DZIŚ JEST:   23   LIPCA   2019 r.

Św. Brygidy, patronki Europy
 
 
 
 

Hiszpania: gender krytykować nie wolno. Nawet biskupom podczas homilii

Hiszpania: gender krytykować nie wolno. Nawet biskupom podczas homilii

Kard. Antonio Cañízares skrytykował, jak to określił, „nowe smoki” naszych czasów, w tym ideologię gender. Kolejni hiszpańscy biskupi stają się celem nagonki medialnej za negatywną opinię na temat skutków gender w społeczeństwie.


Podczas homilii w uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej kard. Antonio Cañízares przestrzegł przed „nowymi smokami”, które narzucają „ideologię gender jako dominującą”. Ponadto bronią „ideologii materialistycznej, która ani nie szanuje, ani nie broni ubogiego”. Wśród „smoków”, które w historii groziły ludzkości, kard. Cañizares wymienił imperia tak rzymskie, jak i nazistowskie oraz sowieckie w XX w., a obecnie materializm i ideologię gender. Maryja jest przykładem troski o „nową ludzkość” – podkreślił kard. Cañízares.


Kilka miesięcy temu przestrzegał on przed politykami, którzy wsparci przez „imperium gejowskie” i „niektóre ruchy feministyczne” uderzają w dobro rodziny, narzucając ideologię gender. Za te słowa hierarcha został pozwany do sądu. W ostatnim czasie z podobną reakcją spotkali się biskupi Alcalá de Heneras, Getafe, Kordoby i Santander. Hiszpańscy biskupi cytują przy tym słowa Papieża Franciszka o tragicznych skutkach ideologii gender, które wypowiedział podczas spotkania z polskim episkopatem w Krakowie.

 

To nie pierwsza anty-rodzinna nagonka na biskupów Hiszpanii. Kilka tygodni temu umorzono postępowanie karne przeciwko kardynałowi Antonio Cañizaresowi, oskarżonemu przez homoseksualistów o „mowę nienawiści”. Sędzia nie dopatrzył się „żadnych treści kryminalnych” ani „mowy nienawiści’ w kazaniu, wygłoszonym przez duchownego 13 maja. Sędzia tłumaczył, że duchowny potępiając ataki „gejowskiego imperium” na rodzinę chrześcijańską, nie dopuścił się „mowy nienawiści,” lecz zwyczajnie skorzystał z prawa do wolności słowa. Postępowanie karne przeciwko kardynałowi Cañizaresowi zostało umorzone. Duchownego pozwała hiszpańska Sieć Pomocy Uchodźcom, która poza „homofobią” zarzuciła mu „ksenofobię.”

 

Sąd umorzył także drugie postępowanie wszczęte przez homoseksualistów z organizacji Lambda i 55 innych stowarzyszeń. Lambda złożyła pozew potępiając kard. Cañizaresa za wygłoszenie homilii – jak napisali – „pełnej słów nienawiści, homofobii i szowinizmu, które zachęcają jedynie do nienawiści wobec tych, którzy nie pasują do archaicznych modeli bronionych przez hierarchię katolicką”.

 

Były prefekt watykańskiej Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów mówił w kazaniu skierowanym do wiernych podczas nabożeństwa fatimskiego: - Rodzina jest dzisiaj nękana wieloma poważnymi zagrożeniami (..) Mamy ustawodawstwo uderzające w rodzinę i działania podejmowane przez siły polityczne oraz społeczne z udziałem ruchów imperium gejowskiego. Szerzą się koncepcje radykalnego feminizmu i najbardziej podstępna ze wszystkich teoria gender.
Radio Watykańskie, kra


DATA: 2016-08-17 08:02
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Słuchałem wykładów o apokalipsie ks. Pawła i myślę, że jest to całkiem prawdopodobny scenariusz, choć trudno w to uwierzyć, że Wielki Ucisk miałby się zacząć jeszcze tej jesieni. Chyba musiałaby wybuchnąć jakaś gwałtowna rewolucja na świecie i w Kościele, aby móc wprowadzić już teraz NWO i prześladowanie w pełnym wymiarze, łącznie z czipowaniem ludzi, zaprzestaniem (lub zakazaniem) odprawiania Mszy Św. itd.
ponad 2 lata temu / chincol
 
@Sykstus: Zgadzam się w 100%, od kilku miesięcy śledzę wykłady ks. Pawła Murzińskiego, a cały szum jaki ma miejsce wokół ks. Jacka Międlara tylko to potwierdza.
ponad 2 lata temu / Beata J.
 
Musimy się modlić więcej za papieża,biskupów,księży i za nas samych,aby jak przyjdzie czas próby byśmy się nie zachwiali i wytrwali w wierze,wierni przykazaniom i ewangelii do końca.
ponad 2 lata temu / test
 
Mam wrażenie, że wkraczamy w Wielki Ucisk w trakcie którego prawdziwi słudzy Boży będą prześladowani, uciskani, nękani. To co się zaczyna jest jeszcze niczym w porównaniu z tym czym będzie Wielki Ucisk. Polecam czytać Apokalipsę Św. Jana i posłuchać dostępnych wykładów ks. Pawła Murzińskiego.
ponad 2 lata temu / Sykstus
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.