DZIŚ JEST:   20   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

XXIX Niedziela zwykła
Św. Jana Kantego
Bł. Jakuba Kerna
 
 
 
 

Himalaje hipokryzji! Parlament Europejski promuje wybory „troską” o… nienarodzone dzieci [VIDEO]

Himalaje hipokryzji! Parlament Europejski promuje wybory „troską” o… nienarodzone dzieci [VIDEO]
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

„Dziś przychodzę na świat. Jak będę wyglądał, gdy będę dorastał?” – pyta nienarodzone dziecko będące narratorem najnowszego spotu frekwencyjnego przygotowanego przez Parlament Europejski i zachęcającego do udziału w eurowyborach. Materiał został opublikowany na oficjalnej stronie Parlamentu Europejskiego na Facebooku.

 

W trzyminutowym nagraniu przedstawiono kilkanaście kobiet w ciąży. To właśnie nienarodzone dziecko jest narratorem spotu. „Wszyscy mamy wpływ na świat, jeszcze zanim się urodzimy. Każde narodzone dziecko to kolejny powód, aby kształtować i dbać o jeszcze lepszą przyszłość. Razem możemy wspierać równość, prawa i demokrację” – mówi dziecko-narrator, po czym zachęca widzów do pójścia 26 maja do urn i zagłosowania w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

 

 

Spot na pierwszy rzut oka wydaje się materiałem popierającym prawo do życia. Niestety realne działania wielu europejskich polityków oraz eurokratów są zaprzeczeniem ideałów prolife.

 

Według Eurostatu tylko w 2014 roku w Niemczech dokonano prawie 100 tys. aborcji, w Rumunii prawie 78,5 tys., na Węgrzech ponad 32,5 tys., w Czechach prawie 22,0 tys., w Portugalii ponad 16,5 tys., na Słowacji ponad 10,5 tys.

 

Dane te są jednak niekompletne, bowiem nie uwzględniają liczby zabójstw nienarodzonych dokonywanych, m.in. we Francji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i Włoszech. Kraje te nie przekazały informacji na ten temat.

 

Biorąc jednak pod uwagę informacje z poprzednich lat (Wielka Brytania – 197,6 tys. w 2012 roku, Francja – 225,7 tys. w 2007 roku, Hiszpania 108,7 tys. w 2012 roku, Włochy 103,2 tys. w 2012 roku) można wysunąć wniosek, że tylko w tych czterech krajach mordowanych jest około 700 tys. dzieci rocznie.

 

Te porażające dane mogą jednak jeszcze wzrosnąć i jeszcze więcej dzieci może być mordowanych. Wszystko dlatego, że kolejne rezolucje i apele eurokratów wzywają wszystkie kraje UE do prawnej legalizacji aborcji.

 

Na początku roku 2015 eurodeputowani przyjęli raport „o prawach człowieka i demokracji na świecie w 2013 roku i polityki Unii Europejskiej w tej sprawie”. Stanowił on w najważniejszej części apel do państw członkowskich UE, „aby uznały niezbywalne prawa kobiet i dziewcząt do nietykalności cielesnej i samodzielnego podejmowania decyzji w sprawie, między innymi, prawa dostępu do dobrowolnego planowania rodziny, bezpiecznej i legalnej aborcji”.

 

Kilka miesięcy później – w czerwcu 2015 roku – Parlament Europejski przyjął kolejny raport, tym razem na temat strategii Unii Europejskiej na rzecz równości między mężczyznami i kobietami po 2015 roku, znany jako „Raport Noichl”. Jeden z jego artykułów wzywał Komisję Europejską i państwa członkowskie Wspólnoty do „zapewnienia powszechnego dostępu do aborcji i antykoncepcji”.

 

Pod koniec 2015 roku – w listopadzie – Parlament Europejski przyjął kolejną rezolucję, tym razem wzywającą kraje UE do „promowania praw reprodukcyjnych i seksualnych, postrzegając je jako środek służący zmniejszeniu ubóstwa”.

 

 

Źródło: tvp.info / PCh24.pl

TK

 

 


DATA: 2019-05-14 09:54
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

To jest metoda SZCZUROŁAPA ze starej bajki z morałem. Szczurołap gra na flecie melodię Która wabi szczury i wyprowadza je z MIASTA . Szczury opuszczają swoje siedziby dobrowolnie zatracając naturalną i wrodzoną płochliwość i nawyki bezgranicznie ufając grajkowi. Ta sama metoda stosowana jest w wyborach. Mówi się ludziom to co CHCĄ USŁYSZEĆ aby tylko zagłosowali na nich. Jak się człowiek wsłucha co gadają to się zastanawia, czy NIE POTRZEBNY politykom PSYCHIATRA. Obecne wybory do PE to prawdziwy surrealistyczny KABARET.
5 miesięcy temu / iskierka
 
A może to nie hipokryzja tylko jakieś dobre duchy dobrały się do promocji. Przemyciły dobrą myśl tam, gdzie się jej nie spodziewaliśmy...
5 miesięcy temu / jaja
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.