DZIŚ JEST:   17   LISTOPADA   2019 r.

XXXIII Niedziela zwykła
Św. Grzegorza z Tours
Św. Elżbiety Węgierskiej
Św. Grzegorza Cudotwórcy
 
 
 
 

Hiszpania: Andaluzja na kolanach. Po przyjęciu tego prawa homocenzura stała się faktem

Hiszpania: Andaluzja na kolanach. Po przyjęciu tego prawa homocenzura stała się faktem
Fot. Maciek Markowski/FORUM

W hiszpańskiej Andaluzji uchwalono prawo mające chronić osoby należące do subkultury LGBT przed tzw. dyskryminacją. Odrzucają je biskupi przekonując, że chodzi o radykalne naruszenie wolności słowa.

 

Parlament Autonomicznej Wspólnoty Andaluzji przyjął większością głosów nowe prawo mające we wszystkich obszarach społecznych chronić osoby LGBT przed „dyskryminacją”. Chodzi o „powstrzymanie homofobicznych zachowań w społeczeństwie, w służbie zdrowia, rekreacji, sporcie, rodzinie i na innych płaszczyznach”, mówi ustawa.

 

Jej tekst zakazuje „powtarzanego stosowania wyrażeń deprecjonujących orientację seksualną, tożsamość płciową i płciowość”. Zakaz dotyczy nie tylko wszystkich instytucji edukacyjnych i zdrowotnych, ale także mediów – w tym mediów społecznościowych. Prawo nakłada na media obowiązek wypracowania wewnętrznego kodeksu gwarantującego przestrzeganie antydyskryminacyjnych zasad przez pracowników.

 

Ustawa gwarantuje ponadto nieletnim „prawo” do otrzymywania środków medycznych powstrzymujących rozwój drugorzędnych cech płciowych. Osoby mające skłonności homoseksualne czy cierpiące na zaburzenia tożsamości seksualnej nie mogą też otrzymywać pomocy psychologicznej mającej na celu przywrócenie ich do normalności.

 

Ustawa reguluje też sposób nauczania szkolnego na temat seksualności, nakładają obowiązek odejścia od „binarnego paradygmatu”. Uczniom nie wolno mówić, że istnieją tylko dwie płcie.

 

Andaluzyjskie szkoły – w tym szkoły katolickie – muszą teraz uczyć, że każdy ma „prawo” do przyjęcia innej płci niż jego biologiczna. Szkoły są zobowiązane do wpajania dzieciom „szacunku do różnorodności orientacji seksualnych, płci oraz sposobów wyrażania płciowości”. Wreszcie mają uczyć o fizycznej i seksualnej „różnorodności rodzin”.

 

Andaluzyjscy biskupi bezskutecznie apelowali przed uchwaleniem ustawy o jej odrzucenie w parlamencie. Teraz zapowiadają opór wobec wprowadzania jej w życie, przekonując, że prawo ogranicza wolność słowa, wolność sumienia, wolność religijną oraz prawo rodzicielskie do kształcenia dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami.

 

„Kościół będący częścią społeczeństwa obywatelskiego jest odpowiedzialny za promowanie życia i rodziny. Nie może milczeć w obliczu możliwego łamania sumień obywateli, a w szczególności katolików” - pisze andaluzyjski episkopat w specjalnym oświadczeniu.

 

„Naturalne światło rozumu i historii religii inspirujące wielkie cywilizacje, a oświecone przez wiarę chrześcijańską, jest świadectwem  ukazującym, że osoba ludzka została stworzona przez Boga jako mężczyzna i kobieta. Uczy, że ten dualizm należy do esencji natury ludzkiej [...]. Ani sumienie, ani wola - indywidualna czy kolektywna - nie może determinować tego, kim jesteśmy” - dodają biskupi.

 

Złamanie nowego prawa jest zagrożone grzywną od 6000 do 120 000 euro, w zależności od „przestępstwa”.

 

Źródło: lifesitenews.com

Pach

 

Zobacz także:

 

W obronie wyższych praw. Dlaczego musimy przeciwstawiać się legalizacji związków homoseksualnych?

 

W obronie wyższych praw


DATA: 2018-07-17 17:53
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Demografia w Hiszpanii jest bezwzględna. Niech robią tak dalej to za 2 pokolenia nie będzie co zbierać po Hiszpanach. Nastanie kryzys ekonomiczny, społeczny. Moralny już jest.
ponad 1 rok temu / Piotr28
 
Totalny absurd: "Osoby mające skłonności homoseksualne czy cierpiące na zaburzenia tożsamości seksualnej nie mogą też otrzymywać pomocy psychologicznej mającej na celu przywrócenie ich do normalności." Czyli z raz obranej drogi LBTQ, tak jak w islamie nie ma odwrotu - jak ktoś będzie chciał się wycofać to tylko prze własną śmierć :) :) :)
ponad 1 rok temu / odszkodowania
 
Jak zwykle nie rozumiesz co znaczy słowo "rozumiem".
ponad 1 rok temu / do ala wilk
 
Rozumiem że lepiej było w III Rzeszy i ZSRS gdzie za homoseksualizm wsadzano do więzienia ( i przy okazji wymordowano miliony katolików)?
ponad 1 rok temu / ala wilk
 
Swego czasu we Frondzie była znakomita mapka pokazywałą jakie poglądy ma Półwysep Iberyjski. Południe Hiszpanii i Portugalii miał o kolor czerwono - różowy.
ponad 1 rok temu / chris
 
Tego pochodu rewolucji na pewno nie da się powstrzymać metodami demokratycznymi
ponad 1 rok temu / krisbac
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.