemiec w tym pomoc w budowaniu obozów koncentracyjnych, będących miejscami kaźni. W armii Franco służyło także do 200 tysięcy MUZUŁMANÓW z Maroko, których dzikość budziła strach u każdego - dokonywali oni zatrważającej liczby mordów cywili, gwałtów i grabieży. Nie należy usprawiedliwiać zbrodni anarchistów i komunistów, ani także wojsk faszystowskich. Obie strony mają krew na rękach. Nazywanie wojny ostatnią krucjatą jest nadużyciem wobec tych, którzy niewinnie zginęli w tej tragicznej i bratobójczej wojnie. Proopobuje więcej obiektywizmu. Z Bogiem
ponad 1 rok temu / Aha
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 143 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.