DZIŚ JEST:   23   LISTOPADA   2020 r.


Św. Kolumbana Młodszego
Św. Klemensa I, papieża
 
 
 
 

Hiszpania: Biskup ochrzcił 11 dzieci uratowanych przed aborcją

Hiszpania: Biskup ochrzcił 11 dzieci uratowanych przed aborcją
fot. henkelz / sxc.hu

Hiszpański biskup Getafy, Joaquin Maria Lopez Andujar, ochrzcił jedenaście dzieci uratowanych przed aborcją. Życie zawdzięczają Panu Bogu i wytrwałej pracy dwóch katolickich stowarzyszeń.

 

Bp Joaquin Maria Lopez Andujar z Getafe w Hiszpanii ochrzcił jedenaścioro dzieci, które uratowały przed śmiercią w łonach matek katolickie organizacje „Stowarzyszenie Więcej Przyszłości” oraz „Ratownicy Jana Pawła II”.

 

Ich przedstawiciele opiekują się kobietami w ciąży, młodymi matkami oraz tymi, które poroniły. Dodatkowo pracują przed klinikami aborcyjnymi, gdzie oferują swoją pomoc kobietom mającym zamiar zabić własne potomstwo. Według własnych danych obie grupy uratowały w ciągu ostatnich lat na terenie całego kraju 1624 dzieci.

 

- Cieszymy się z naszego powołania do ratowania życia – mówi kierująca organizacją „Więcej Przyszłości” Marta Velarde. Jak przyznaje, obrońcy życia muszą być przygotowani na wysłuchiwanie obelg i do pracy w niedziele i święta. Ich praca przynosi jednak wymierne efekty.

 

Chrzest jedenastu uratowanych przed śmiercią dzieci odbył się 12 czerwca w kościele Niepokalanego Poczęcia w miejscowości Alcorcon na terenie diecezji Getafe, należącej do metropolii madryckiej. Najmłodsze dziecko miało kilka dni, najstarsze – cztery lata.

 

Źródło: kath.net, diocesisgetafe.es

Pach

DATA: 2016-06-17 12:51
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

No proszę! piękna akcja, wspólna akcja wielu i ile uratowali dzieci. Działają również przed klinikami aborcyjnymi, gdzie oferują swoją pomoc kobietom mającym zamiar zabić własne potomstwo, w przeciwieństwie do jednej Pani w Kanadzie, która woli działać w pojedynkę i pchać się do więzienia.
ponad 4 lata temu / Teresa
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.