DZIŚ JEST:   03   KWIETNIA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Ryszarda, biskupa
Św. Sykstusa, papieża
 
 
 
 

„Himalaje hipokryzji”. Robert Biedroń „solidaryzuje się” z osobami z zespołem Downa

„Himalaje hipokryzji”. Robert Biedroń „solidaryzuje się” z osobami z zespołem Downa
Fot. Daniel Gnap / FORUM

Lewicowy polityk Robert Biedroń od dawna przyznawał, że popiera aborcję i domaga się jej pełnej legalizacji. W tym kontekście jako „Himalaje hipokryzji”, można określić jego zaangażowanie w akcję wsparcia dla osób z zespołem Downa. Wszak większość przypadków aborcji, wynika właśnie ze zdiagnozowanej u nienarodzonego dziecka trisomii 21.

 

Europoseł i lider partii Wiosna zamieścił na Twitterze zdjęcie, na którym widać dwie różne skarpetki. To gest przyjęty w wielu krajach jako wyraz solidarności z osobami z zespołem Downa. Internauci na całym świecie biorą udział w sympatycznej kampanii i wrzucają do mediów społecznościowych podobne zdjęcia. Akcja nabiera tempa w szczególności 21 marca każdego roku, gdy obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa.

 

„Dwie różne skarpetki. Tak – w geście solidarności z osobami z zespołem Downa. Też załóżcie dwie różne skarpetki i pokażcie, że jesteście z nimi!” – napisał na Twitterze lewicowy polityk i aktywista ruchu LGBT.

 

W zaangażowaniu w akcję Roberta Biedronia nie byłoby niczego złego, gdyby nie fakt, że od wielu lat publicznie podkreśla, że popiera aborcję i domaga się pełnej legalizacji zbrodniczego procederu. Kwestie liberalizacji aborcji były przez niego wielokrotnie podnoszone, co więcej, były również ważnymi punktami jego kampanii wyborczych i aktywności politycznej. To powoduje, że jego postawa i wyraz solidarności z osobami z zespołem Downa, można uznać za niezwykłą obłudę i hipokryzję

 

W tym kontekście należy pamiętać, że to właśnie wykrycie u dziecka nienarodzonego trisomii 21, czyli Zespołu Downa, jest jedną z głównych przyczyn aborcji.

 

Cyniczne zachowanie Roberta Biedronia spotkało się z krytyką internautów, którzy wypominali mu jego poglądy na temat zabijania dzieci nienarodzonych. „Zakładaj dwie różne skarpetki w geście solidarności i bądź zarazem za prawem do aborcji, także dzieci z zespołem Downa. Hipokryzja - poziom najwyższy” – napisał Piotr Wójtowicz z Radia Warszawa. „Coroczna żenada” – oceniła Zuzanna Dąbrowska z Radia Maryja. „Panie Biedroń, proszę się nie kompromitować. Pan popiera zabijanie (aborcję) dzieci nienarodzonych, u których stwierdzono zespół Downa!!!” – napisał Paweł Ozdoba, wiceprezes Centrum Życia i Rodziny.

 

 

Źródło: Twitter

WMa

 


DATA: 2020-03-21 18:09
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Czy on kontroluje to co mówi? Czy będzie tak pier... Popatrzcie co zrobił z naszym Słupskiem Głosuje na Bosaka
10 dni temu / Dariusz
 
Cóż to za nowomoda i określenie nienormalnego zachowania jako ?Himalaje hipokryzji?? To jakaś diagnoza medycznej psychiatryczna?
11 dni temu / Mix
 
Był taki jeden kto podobnie myślał. To ten kto rozpętał piekło drugiej wojny światowej.
11 dni temu / Paweł
 
Jedynie nawrócenie może temu człowiekowi pomoc... To bardzo wygodne nie wierzyć w Boga, który za dobre wynagradza a za złe karze, jak mówi jedna z prawd wiary. To analogia do nauczania Pana Jezusa o drodze waskiej i szerokiej... Z pewnością wielu ludzi się modli za pana Biedronia, aby go uratować od wiecznej przegranej, lecz ostateczny wybór będzie należał do niego, podobnie każdego z nas...
11 dni temu / Krakusik
 
A ja myślę, że to po prostu tępota.
12 dni temu / L
 
Eee,tam Himalaje.Himalaje są tyciutkie w porównaniu do hipokryzji tego człowieka.Ale nie bój nic,przyjdzie kryska na matyska i rzeczywistość dokona weryfikacji tego co wyznaje i głosi i chce wcisnąć innym,którzy są temu przeciwni.
12 dni temu / nionio
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.