DZIŚ JEST:   04   GRUDNIA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Barbary, męczennicy
Św. Jana Damasceńskiego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Hiszpania: cicha eutanazja w czasie pandemii [OPINIA]

Hiszpania: cicha eutanazja w czasie pandemii [OPINIA]
źródło: pixabay.com

Hiszpania w dobie pandemii wciąż pozostaje liderem niechlubnych rekordów: ma najwyższą liczbę zgonów w przeliczeniu na mieszkańca, najwyższy procent  zakażonego personelu medycznego, najwyższe bezrobocie. Dlatego na Półwyspie coraz częściej przywołuje się pamięć Wojny Domowej i ruiny, w jaką popadł wtedy kraj.

 

Najgorsze wspomnienia budzi jednak obecność duchowych spadkobierców zbrodniczego Frontu Ludowego czyli dzisiejszych socjalistów i komunistów tworzących koalicyjny gabinet premiera Pedro Sancheza. W minioną środę w hiszpańskim Kongresie, deputowana konserwatywnej partii VOX -María Ruiz Solás upomniała się o los blisko 17,5 tys. zmarłych pozostawionych swemu losowi w domach starców i rezydencjach. Oskarżenie brzmiało dramatycznie: z premedytacją skazano ludzi na śmierć podając morfinę w miejsce leków stosowanych w walce z koronawirusem. Odpowiedzialny za funkcjonowanie takich placówek wicepremier i minister spraw socjalnych - Pablo Iglesias nie odniósł się jednak wcale do zarzutów, a swoim zwyczajem wygłosił z parlamentarnej mównicy propagandowe hasła komunizmu, tak bliskie jego skrajnie lewicowej partii Podemos.

 

Domy starców, tak liczne w Hiszpanii, w niespełna dwa miesiące obróciły się w umieralnie na masową skalę. Mówi się dość otwarcie, że wszystkie ośrodki zarządzane przez Kościół, będące pod opieką zakonnic uchroniły swoich podopiecznych, w mniejszym lub większym stopniu  od epidemii, w przeciwieństwie do placówek prywatnych czy państwowych, gdzie znane są przypadki ucieczki personelu i skazania podopiecznych na śmierć głodową. Pod koniec marca prasa donosiła o rezydencjach, w których Gwardia Cywilna znajdywała rozkładające się ludzkie zwłoki w pokojach z żywymi  chorymi porzuconymi przez personel. Horror oglądania takich zajść spowodował nawet przypadki załamania nerwowego  wśród policjantów i gwardzistów, cóż dopiero mówić o rodzinach tych staruszków, które z powodu zamknięcia i stanu wyjątkowego w Hiszpanii ani nie mogły wyjść z domu ani nie mogły dodzwonić się do ośrodka z pytaniem o zdrowie najbliższych.

 

Prezes Stowarzyszenia właścicieli rezydencji dla osób w podeszłym wieku, Ignacio Fernández-Cid, w wywiadach prasowych podkreślał, że pomimo apeli ze strony dyrektorów  placówek o pomoc państwa, nikt nie raczył zareagować i zapewnić minimum potrzebnego wsparcia. Wiadomo przecież, że domy starców to nie szpitale i nikt nie był przygotowany na walkę z nieznaną chorobą. Opieka medyczna ograniczona była do minimum a personel przygotowany raczej tylko do wykonywania najprostszych zabiegów pielęgnacyjnych. Do czasu epidemii  działała procedura, zgodnie z którą w przypadku nagłego pogorszenia stanu zdrowia lub wystąpienia nieznanych objawów rezydencje zgłaszały przypadki, a szpitale wysyłały karetki po odbiór chorych i zajmowały się ich leczeniem. W czasie pandemii okazało się jednak, że zgłoszenia z domów starców nie były przyjmowane, nie zezwalano na transport pacjentów, po prostu - pozostawiono ich na pastwę losu. Rodziny zmarłych oskarżają więc dyrektorów ośrodków o niedopełnienie obowiązków i  okrucieństwo, podczas gdy to odgórnie zdecydowano o porzuceniu słabych i chorych ludzi. Pojawiły się więc ostatnio w prasie niezależnej liczne wywiady z dyrektorami tych ośrodków, którym sumienie nie pozwala przemilczać rozmiaru hekatomby, której byli świadkami mimo woli i mimo podjętych desperackich prób ratowania swych podopiecznych.

 

W sytuacji odmowy pomocy medycznej, ośrodki zwróciły się do odpowiednich urzędników o przysłanie choćby transportu leków antywirusowych, dostawy paracetamolu lub szeroko już wtedy stosowanej hydroksychlorochiny, ale ich prośby także zostały zlekceważone. Wysyłano im tylko morfinę i leki na sedację. Trzeba więc nazwać rzeczy po imieniu, że ktoś z rządu zdecydował o niejawnym choć faktycznym procederze eutanazji i to na szeroką skalę. Przypomnijmy, że w szczycie pandemii zasłynął z tego procederu  także separatystyczny rząd w  Katalonii. W marcu wyciekły dokumenty z pogotowia ratunkowego (SEM), w których nakazano zaniechać intubowania, zakładania respiratora osobom powyżej 75-80 roku życia. Przede wszystkim odmawiano transportu chorych starców z domów opieki czy rezydencji, skazując ich na pewną śmierć.

 

Rząd kataloński wprowadził na swoim terytorium „model holenderski” opieki nad osobami w podeszłym wieku. W instrukcji przesłanej szpitalom zalecano stosować następującą metodę: pacjentom, którzy sami zgłosili się do szpitala z problemami oddechowymi a mieli powyżej 75 roku życia należy nałożyć tylko(!) maseczki do tlenoterapii. Jeśli w przeciągu 15 min nie zareagują pozytywnie należy zaniechać dalszego leczenia i podać im lek Midazolam (rozluźniający mięśnie), co kończy się w przypadku tak poważnie chorych śmiercią przez sedację. Każdy pacjent, który w przeciągu kontrolnego  kwadransa tlenoterapii  nie wykazał natychmiastowej poprawy stanu zdrowia skazywany był de facto na śmierć. 

 

Rząd socjalistów ma na sumieniu ogromną liczbę zaniedbań i choć oficjalne dane jakie podaje Ministerstwo Zdrowia dotyczy  28 tys. zmarłych w wyniku epidemii, to jak podają niezależne ośrodki po zsumowaniu protokołów z regionów należy mówić raczej o ponad 40 tys. zmarłych do dnia dzisiejszego. Rządzący znali postępy epidemii we Włoszech, a mimo to zlekceważyli wszystkie ostrzeżenia wiedząc, że Hiszpania w jeszcze większym stopniu niż Italia należy do „najstarszych” krajów Europy. Aż jedna piąta populacji (8,9 miliona osób) ma ponad 65 lat, co skutkuje ogromną śmiertelnością, na walkę z którą można się było jednak jakoś przygotować. Rząd Sancheza nie tylko zaniedbał najbardziej podstawowe środki ostrożności ale też perfidnie skazał tę najbardziej bezbronną część społeczeństwa na pewną śmierć. Miejmy nadzieję, że opozycyjnej partii VOX  (która pozostaje partnerem PiS-u w Europarlamencie, w ramach EKR) uda się zaprowadzić, tak jak zapowiada- reżymowy rząd socjalistów przed Trybunał Stanu i zawalczyć o pamięć ludzi, którzy ginęli cicho i w mękach samotnej agonii.

 

Nieopisany dramat rodzin, niewypowiedziana tragedia kraju, którego dobrobyt zbudowali ogromną pracą ci właśnie staruszkowie skazani na śmierć w nieludzkich warunkach. Nikt z socjalistyczno-komunistycznego rządu Sancheza nie wypowiedział do tej pory ANI JEDNEGO  słowa skruchy, nikt nie podał się do dymisji, nikt nie okazał odruchu sumienia, a nawet NIKT do tej pory nie zarządził żałoby narodowej. Widmo komunizmu krąży nad Europą… a dokładniej nad Półwyspem Iberyjskim.

 

Małgorzata Wołczyk

Czytaj także:
DATA: 2020-05-18 11:31
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
12
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Tak się kończy miłosierdzie okazywane lewusom. W imię zgody narodowej zaniechano wypalenia lewicowego wrzodu gorącym żelazem czy raczej - ołowiem. Generał F. Franco przewraca się w grobie, z którego zresztą lewactwo chce go koniecznie wyrzucić. Nie ma współczucia dla swoich, spracowanych starców, a okazują je roszczeniowej, dzikiej zgrai nielegalnych z Afryki. Zaś "oświecona" ciemnota, stanowiąca potężny elektorat, wciąż popiera socjalistyczną, tchórzliwą zgraję. Kościół w Hiszpanii też zamierza chyba oddać walkowerem ten mecz... Mięczaki!
5 miesięcy temu / Torreador
 
Bez Boga i wartości życie staruszka jest straszne, módlmy się za księży i siostry zakonne i brońmy Kościoła w Polsce bo kościół to chrystus.jak można skupiać się tylko na grzechach ludzi kościoła nie dostrzegajac sedna czyli Chrystusa.
6 miesięcy temu / Karoll102
 
Komuniści wymordowali 150 000 000 istnień ludzkich i nadal mordują .
6 miesięcy temu / Opty
 
W końcu na tym portalu ktoś stwierdza, że JEST problem z koronawirusem. Od jakiegoś czasu widziałem wiele absurdalnych insynuacji, że żadnej choroby nie ma, a jest tylko medialna propaganda. A tu nagle olśnienie. Dobrze, że pani Małgorzata Wołczyk napisała ten tekst, bo nie tylko naświetliła problem, ale też przerwała obecny na tym portalu cykl niczym cyrk. Jest poważny problem, a niektóre kraje pokazują przy tej okazji swoje podejście do najsłabszych.
6 miesięcy temu / WebSurfer
 
na pohybel neokomunie
6 miesięcy temu / zuzu
 
@koń - proszę Pana o ponowne przeczytanie artykułu, tym razem ze zrozumieniem. Tam jest podana informacja która dotyczy także Włoch, Francji, Belgii czy stanu NY - że większość "zmarłych z Covidem" to pacjenci domów starców. Co więcej, ci ludzie bardzo często zostali pozostawieni sami sobie, bez obsługi, czasem tylko dostarczano im żywność ale nie zawsze. Hmm, jeśli nie mieli jedzenia, to to na pewno dowód na groźbę złośliwego koronawirusa i trzeba wprowadzić nowe regulacje!! Nie luzować! Ludzie umierajo! Myślmy o naszych rodzicach i dziadkach!!! Proszę - przeczytaj całość, przeanalizuj liczby, pomyśl - to nie boli.
6 miesięcy temu / Szogun
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.