DZIŚ JEST:   23   PAŹDZIERNIKA   2018 r.

Św. Jana Kapistrana
Św. Józefa Bilczewskiego
 
 
 
 

Hinduiści stale prześladują katolików. Zatrzymano ich, spalono samochód i grożono pobiciem

Hinduiści stale prześladują katolików. Zatrzymano ich, spalono samochód i grożono pobiciem
Zdjęcie ilustracyjne. źródło: pixabay.com

W środkowoindyjskim stanie Madhia Prades, hinduscy fundamentaliści przetrzymywali przez kilka godzin aż 30 seminarzystów i 2 katolickich księży. Spalono również jeden z samochodów, którym udawali się do odległej wioski, aby wspólnie z jej mieszkańcami przygotowywać się do świąt Bożego Narodzenia i śpiewać kolędy.

 

W rozmowie z włoską agencją miyjną AsiaNews ks. Stephen Maria, odpowiedzialny za komunikację społeczną w tym regionie, powiedział, że dla ekstremistów „wolność praktykowania i wyznawania własnej wiary jest sprawą podejrzaną”. Podkreślił, że okres przedświąteczny i „obchody Bożego Narodzenia już zostały zakłócone” dodając, że „jest to atak na świecki charakter państwa”.

 

Seminarzyści i księża z kolegium teologicznego św. Efrema w mieście Satna, jak co roku wyruszyli do jednej z odległych wiosek, gdzie mieli ćwiczyć z miejscowymi mieszkańcami pieśni o tematyce bożonarodzeniowej. Około godz. 20 czasu miejscowego, grupa fundamentalistów zablokowała im drogę, zmuszając ich następnie do udania się na najbliższy posterunek policji. Tam zatrzymano w depozycie ich dokumenty i inne rzeczy osobiste, po czym policjanci chcieli ich wypuścić, ale tłum fanatyków zamknął ich w komisariacie, wykrzykując przy tym groźby i treści antychrześcijańskie.

 

Duchowni mogli opuścić pomieszczenie dopiero po rozejściu się napastników, gdy ustało zagrożenie ich życia. Wtedy też zobaczyli, że jeden z ich samochodów spłonął. „Ekstremiści najpierw spalili pojazd naszych śpiewaków, po czym udali się do wioski, aby tam składać fałszywe świadectwa przeciw chrześcijanom, oskarżając ich o uprawianie prozelityzmu” - powiedział ks. Maria.

 

Wydarzenie w Satnie było drugim przejawem nietolerancji wymierzonej w mniejszość chrześcijańską w tym stanie w czasie Adwentu. 10 grudnia w miasteczku Kalibai wtrącono do więzienia czworo chrześcijan, których „winą” było przygotowywanie się do świąt Bożego Narodzenia.

 

Warto przypomnieć również tragiczne zdarzenia z dystryktu Coimbatore w stanie Tamilnadu. Czterech chrześcijan zostało tam rannych w wyniku brutalnego ataku ekstremistów hinduistycznych na salę, gdzie modlono się przed nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia. „Nie zrobiliśmy niczego złego, chcieliśmy się tylko pomodlić i rozdać ubogim paczki z okazji świąt” – tłumaczy jeden z chrześcijan z miejscowej wspólnoty.

 

Zdaniem uczestników spotkania, tego ataku nie można niczym usprawiedliwić, gdyż modlący się chrześcijanie nie dali żadnych podstaw do tak agresywnych zachowań. Lokalna policja uważa jednak, że choć chrześcijanie zakończyli spotkanie zgodnie z planem, to jednak mieli sprowokować działania bojówek hinduistycznych. Wyznawcy Chrystusa podkreślają jednak, że cały czas trwają ich prześladowania ze względu na wiarę. Dodają, że strach wśród chrześcijan występuje szczególnie w okresie Adwentu, gdy częściej spotykają się na wspólnych modlitwach przygotowujących na Narodziny Zbawiciela.

 

 

Źródło: KAI, PCh24.pl

WMa

 

 

 

 


DATA: 2017-12-15 16:30
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Prześledziłem łgarzu. I potwierdzam twoje łgarstwo, bo nigdzie nie napisałem że Ziemia ma 6 mld lat. To ty tak napisałeś, powtarzam cytat twojej bzdury: "...a Ziemia około 6 mld lat temu".
9 miesięcy temu / do ollek
 
@do ollek To proszę prześledzić swoje komentarze
9 miesięcy temu / ollek
 
Bezczelnie łżesz, bo nigdzie nie napisałem że Ziemia ma 6 mld lat. To ty tak napisałeś, cytuję twoją bzdurę: "...a Ziemia około 6 mld lat temu". Ale to bardzo dobrze gdy pokazujesz swoje załganie, jest ono kolejnym dowodem i przestrogą do jakiej degeneracji moralnej (i nie tylko) prowadzi walka z katolicyzmem.
9 miesięcy temu / do ollek
 
Najpierw Pan pisze, że Ziemia ma 6 mld lat, teraz, że 4,5 mld lat.
9 miesięcy temu / ollek
 
Ewidentne braki to masz ty, bo kolejny raz nawet nie rozumiesz co SAM piszesz. Napisałeś taki bełkot: "Wg Biblii świat powstał w 6 dni, i proszę mówić, że dla Boga czas płynie inaczej, ponieważ w Biblii nie jest napisane, że dla Boga 6 mld lat jest jak dla nas 6 dni". W tych swoich wypocinach bredzisz właśnie o wieku ŚWIATA jako 6mld lat, a NIE O WIEKU ZIEMI. Poza tym teraz piszesz kolejną bzdurę w którą wierzy twoja antynaukowa sekta, że Ziemia ma około 6mld lat, podczas gdy według współczesnej nauki wiek Ziemi to około 4,5 mld lat. Ale proszę bardzo, kompromituj się dalej swoją ignorancją, jest ona świetnym przykładem do jakiej degeneracji, nie tylko moralnej, prowadzi walka z katolicyzmem :)
9 miesięcy temu / do ollek
 
Pan ma ewidentne braki. Około 14 mld lat temu powstał Wszechświat, a Ziemia około 6 mld lat temu, tak jak mówiłem.
9 miesięcy temu / ollek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.