DZIŚ JEST:   16   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

Św. Jadwigi Śląskiej
Św. Gerarda Majelli
 
 
 
 

Histeria Hollywood trwa. Anne Hathaway piętnuje „białe kobiety” za poglądy pro-life

Histeria Hollywood trwa. Anne Hathaway piętnuje „białe kobiety” za poglądy pro-life
fot. flickr.com

Patrząc na kolejne wypowiedzi przedstawicieli amerykańskiego przemysłu rozrywkowego, można dojść do wniosku, że w Hollywood zapanowała przerażająca moda na wyrażanie poparcia dla procederu zabijania nienarodzonych dzieci. W przestrzeni publicznej pojawiła się wypowiedź aktorki Anne Hathaway, piętnująca białe kobiety za poglądy pro-life.  

 

„Tak, ruch antyaborcyjny polega głównie na kontrolowaniu ciał kobiet, wymawiając się ratowaniem czyjegoś życia. I owszem, to prawo jest głównie sprawą białych mężczyzn. Jednak to biała kobieta zapłaciła za projekt i biała kobieta podpisała ustawę” – tymi słowami aktorka skomentowała na Instagramie podpisanie ustawy antyaborcyjnej przez gubernator Alabamy, Kay Ivey.

 

Aktorka znana z takich produkcji jak „Pamiętnik Księżniczki”, „Nędznicy” czy „Interstellar” dołączyła do chóru krytyków uchwalanych w niektórych stanach ustaw, ograniczających aborcyjny proceder. W argumentacji Hathaway znajdujemy sztandarowe liberalne argumenty, ukazujące mordowanie nienarodzonych dzieci jako „prawa kobiet”, przejaw „opieki zdrowotnej”, a próby przeciwstawienia procederowi określa są mianem „ingerencji w prawo do dysponowania własnym ciałem przez kobietę”.

 

Swój wpis na Instagramie, Hathaway opatrzyła zdjęciem transparentu z hasłem „Jeżeli jesteś przeciwko aborcji, nie miej jej”. Cóż, skoro ktoś jest przeciwnikiem zabijania, wystarczy, że w celu jego ograniczenia że sam nie popełni morderstwa?

 

Proaborcyjna argumentacja w wielu miejscach dramatycznie rozmija się z rzeczywistością. Okazuje się, że przeciwnikami aborcji w zdecydowanej większości są kobiety, a nie „biali mężczyźni”, jak zdaje się sugerować Hathaway. Aktorka powtarza powielane hasła jakoby cały ruch pro-life był przejawem odradzającego się „patriarchalizmu” – jej zdaniem, poprzez wprowadzanie antyaborcyjnych ustaw mężczyźni dążą do kontroli ciał kobiet. W Polsce podobna sytuacja dotyczyła usunięcia z Facebooka strony „Aborcyjny Dream Team”. Zdecydowana większość skarg pochodziła od kobiet, jednak autorki wolały zaklinać rzeczywistość, powtarzając frazesy o "spisku mężczyzn". 

 

Co ciekawe, prawa uchwalane w Georgii i Alabamie zostały pochwalone przez Dr. Alvedę King, siostrzenicę Martina Luthera Kinga, czarnoskórego pastora działającego na rzecz równouprawnienia Afroamerykanów w Stanach Zjednoczonych.

 

Źródło: lifenews.com / stoaborcji.pl

PR             


DATA: 2019-06-07 15:08
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Hellywood
4 miesiące temu / ???
 
Ci co są za abircją zdążyli się urodzić.
4 miesiące temu / PrPr
 
Życzy ludziom tego, czego sama uniknęła.
4 miesiące temu / N
 
Ośmiesza się ta biedna kobieta, jeżeli będzie szła w zspsrte, to z chwilą śmierci przekona się o swojej głupocie...
4 miesiące temu / Krakusik
 
Hollywood opanowane i kontrolowane przez Żydów już nawet nie udaje, że chodzi o wykończenie białej rasy i zniszczenie cywilizacji zachodniej opartej na chrześcijaństwie. Niestety przywódcy białych bardzo się starają tego faktu nie dostrzegać. Poparcie "pociotka" Kinga wynika pewnie z faktu, że Żydzi starając się podzielić swych wrogów czyli białych i kolorowych, wykorzystując jak zwykle szabesgji. Aborcja wśród czarnoskórych amerykanów zbiera straszne żniwo, ale powoli zaczyna do nich docierać, kto i po co im tę modę lansuje i dlaczego czarne dzielnice nazywane są gettami... Co do aktoreczki, najwyraźniej patriarchat żydowski jej nie przeszkadza, bo sama urodziła - Jonathana Rosebanksa Shulmana...
4 miesiące temu / Tytus
 
większość przeciwników aborcji w USA to Mormoni wiec się tak nie zachwycajcie
4 miesiące temu / lil
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.