DZIŚ JEST:   21   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Urszuli i Towarzyszek
Bł. Jakuba Strzemię
 
 
 
 

Hezbollah magazynuje w Europie saletrę amonową. O jej wybuchu zdecyduje Iran?

Hezbollah magazynuje w Europie saletrę amonową. O jej wybuchu zdecyduje Iran?
Fotograf: MOHAMED AZAKIR/Archiwum:Reuters/FORUM
#TERRORYZM    #HEZBOLLACH    #SALETRA    #WYBUCH    #EKSPLOZJA    #BEJRUT    #EUROPA

Sierpniową, potężną eksplozję w porcie w Bejrucie spowodował wybuch saletry amonowej. Tymczasem amerykański Departament Stanu przekazał zaskakujące informacje, że Hezbollah od roku 2012 przemycał tę substancję do kilku krajów europejskich, Początkowo przemycany był w niewielkich ilościach w… apteczkach pierwszej pomocy. Po jakimś czasie terrorystom udawało się przewieść także większe ilości. Wiadomo, że materiały znajdują się w Niemczech, Belgii, Francji, Hiszpanii, Włoszech i Szwajcarii.

 

„The Times of Israel” alarmował niedawno, że w europejskich miastach gromadzona jest saletra. To bardzo prawdopodobne. Jej tony wykryto bowiem pięć lat temu w Londynie, na Cyprze i w kilku innych nieokreślonych krajach. W tym czasie europejskie tajne służby, w tym brytyjski MI5, alarmowały izraelski Mosad o działaniach Hezbollahu.

 

Ekspert rozgłośni RTL ds. terroryzmu Michael Ortmann potwierdził, że w południowych Niemczech znaleziono zmagazynowane tam kilkaset kilogramów saletry amonowej. - Władze wykryły ten skład i w odpowiedni sposób go zniszczyły - oświadczył Ortmann.

 

Nie wiadomo dokładnie, do jakich celów Hezbollah chciałby wykorzystać zmagazynowaną saletrę amonową.  - Gdyby planował użyć jej do produkcji bomb, wtedy celem zamachów terrorystycznych mogłyby być, na przykład, różne instytucje żydowskie - twierdzi Ortmann. Równie dobrze jednak Hezbollah mógłby zaatakować  ambasady Stanów Zjednoczonych.

 

Zdaniem amerykańskich specjalistów materiały czekają na zlecenie z Teheranu, by ludzie Hezbollahu działający w Europie błyskawicznie mogli dokonać zamachów.

 

ChS

Źródło: dw.com, idnes.cz

 

 

 

 

 

 


DATA: 2020-09-28 06:45
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Tadeusz-dobre!!
22 dni temu / Anaja
 
bajka o przemycie to jedno, ale możliwość użycia jej przeciw krajom chrześcijańskim to drugie. Rewolucjonistom i wrogom chrześcijaństwa zawsze ktoś otwierał bramy, wywoływał głód i zamieszki. Bardzo poważny sygnał ostrzegawczy
22 dni temu / Pejot
 
Za czasów PO służby specjalne aresztowały Brunona B. "agrobombera" który miał planować zamach na sejm. Jak donieśli dziennikarze śledczy w jego "organizacji" byli sami agenci ABW a w sensacyjnie brzmiących wiadomościach pokazano z dumą na całą Polskę dowody terroryzmu: starą nokię, bateryjkę 9V i druciki. Brunon B dosiedział w więzieniu do rządów PiS i popełnił samobójstwo... Teraz każdego rolasa będzie można zamknąć za worek nawozu.
22 dni temu / Wojtek
 
"amerykański specjalista" staje się weselszym synonimem niż "radziecki naukowiec". Strach pomyśleć, co by było gdyby takich dwóch posadzić razem ...
22 dni temu / Tadeusz
 
Każdy polski skład nawozów sztucznych dysponuje kilkoma, kilkudziesięcioma tonami saletry. W moim garażu leży worek z 30 kg tej śmiercionośnej substancji, wiosną rozrzucę ją pod drzewkami w sadzie. Tylko nasz sojusznik może wpaść na pomysł, że zamiast te tony kupić na miejscu przemyca się je w apteczkach.
23 dni temu / Promyk
 
"przewieść"
23 dni temu / BLAD ORTOGRAFIC
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.