DZIŚ JEST:   06   LIPCA   2020 r.

Św. Marii Goretti, męczennicy
Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej
 
 
 
 

Historia według Owsiaka - Niemcy nie brali udziału w mordzie w Jedwabnem

Historia według Owsiaka - Niemcy nie brali udziału w mordzie w Jedwabnem
fot. Adam Chelstowski / FORUM

Temat wątpliwości wokół Jedwabnego bez wątpienia irytuje szefa WOŚP. Do tego stopnia, że w wywiadzie udzielonym „Wyborczej” nie obyło się bez grubszego słowa.

 

 „Padają pewne komunikaty, których słucham i mówię: Nie wierzę, nie wierzę, że ja to słyszę” – stwierdził tajemniczo Jerzy Owsiak w rozmowie z Katarzyną Kolendą-Zaleską i Angelika Swobodą. Poproszony o sprecyzowanie stwierdził:

 

- Że Niemcy brali udział w mordzie w Jedwabnem. No, kur... mać, historia! Nawet Lech Kaczyński tę historię tak, a nie inaczej nazwał. I jeszcze dzieje się to za sprawą przyszłego szefa IPN i minister edukacji narodowej. Ta radykalizacja przypomina mi PRL. Wtedy, cokolwiek byś nie powiedziała, ludzie i tak dopisywali swoje.


Co jeszcze irytuje szefa WOŚP?

 

Najbardziej mnie wkurza, że my, Polacy, mamy przeogromny problem z patriotyzmem. I on jest moim zdaniem nie do rozwiązania. Chociażby wspomniane już Jedwabne jest tego najlepszym przykładem. Znowu się będziemy brali za łby, a to przecież jest fakt historyczny.


Jak podkreśla „dlatego gdy usłyszałem o Jedwabnem, byłem zdumiony, że ktoś idzie w taką uliczkę. Już prawie nie oglądam publicznej telewizji, także przez to”.

 

 

 

 

Źródło: weekend.gazeta.pl

luk

 

 

 

 

 


DATA: 2016-07-26 09:06
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Zmieniłem zdanie o panu Owsiaku, jednak Ci co doszukiwali się jego korzeni meli dużo racji -jego wypowiedź to potwierdza dosłownie
ponad 3 lata temu / Gogol
 
Wg.prawa międzynarodowego za zbrodnie na terenie okupowanym odpowiada okupant.SS-man złapany na rabunku mienia żydowskiego był karany śmiercią.Polacy w Jedwabnem zrobili co im kazano.
ponad 3 lata temu / RudyHarry
 
On wie bo wtedy realizował silk-przystanek i wszystko widział
ponad 3 lata temu / sarin
 
Liczący sobie 115 wiosen Owsiak był naocznym świadkiem wydarzeń w Jedwabnem,stąd wszystko najlepiej wie.To wybitny historyk,więc skoro taki wielkie,a nawet olbrzymi autorytet, mówi,ze mordowali Polacy, to znaczy,ze nie mordowali Niemcy.Niech żyje Owsiak, człowiek znacznie wiarygodniejszy niz Grosssbaum.
ponad 3 lata temu / szumowina
 
Już on dobrze wie jak było za komuny, bieda z nędzą zwłaszcza jako syn oficera milicji cierpiał strasznie. Teraz jak widać para się historią współczesną a jedynym pewnym źródłem jest niejaki Gross, który jako poparcie swojej teorii podał senne wizje. Amen. Przyklepane co w książce napisane.
ponad 3 lata temu / Marjan
 
Oczywiście, że Niemcy nie brali udziału w mordzie w Jedwabnem! Żydów mordowała bliżej nie określona i nieznana nacja nazistów, która wybrała Hitlera na wodza swego narodu mówiąca niemieckim językiem, nieznanym w Europie po dziś dzień! Ta nieznana nacja spowodowała śmierć w wyniku wywołanej wojny, bagatela jakieś 60 milionów obywateli!
ponad 3 lata temu / wolny Polak
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.