DZIŚ JEST:   19   LUTY   2019 r.

Św. Konrada z Piacency
 
 
 
 

Hiszpania: dzieci nienarodzone mniej chronione niż małpy

Hiszpania: dzieci nienarodzone mniej chronione niż małpy
fot. Aaron Logan / commons.wikimedia.org, licencja cc

Małpy człekokształtne mogą czuć się w Hiszpanii bardziej bezpieczne niż dzieci nienarodzone – zauważają obrońcy życia, komentując uchwalenie przez krajowy parlament nowego prawa chroniącego orangutany, szympansy czy goryle od... chwili poczęcia. Przepisy, które zatwierdził swym podpisem premier Mariano Rajoy zakazują m.in. aborcji i eksperymentów na płodach małp naczelnych. Tymczasem na podobną ochronę nie mogą w Hiszpanii liczyć dzieci nienarodzone.

 

Obrońcy życia z organizacji Asociación Derecho a Vivir (Stowarzyszenie Prawo do Życia) w maskach goryli wzięli udział w ubiegłym tygodniu w specjalnym happeningu przed siedzibą rządzącej partii Partii Ludowej, domagając się, by dzieci nienarodzone mogły liczyć na taką samą ochronę co małpy. Zwracali także uwagę, że premier przed wyborami obiecywał, że zniesie nieludzkie prawa aborcyjne uchwalone przez rządzących wcześniej państwem socjalistów, i będzie wspierał macierzyństwo i rodzinę.

 

„Rząd jest głuchy na głos milionów Hiszpanów, którzy już poprosili o zmianę aborcyjnego prawa. Ale może Rajoy jest bardziej wrażliwy na zew natury” – podkreślał jeden z manifestujących obrońców życia i przypominał, że nie „ma nic bardziej barbarzyńskiego i nieludzkiego niż aborcja”.

 

Specjalną petycję domagającą się uchylenia proaborcyjnych praw, w wyniku których codziennie zbijanych jest w kraju 300 nienarodzonych dzieci, podpisało ponad 400 tys. Hiszpanów. Hiszpański minister sprawiedliwości Alberto Ruiz-Gallardón, zapowiedział, że jeszcze przed końcem marca tego roku przedstawi nowy projekt prawa ograniczającego dopuszczalność aborcji. Działacze pro-life zaznaczyli, że nie mają nic przeciwko ochronie zagrożonych gatunków zwierząt pod warunkiem, że taka sama ochrona zostanie zagwarantowana ludzkim istotom.

 

Obowiązujące w Hiszpanii regulacje zezwalają na aborcję na życzenie do 14. tygodnia ciąży, zarazem jednak dopuszczają liczne wyjątki, gdy badania prenatalne wykażą u poczętego dziecka „poważne i nieuleczalne choroby”. W ten sposób prawie 95 proc. hiszpańskich dzieci, u których stwierdzono w fazie rozwoju płodowego syndrom Downa, ginie w łonach swych matek. Rząd premiera Rajoya pod hasłem zakończenia ery „zapateryzmu” zapowiadał reformę ustawy o aborcji i usunięcie ze szkół kontrowersyjnego wychowania obywatelskiego.

 

 

KAI

mat


DATA: 2013-02-26 15:25
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Podobne ustawodawstwo funkcjonuje już dawno w Kanadzie. Gdzie wg. ustawy o ochronie środowiska komórka jajowa, zygota, kijanka i inne wczesne formy rozwojowe zwierząt wodnych są pod ochroną taką samą jak dla osobników dorosłych. A zatem rybia zygota to ryba a płód człowieka to ścierwo które można zniszczyć i zabić w dowolnej chwili.
ponad 5 lat temu / rs
 
Nie ma się czemu dziwić.24 lata temu generał sił narodowych(Od Gen.Franco)opowiadał mi jak komuniści hiszpańscy wytresowali w czasie wojny domowej goryla by gwałcił zakonnice.Teraz hiszpańska lewizna broni praw potomków swych małpich kamratów.
ponad 5 lat temu / eurosceptyk
 
W Hiszpanii dość katolickiej, społeczeństwo popadło w letarg, zupełnie tak samo jak społeczeństwo polskie. No i rządzi sobie bezkarnie czerwona falanga! Wstyd, jak na 21 wiek,w którym dopuszcza się do władzy grupy prymitywów, opierających się na pseudowiedzy, spod pióra Marksa itp pomyleńców.
ponad 5 lat temu / Jan O
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.