DZIŚ JEST:   04   LIPCA   2020 r.

Pierwsza Sobota
Św. Elżbiety Portugalskiej
Bł. Piotra Frassatiego
 
 
 
 

Hiszpania: 2,4 miliona dzieci zabitych w wyniku aborcji

Hiszpania: 2,4 miliona dzieci zabitych w wyniku aborcji
fot.REUTERS/Ivan Alvarado/FORUM

W Hiszpanii od czasu legalizacji aborcji w 1985 roku zabito prawie 2,4 miliona dzieci poczętych. W poniedziałek zatrważające dane opublikował Instituto de Politica Familiar (IPF).

 

Jedna trzecia dzieci zamordowanych w wyniku aborcji przypada na lata 2011 – 2018. Świadczy to o coraz większym rozpowszechnieniu procederu w hiszpańskim społeczeństwie. Dzisiaj zabija się tam ok. 100 tys. dzieci poczętych rocznie.

 

Zjawisko aborcji wyraźnie przyczyniło się do kryzysu demograficznego z jakim mierzy się kraj z Półwyspu Iberyjskiego. Współczynnik dzietności w Hiszpanii wynosi 1.26 dziecka na jedną kobietę. Minimalna liczba wymagana przy zastępowalności pokoleń powinna zawierać od 2.1 do 2.4. Gdyby w statystykach uwzględnić straty spowodowane przez aborcję, współczynnik ten wynosiłby 1.6 dziecka na kobietę.

 

„To niewystarczająco, ale przynajmniej piramida populacji nie byłaby odwrócona, z większą liczbą osób starszych niż dzieci i młodzieży” – komentuje Life Site News. „Dzisiaj Hiszpania osiągnęła etap, w którym liczba ludności osiągnęła negatywny wzrost od 2015 r., z saldem -54,944 w 2018 r.” – dodają.

 

Aborcyjny biznes, w większości o charakterze prywatnym przynosi rocznie około 60 milionów euro przychodu. Dzisiaj w Hiszpanii działa ponad 146 placówek zajmujących się morderczym procederem.

 

Za taką sytuację odpowiadaja nie tylko lewica. „Kolejne rządy, zarówno chrześcijańsko-demokratyczne, jak i socjalistyczne, nigdy tak naprawdę nie ograniczały dostępu do aborcji. W jednym z rozdziałów badania IPF podkreśla, w jaki sposób lewicowe rządy ułatwiły dostęp do aborcji, podczas gdy ich konserwatywni następcy nie zrobili nic, aby odwrócić ten trend; zdaniem IPF tym samym skonsolidowali postępowe prawa” – komentuje Life Site News.

 

Źródło: lifesitenews.com

PR

Czytaj także:
DATA: 2020-06-16 09:23
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Wygląda to na karę Bożą za wiekowy kolonializm.
17 dni temu / Ryś
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.