DZIŚ JEST:   03   LIPCA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Tomasza Apostoła
Św. Leona III, papieża
 
 
 
 

Hillary Clinton trafi do więzienia? Tego chce Donald Trump!

Hillary Clinton trafi do więzienia? Tego chce Donald Trump!
REUTERS/David Becker/Nancy Wiechec/Files/FORUM

Gdy Hillary Clinton jako szefowa Departamentu Stanu kierowała amerykańską dyplomacją, korzystała z niezabezpieczonego odpowiednio prywatnego adresu e-mail. Robiła to niezgodnie z prawem. Teraz jedyny republikanin ubiegający się o nominację na kandydata w wyborach prezydenckich uważa, że jego konkurentka powinna trafić za to do więzienia.

 

- Hillary Clinton musi trafić do więziennej celi - stanowczo zasugerował Donald Trump podczas konferencji w San Jose (Kalifornia). Polityk miał na myśli sprawę maili głównej kandydatki Partii Demokratycznej w walce o prezydencką nominację.

 

Gdy żona byłego prezydenta USA kierowała dyplomacją Stanów Zjednoczonych, posługiwała się w pracy pocztą elektroniczną działającą na jej prywatnym serwerze. Serwery domeny clintonemail.com znajdują się w piwnicy jej domu w Nowym Jorku.

 

Korzystając z niezabezpieczonych odpowiednio maili łamała zalecenia dotyczące rządu Stanów Zjednoczonych - wynika z opublikowanego pod koniec maja raportu inspektora generalnego Departamentu Stanu.

 

Clinton nigdy nie ubiegała się o stosowne pozwolenia, umożliwiające korzystanie z własnej domeny. Nawet gdyby starała się o zgodę na to, nie otrzymałaby jej. Serwery ClintonEMail nie są bowiem odpowiednio zabezpieczone i nie spełniają standardów wymaganych przez amerykańskie prawo.

 

Dwaj informatycy pracujący dla Departamentu Stanu mieli sugerować Hilary Clinton, że posługuje się nieodpowiednio zabezpieczonym mailem. Na swoje sugestie otrzymali jednak odpowiedź, że Sekretarz Stanu otrzymała stosowne pozwolenia i mają więcej sprawy nie poruszać. Inspektor generalny Departamentu Stanu nie znalazł jednak dowodów na istnienie takich pozwoleń.

 

FBI bada, czy zachowanie Clinton naraziło na niebezpieczeństwo tajemnice państwowe. Cała sprawa kładzie się cieniem na kampanię wyborczą demokratycznej polityk, która uparcie twierdzi, że prawa nie złamała. Przeprosiła jednak za swoją postawę.

 


Źródło: onet.pl

MWł  


DATA: 2016-06-03 13:22
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.