DZIŚ JEST:   22   MARCA   2019 r.

Św. Zachariasza, papieża
Bł. Baldwina z Boucle
 
 
 
 

Hierarcha wzywa prezydenta Białorusi, aby zatrzymał promocję propagandy LGBT

Hierarcha wzywa prezydenta Białorusi, aby zatrzymał promocję propagandy LGBT
Abp Tadeusz Kondrusiewicz, fot. printscreen YT

Abp Tadeusz Kondrusiewicz skierował list otwarty do prezydenta Aleksandra Łukaszenki, w którym apeluje o wprowadzenie regulacji zabraniających promowania postaw homoseksualnych oraz ideologii gender. Zapisy miałyby zostać uwzględnione w tworzonej właśnie ustawie poświęconej „walce z przemocą domową”.

 

„Mam wielką nadzieję na to, że białoruskie prawodawstwo postawi jeszcze wyraźniejszą przeszkodę propagandzie nietradycyjnych zachowań seksualnych, afiszowaniu i pozytywnemu prezentowaniu sodomicznego trybu życia” napisał abp Tadeusz Kondrusiewicz, zwierzchnik Kościoła katolickiego na Białorusi. Hierarcha apeluje do prezydenta Aleksandra Łukaszenki o wsparcie walki z promocją postaw homoseksualnych i ideologii gender. Nowe regulacje chroniące moralność mogą zostać włączone do ustawy „o walce z przemocą domową”.

 

Nowe prawo ma wejść na Białorusi w 2019 roku i przewiduje m.in. zakaz stosowania przemocy wobec dzieci. W tym rozwiązaniu prawnym jasno określone zostały definicje molestowania czy przemocy ekonomicznej. Białoruskie MSW wespół z ONZ prowadzi jednak również program dotyczący walki z przemocą domową, który przemyca rozwiązania prawne wspierające propagandę LGBT oraz promocję ideologii gender. Sprzeciwia się temu abp Tadeusz Kondrusiewicz, który zwraca uwagę na zagrożenie i apeluje o poszerzenie zapisów ustawy, które będą chroniły przed propagowaniem postaw homoseksualnych.  

 

Hierarcha chciałby, aby przy tworzeniu ustawy o przemocy domowej, konsultowano się z przedstawicielami kościołów chrześcijańskich. W liście do prezydenta zwraca uwagę na konieczność wsparcia wartości rodzinnych. „Dyskusja nad tak ważnymi dla naszego społeczeństwa projektami ustaw powinna toczyć się z udziałem przedstawicieli wyznań tradycyjnych dla Białorusi, które od wieków propagują fundamentalne wartości rodzinne. Uczą one takich relacji pomiędzy członkami rodziny, które wykluczają przemoc.”

 

Abp Kondrusiewicz w swoim liście zwraca uwagę, że obecna ustawa powstaje w czasie, kiedy na świecie występują silne i agresywne nurty propagujące walkę z wartościami chrześcijańskimi. Dodaje, że właśnie dlatego potrzebne są w ustawie zapisy, które postawiłyby tamę tym niszczącym rodzinę ideologiom.

 

„Oczywistym jest, że podczas wszelkich zmian prawa należy kierować się interesem narodowym i brać pod uwagę wartości duchowe ludu białoruskiego. A nie iść w ślad zgubnych sekularystycznych tendencji, w tym ideologii gender, która prowadzi do zniszczenia tradycyjnej rodziny. Dlatego mam wielką nadzieję, że białoruskie prawodawstwo postawi jeszcze wyraźniejszą przeszkodę propagandzie nietradycyjnych zachowań seksualnych, afiszowaniu i pozytywnemu prezentowaniu sodomicznego trybu życia” – zaznacza w liście otwartym zwierzchnik Kościoła katolickiego na Białorusi.

 

 

Adam Białous

WMa

 

 

Zobacz także:

 

W obronie wyższych praw. Dlaczego musimy przeciwstawiać się legalizacji związków homoseksualnych?

 

W obronie wyższych praw


DATA: 2018-07-17 17:46
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

nie tędy droga-zakazy odbieraja katolikom możliwość ćwiczenia woli i pokonywania trudności,"Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę"
8 miesięcy temu / oj
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.