Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   19   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

Św. Jana de Brébeufa
Św. Pawła od Krzyża
Bł. Jerzego Popiełuszki
 
 
 
 

Herezje na synodzie? Hierarchowie apelują do polskich katolików! [VIDEO]


Odtwórz w YouTube
 

Panteizm, rezygnacja z ewangelizacji, dekonstrukcja kapłaństwa, rehabilitacja pogańskich wierzeń – wszystko to może przynieść Synod Amazoński. Każdy z nas może pomóc zatrzymać tę inwazję błędów – apelują o to znani hierarchowie. W programie „JA KATOLIK” opowiada o tym Krystian Kratiuk z PCh24.pl.


DATA: 2019-10-01 11:30:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

A po co komu w ogóle synod? W Dekalogu i Ewangelii nie jest dość wyraźnie napisane?
26 dni temu / K.J.Turzyński
 
Przez wiele lat brakowało mi takiego głosu, takich informacji. Cieszę się że was oglądam. Wielkie wrażenie zrobiła na mnie książka "Dzisiaj trzeba wybrać " ks. Piotra Glasa, oraz ostatnie konferencje Ojca Augustyna Pelanowskiego " co się zdarzyła w Gibea I,II,III,IV. Tak mamy wolną wolę możemy kupczyć, możemy się buntować ale "co za korzyść możemy odnieść choćbyśmy cały świat zyskali a na swej duszy szkodę ponieśli?
27 dni temu / strusz
 
Do @kwiatek77 cyt.: ''wolność każdego człowieka to świętość'' --- czyli kolejne wyznanie, gdzie bogiem jest ''wolność'' sprowadzona do roli świętości. Pzdr.
28 dni temu / Ewa
 
nie i jeszcze raz nie--------wolność każdego człowieka to świętość,bez względu na religię,katolicyzm to Twoje wyznanie,a Twoja wolność kończy się na granicy wolności innego człowieka i dotyczy to też religii!!!!!!!!
28 dni temu / @kwiatek77
 
@Izydor: "Należy zważyć, że święci pisarze, albo raczej 'Duch Boży, który przez nich mówił, nie chciał pouczać ludzi o tych rzeczach to jest o istotnej naturze świata widzialnego, jako nie mających dla zbawienia żadnego pożytku' Św. Augustyn, De Gen. ad litt. II 9, 20.. Przeto pisarze święci, zamiast dokładnie badać zjawiska przyrody, opisują i przedstawiają niekiedy te rzeczy w sposób przenośny, albo posługują się sposobem wyrażania się powszechnie za ich czasów używanym, co i dziś ma miejsce w życiu codziennym o wielu rzeczach, nawet u ludzi najbardziej uczonych. A jak w mowie popularnej przedstawia się rzeczy tak, jak one okazują się zmysłom, podobnie święty pisarz jak mówi Doktor Anielski 'kierował się tym, co podają zmysły' Św. Tomasz, S. Th. I, q. 70, a. 1, ad 3., albo sam Bóg, mówiąc do ludzi, dostosował się, aby być przez nich zrozumianym, do ich sposobu wyrażania się o rzeczach". - Leon XIII, "Providentissimus Deus"
28 dni temu / M.
 
@ kwiatek77 Poza zabobonami jest jeszcze dużo inych spraw do oczyszczenia. A co z teorią ewolucji Darwina? Nadal będzie się uczyć w szkole tych głupot? A co z teorią heliocentryczną, sprzeczną z Pismem. Jak długo będą dostępne muzea archeologiczne, twierdzące, że ludzie żyli przed Adamem i Ewą?
28 dni temu / Izydor Oracz
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 114 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.