DZIŚ JEST:   13   LIPCA   2020 r.

III Objawienie w Fatimie
Św. Andrzeja Świerada, pustelnika
Św. Benedykta, męczennika
 
 
 
 

Hiszpania: 72 proc. ofiar COVID-19 to podopieczni domów seniora. Ruszyła fala pozwów

Hiszpania: 72 proc. ofiar COVID-19 to podopieczni domów seniora. Ruszyła fala pozwów
źródło: pixabay.com

Prawie 72 proc. ofiar koronawirusa w Hiszpanii stanowili pensjonariusze domów seniora. Skalę zaniedbań w ośrodkach ukazuje fala pozwów, jakie dyrekcjom poszczególnych placówek wytoczyły rodziny zmarłych – podaje RadioMaryja.pl

 

Z opublikowanych przez telewizję publiczną TVE danych wynika, że wśród 27 136 zmarłych w Hiszpanii wskutek Covid-19 aż 19 485 stanowili podopieczni domów seniora. W Hiszpanii po wybuchu epidemii to właśnie domy spokojnej starości stały się głównymi ogniskami zakażeń.


Do tak wielkiej liczby zgonów doprowadziły przede wszystkim zaniedbania dyrekcji i kadr placówek. Hiszpańską opinię publiczną wstrząsnęły kwietniowe interwencje wojska, ukazujące skalę zjawiska. Zmarłych na COVID-19 pozostawiano w swoich łóżkach, nie zajmowano się ich ciałami ani nie powiadamiano rodzin o śmierci bliskich. Kadry często porzucały swoich podopiecznych, nie przestrzegano zasad reżimu sanitarnego, osoby z widocznymi objawami trzymano w tych samych pomieszczeniach co zdrowych. Przebywających na kwarantannie pracowników domów spokojnej starości nie miał kto zastapić.


Prokuratura generalna w Madrycie zdystansowała się od sprawy, zrzucając odpowiedzialność na organy samorządowe. Śledztw w regionach tymczasem przybywa. Do piątku w całym kraju wszczęto 194 dochodzenia z powództwa cywilnego, a także 200 innych dochodzeń z urzędu. Łączy ich wspólny zarzut o zaniedbania dyrekcji i pesonelu domów seniora, które doprowadziły do masowych zgonów podopiecznych tych placówek.

 

Osobno toczy się postępowanie przeciw rządowi Pedro Sancheza, które nastąpiło po złożonym do Sądu Najwyższego pozwie adwokatów reprezentujących 3000 członków rodzin ofiar koronawirusa. Przeważają wśród nich bliscy ofiar zmarłych w placówkach dla seniorów.

 

Źródło: radiomaryja.pl / bbc.com
PR

Czytaj także:
DATA: 2020-06-14 10:12
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Smutne jest to że miejsce dla psa i kota się znajdzie w mieszkaniu czy domu. Ale dla ojca i matki już miejsca nie ma. Lepiej oddać do przytułku.
27 dni temu / Marek
 
Należy DOMNIEMYWAĆ , że wiekowi podopieczni dla bezpieczeństwa byli SZCZEPIENI NA tzw.."GRYPĘ" w ramach rządowego sponsoringu. Pewnie na jesień powtórzą szczepienia i rozwiążą problem "osób zbędnych" dla społeczeństwa. Nadto wzbogacą się na odłożonych emeryturach.
27 dni temu / iskierka
 
U nich ci u władzy są w lepszej sytuacji jak ci równi i rowniejsi obdarzeni większą wiedzą, gnoza którą oczywiście nie mogą się podzielić z tymi niżej w hierarchii.
28 dni temu / anty
 
Można powiedzieć że Hiszpania radziła sobie z koronawirusem w taki typowo lewacki,,lopatologiczny'' sposób. Bez ładu i składu, merytoryki, podziałów na lżej chorych i ciężej tylko przez przejście przez takie istne piekło.
28 dni temu / anty
 
tak się kończy komunizm i lewactwo, śmierć tylko przynoszą i brak szacunku do osoby
28 dni temu / adam
 
rozumiem że te pozwy to przeciw tym rozwydrzonym bachorom... co to z "miłości" do rodziców oddali ich do zakładów bo w domu im do disainu nie pasowali... lewacka Hiszpania.
28 dni temu / ks.Bogdan
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.