14 maja 2019

Władze Poznania analizują postulaty LGBT+. Jest sprzeciw wobec żądań homoaktywistów

(Źródło: czir.org)

Propozycje rozwiązań „odpowiadających na potrzeby poznańskiej społeczności LGBT+” zostaną we środę (15 maja 2019) rozpatrzone przez władze miasta. Prezydent Jacek Jaśkowiak, który jest ich adresatem, sprawę ma traktować poważnie. Czy Poznań wzorem Warszawy wprowadzi Kartę LGBT+? Lokalne środowiska protestują przeciwko planowanej homoindoktrynacji.

 

List zawierający postulaty środowisk LGBT+ trafił do prezydenta Poznania 6 maja 2019 roku. Rzecznik prezydenta Jaśkowiaka zapowiedziała, że pismo zostanie potraktowane poważnie. – Propozycja Grupy Stonewall zostanie szczegółowo przeanalizowana. Zajmuje się tym zespół do spraw polityki równości i różnorodności powołany przez prezydenta Poznania i odbędzie się to na najbliższym spotkaniu, które zostało zaplanowane na 15 maja – powiedziała – Joanna Żabierek. Jeśli postulaty „tęczowych” środowisk trafią na podatny grunt, Poznań przyjmie rozwiązania nawiązujące do tych znanych ze stołecznej Karty LGBT+.

Wesprzyj nas już teraz!

 

Wprawdzie nawet w środowiskach LGBT+ pojawiły się głosy, że Poznań jest już miastem otwartym na mniejszości seksualne i być może deklaracja nie jest potrzebna, to jednak Grupa Stonewall podkreśliła, że „podpisanie poznańskiej Karty LGBT+ byłoby ważnym i potrzebnym sygnałem, że nie ma zgody na politykę wykluczenia”. Przejawem owego wykluczenia mają być kolejne uchwały samorządów, które podejmują uchwały przeciwko ideologii LGBT+.

 

Co miałoby się znaleźć w poznańskiej deklaracji? To rozwiązania znane z Warszawy, nieco zmodyfikowane do warunków lokalnych. Tak środowiska LGBT+ chcą np. opracowania miejskiego systemu interwencyjnego dla osób LGBT+ zagrożonych bezdomnością, stworzenie centrum kulturowo-społecznościowego, a także systemu monitorowania i raportowania przestępstw i incydentów motywowanych homofobią oraz transfobią.

 

Na tym nie koniec, bo postulaty dotykają również systemu edukacji. Zamierzenia te określane są mianem „rzetelnej edukacji antydyskryminacyjnej w szkołach”. To także wprowadzenie do szkół „latarników” oraz szkolenia dla kardy pedagogicznej. Ponadto deklaracja miałaby być gwarantem utrzymania w miejskim urzędzie stanowiska „pełnomocnika/pełnomocniczki prezydenta miasta ds. polityki równościowej”. Miasto miałoby też aktywnie wspierać wydarzenia organizowane przez społeczność LGBT+. To udzielanie patronatów oraz zgoda na „umieszczanie symboli związanych ze społecznością LGBT+ w przestrzeni miejskiej”.

 

W liście do prezydenta Jaśkowiaka Grupa Stonewall dokładnie określiła swoje postulaty i zaznaczyła, że gotowa jest rozmawiać na temat ich „rozwinięcia i wdrożenia”. „Jesteśmy gotowi i gotowe do podjęcia rozmów na temat ich rozwinięcia i wdrożenia. Mamy świadomość, że ich realizacja wymaga ogromnych nakładów pracy ze strony urzędników i urzędniczek, a także zaangażowanych organizacji pozarządowych. Tym bardziej istotne wydaje nam się możliwe najszybsze podpisanie poznańskiej deklaracji, co da wyraźny sygnał do działania wszystkim zainteresowanym podmiotom i będzie dobitnym dowodem na polityczną wolę wprowadzenia tych zmian” – czytamy w liście.

 

Próba uzyskania u władz Poznania przywilejów dla osób LGBT+ spotkała się ze sprzeciwem środowisk konserwatywnych, które nie zgadzają się na wykorzystywanie samorządu oraz podległych mu instytucji do „promocji dewiacji seksualnych oraz narzucaniu większości mieszkańcom Poznania homoseksualnych, biseksualnych i transseksualnych antywartości społecznych”.

 

List otwarty w tej sprawie do prezydenta Jaśkowiaka skierował Klub Polonia Christiana w Poznaniu. To wyraz sprzeciwu wobec prób pozyskania środków publicznych m.in. na promocję stylu życia gejów, lesbijek, transwestytów w przestrzeni miejskiej oraz wprowadzania do szkół represyjnego wobec osób nie popierających postulatów LGBT+ systemu.

 

„Żądam zaniechania wszelkich prac, które mają narzucić poznaniakom cenzurę światopoglądową poprzez zaproponowaną przez Grupę Stonewall linię interwencyjną oraz grupę reagowania w postaci przeszkolonych do wywierania nacisku specjalnych funkcjonariuszy, jednym słowem policję LGBT+” czytamy w stanowisku.

 

Klub wzywa prezydenta o rozsądek i respektowanie obowiązujących w Polsce praw – zapisów Konstytucji, prawa oświatowego oraz poszanowania wolności słowa i praw obywatelskich, a co za tym idzie – o „natychmiastowe, całkowite zaprzestanie dalszych prac nad wprowadzeniem „karty LGBT+” w Poznaniu”.

 

 

 

MA

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Skutecznie demaskujemy liberalną i antychrześcijańską hipokryzję. Wspieraj naszą misję!

mamy: 127 904 zł cel: 300 000 zł
43%
wybierz kwotę:
Wspieram