DZIŚ JEST:   25   MAJA   2020 r.

Św. Grzegorza VII
Św. Bedy Czcigodnego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Bracia i siostry dzisiaj jestesmy swiadkami rozlamu kosciola rzymsko katolickiego ktory niewiele ma z Ewangelia Pana do wspolnego.to falszywa ewangelia.nadchodza czasy ciemnosci dla chrzescijan.czasy ucisku i apostazji.o tym wszystkim glosil Chrystus.o falszywych prorokach i nauczycielach Pisma.na synodzie zajmuja sie ekologia i ociepleniem klimatu jak i wprowadzaniem poganskich rytualow.dokonuje sie najwieksze zwiedzenie czasow konca.wprowadzaja nam jedna swiatowa religie zwana ekumenia.wyjdzcie z falszywego kosciola bracia i siostry.nierzadnica zdradza Pana i zmierza na zaglade.Pan spali ja ogniem gdyz jest cora Najwyzszego Kaplana.kara za nierzad duchowy jest stos.to slowa Pana.poczytajcie Nowy Testament.pokaraj ich Panie.a slabym w wierze otworz oczy duchowe aby zdazyli sie nawrocic prze Twoim przyjsciem.Chwala tylko Tobie Chryste w Trojcy Jedynej.
7 miesięcy temu / Wioletta
 
A po co komu w ogóle synod? W Dekalogu i Ewangelii nie jest dość wyraźnie napisane?
8 miesięcy temu / K.J.Turzyński
 
Przez wiele lat brakowało mi takiego głosu, takich informacji. Cieszę się że was oglądam. Wielkie wrażenie zrobiła na mnie książka "Dzisiaj trzeba wybrać " ks. Piotra Glasa, oraz ostatnie konferencje Ojca Augustyna Pelanowskiego " co się zdarzyła w Gibea I,II,III,IV. Tak mamy wolną wolę możemy kupczyć, możemy się buntować ale "co za korzyść możemy odnieść choćbyśmy cały świat zyskali a na swej duszy szkodę ponieśli?
8 miesięcy temu / strusz
 
Do @kwiatek77 cyt.: ''wolność każdego człowieka to świętość'' --- czyli kolejne wyznanie, gdzie bogiem jest ''wolność'' sprowadzona do roli świętości. Pzdr.
8 miesięcy temu / Ewa
 
nie i jeszcze raz nie--------wolność każdego człowieka to świętość,bez względu na religię,katolicyzm to Twoje wyznanie,a Twoja wolność kończy się na granicy wolności innego człowieka i dotyczy to też religii!!!!!!!!
8 miesięcy temu / @kwiatek77
 
@Izydor: "Należy zważyć, że święci pisarze, albo raczej 'Duch Boży, który przez nich mówił, nie chciał pouczać ludzi o tych rzeczach to jest o istotnej naturze świata widzialnego, jako nie mających dla zbawienia żadnego pożytku' Św. Augustyn, De Gen. ad litt. II 9, 20.. Przeto pisarze święci, zamiast dokładnie badać zjawiska przyrody, opisują i przedstawiają niekiedy te rzeczy w sposób przenośny, albo posługują się sposobem wyrażania się powszechnie za ich czasów używanym, co i dziś ma miejsce w życiu codziennym o wielu rzeczach, nawet u ludzi najbardziej uczonych. A jak w mowie popularnej przedstawia się rzeczy tak, jak one okazują się zmysłom, podobnie święty pisarz jak mówi Doktor Anielski 'kierował się tym, co podają zmysły' Św. Tomasz, S. Th. I, q. 70, a. 1, ad 3., albo sam Bóg, mówiąc do ludzi, dostosował się, aby być przez nich zrozumianym, do ich sposobu wyrażania się o rzeczach". - Leon XIII, "Providentissimus Deus"
8 miesięcy temu / M.
 
@ kwiatek77 Poza zabobonami jest jeszcze dużo inych spraw do oczyszczenia. A co z teorią ewolucji Darwina? Nadal będzie się uczyć w szkole tych głupot? A co z teorią heliocentryczną, sprzeczną z Pismem. Jak długo będą dostępne muzea archeologiczne, twierdzące, że ludzie żyli przed Adamem i Ewą?
8 miesięcy temu / Izydor Oracz
 
Wyjęliście kolczyki z miejsc przekłutych, też z uszu? aby niczego w swoim ciele nie oddawać w niewolę diabła! wyrzekliście się czytania horoskopów? wyrzuciliście z domu pogańskie znaki? jednorożce, piramidy itd. łuski karpia, pawie pióra, żydek gromadzący pieniądze, czerwona nitka, grosz na szczęście, 13-tego w piątek, czarny kot, bicie palmą, rozbite lustro, przechodzenie pod drabiną, odpukać w niemalowane drewno, wypluj to, rozsypana sól, witanie się przez próg, zabicie pająka, kominiarz i guzik, królicza łapka, czterolistna kończyna, szycie na kimś lub na sobie - z zamkniętymi ustami, wstanie z łóżka lewą nogą? Może przy okazji tego synodu w Polsce udałoby się oczyścić domy katolików z resztek pogaństwa, zabobonów i tym podobnych? też jeśli chodzi o muzykę - kasety, płyty, mp3 z muzyką okultystyczną itp. W Polsce jest jeszcze wiele do zrobienia, niech każdy zacznie od dziś, od siebie. Wyrzeczenie się diabła choć przez 1 katolika w Polsce, pomoże bardzo...
8 miesięcy temu / kwiatek77
 
Jest jeszcze reakcja Boga na tzw. tradycje = zwyczaje..."Odpowiedź Boga. PAN odpowiedział Jozuemu: "Wstań! Dlaczego tak leżysz twarzą do ziemi? Izrael popełnił grzech. Złamali przymierze, które z nimi zawarłem: przywłaszczyli sobie przedmioty obłożone klątwą - skradli je, zataili i ukryli wśród swoich rzeczy. Izraelici nie zdołają odeprzeć swoich wrogów, uciekną przed nimi, bo ściągnęli klątwę na siebie. Tak długo nie będę z wami, dopóki nie zgładzicie obciążonych klątwą wśród was. Wstań, oczyść lud i rozkaż: Oczyśćcie się na dzień jutrzejszy! Tak bowiem powiedział PAN, Bóg Izraela: Izraelu, wśród was jest rzecz podlegająca klątwie. Nie zdołacie się oprzeć wrogom, dopóki nie usuniecie spośród was tego, co podlega klątwie." A czy nasi katolicy, poza postem i modlitwą, oczyścili już swoje domy z przedmiotów podlegających klątwie? ze słoników z trąbą do góry? z tzw. drzewek szczęścia? z masek i figurek przywiezionych z wycieczek zagranicznych? wyjęliście kolczyki?
8 miesięcy temu / kwiatek77
 
@Krzysiek, "rozumna wola ludzi wystawi się na łaskę Ducha Bożego" pięknie powiedziane...rozumna wola ludzi - w przeciwieństwie od innych stworzeń nierozumnych...może chcieć wystawić się na łaskę od Boga...ale może też tego nie chcieć, niestety...jednak mam nadzieję, że Twoje słowa są prorocze i tak się stanie, że jednak "wystawi się na łaskę Ducha Bożego"...a nie na inne rzeczy np. na herezje...ciekawe, że do odróżnienia co jest herezją, a co nią nie jest, konieczny jest rozum, nie wystarczy dobra wola w dialogu...z drugiej strony trudno odrzucić lud, którego rozumna wola niemająca pojęcia o herezjach, ma jednak dobrą wolę przynależenia do Kościoła Chrystusowego...ale wola ta też nie chce porzucić swoich pogańskich wierzeń, wynikających z tradycji przodków...a które na naszym polskim podwórku pozostały w zwyczajach tj.: śmingus dyngus, święcenie jajek, ubieranie choinki, całowanie się pod jemiołą itd. Herezja jest granicą między bałwochwalstwem, a tradycją.
8 miesięcy temu / kwiatek77
 
Panteizm to wcale nie jest wielobóstwo.
8 miesięcy temu / Tomek
 
Nie może być przyzwolenia dla rozluźnienia norm obyczajowych! Już św Augustyn uznał homoseksualizm i masturbację, za grzech sodomski wołający o pomstę do nieba! Potwierdził to św Tomasz Akwinata - czym zatem są biskupi moderniści - wobec teologów, świętych ojców kościoła? Nikim! Owszem jest kryzys kapłaństwa - czy antidotum na to nie byłby obowiązkowe lekcje religii, a wobec zauważenia głębokiej pobożności ucznia - kierowania go na specjalne zajęcia - przygotowujące do stanu duchownego? Nie może tak być, że seminaria mają 20% obłożenia, a mazurskie nie miało ani jednego kandydata na 1 rok!
8 miesięcy temu / Izydor Oracz
 
Socjalistyczne utopie oraz nagły i krótko terminowy dobrobyt poprzewracał ludziom w głowach. Kościół i papiestwo przetrwa ponieważ nie ma takiego człowieka ani instytucji na ziemi by móc je znieść. Aczkolwiek nie musi wcale przetrwać w Europie jeśli ludzie nie chcą ani Kościoła ani Boga. Bóg nie ma narodowości a Kościół jest powszechny. Ta cała walka z Kościołem i papiestwem a de facto z samym Bogiem tylko świadczy o głupocie i upadku intelektualno-duchowym tych ludzi. Kościół i papiestwo przetrwa tam gdzie rozumna wola ludzi wystawi się na łaskę Ducha Bożego. Kościół jest Chrystusowy a nie ludowy.
8 miesięcy temu / Krzysiek
 
Polecam: "2Siostra Michaela Pawlik w Łasku Ekumenizm, a dialog międzyreligijny" z Polska Myśl Patriotyczna Łask, Opublikowany 3 lis 2018
8 miesięcy temu / kwiatek77
 
Nie myślałem, że przyjdzie mi modlić się do Jezusa o Jego Kościół Hierarchiczny Przeżyłem Komunizm i post komunizm i ponowny powrót do komunizmu Przeżyłem czas przedsoborowy i posoborowy i lubię moje czasy w których oddaję chwałę Jezusowi Mam wielu gorących przyjaciół pośród kleru i wydaje mi się że rozumiem Kościół. Ufam mojemu Przyjacielowi Duchowi Świętemu więc jestem na serio wyznawcą Jezusa Jedynego Zbawiciela, Ukrzyżowanego z własnej nieprzymuszonej woli i Zmartwychwstałego abym był taki jak On. Nie ma nic prostszego niż Dobra Nowina. Matka Ziemia, wiara ludyczna - chyba powraca stary konflikt Franciszkanów i Jezuitów z Chin, to komplikuje, mąci i oddala od fascynującego życia w Panu
8 miesięcy temu / Wierzący
 
Nadszedl czas kochani katolicy do prawdziwej walki z szatanem. Wpakowal sie on nam na najwyzszy szczebel. Wlazl tam gdzie nie powinien. Ale to sobie wykombinowal. I mysli ze wygra z Panem Bogiem. On zleci na zbity leb z tej swojej drabiny. Poprzez nasze krucjaty, rozaniec, modlitwy I posty Pan Bog I Matka Najswietsza straca go do piekla. Ale teraz musimy sie laczyc my katolicy w modlitwie do Boga naszego aby uratowal nam swiat. Wiec juz do modlitwy I z Panem Bogiem I Maryja nasza Matka ukochana.
8 miesięcy temu / Boguslawa
 
"Rzym straci wiarę i stanie się SIEDZIBĄ ANTYCHRYSTA" - czy te słowa już się nie wypełniły..?
8 miesięcy temu / Ola
 
Wezwanie do krucjaty modlitwy i postu. "Aby herezje Biskupów autorów synodu nie wypaczyły .." Aby Papież nie zgodził się - na HERERZJE ? Przecież to NIENORMALNE i oznacza APOSTAZJĘ. Modlitwa i czynny - OPÓR wiernych to norma. A co ROBIA i będą robić autorzy APELU FORMALNIE NIE WIADOMO. PUBLICZNE ZGORSZENIE JUŻ ZAISTNIAŁO z chwilą publikacji informacji n.t. herezji w dokumencie wytycznych dla synodu. NO i CO ? Była jakaś FORMALNA REAKCJA WATYKANU ? Nie było. Czyżby kilku -2? Biskupów kontestujących REFORMY PAPIEŻA! MOGŁO PODWAŻAĆ JEGO DECYZJE. Papież w temacie synodu już się WYPOWIEDZIAŁ. Watykan i modernistyczni hierarchowie JUŻ DAWNO, formalnie 1962 na SOBORZE ZGODZILI SIĘ NA REFORMY czyli ZMIANY, zerwanie CIĄGŁOŚCI NAUCZANIA i ODRZUCENIE ŚW. TRADYCJI. Sobór się ZGODZIŁ! a nie synod. Reszta to bomby z opóźnionym zapłonem II Soboru Watykańskiego? Jakiego HERETYCKIEGO i nie ważne są DZIŚ dobre INTENCJE nadymanych pychą HUMANISTÓW.
8 miesięcy temu / iskierka
 
SZATAN DOTARŁ JUZ DO Watykanu, teraz czekamy na opinie Papieza Franciszka. Od jego postawy bedzie zalezało , w ktorym kierunku NAUKI KOSCIOŁA KATOLICKIEGO "pójda" czy bedzie to kosciól Chrystusowy jak teraz, czy skreci na lewo i bedzie wyznawca panteizmu,BOZE UCHOWAJ!
8 miesięcy temu / paniula
 
kogo to dziwi?? ma przecież przyjść wielkie odstępstwo sam Jezus Chrystus to przewidział! to może nie zdziwienie tylko to bunt, jak bunt to dobrze, a ja mam ciśnienie.
8 miesięcy temu / wladys
 
Czy Szanowni Redaktorzy pch24 byliby łaskawi poszukać dokładnych informacji o tym, kto będzie brał udział w owym synodzie? Ile to bedzie osób? Jakie mają poglądy? Jakie są - z ludzkiego punktu widzenia - szanse, że zamierzone zmiany nie przejdą przy znajomości systemu głosowania? Wiem, to dużo szukania, ale w końcu za to Wam płacą. Na razie słyszę same ogólniki, a nic nie wiem jakie są proporcje progresistów i tradycjonalistów na tym synodzie. Pozdrawiam.
8 miesięcy temu / Greg
 
Duchu Święty nie dopuść do tego, by działania niektórych pasterzy Kościoła była zgorszeniem dla "maluczkich". Złem jest grzech indywidualnie popełniony przez duchownego ale dużo gorszym jest zmiana dogmatów lub dodanie nowych niezgodnych z Ewangelią.
8 miesięcy temu / Wieś
 
Dziękuję PCH24 za umieszczenie listu hierarchów. Cała nasza wspólnota zakonna włączyła się w krucjatę.
8 miesięcy temu / Siostra
 
Od 1.10.19 zaczynają mi się Msze Święte do Dworu Niebieskiego w intencji Kościoła Świętego. Zachęcam każdego aby zamawiać choć jedną Mszę Świętą w miesiącu w intencjach kościoła. Modlitwa prywatna i wspólnotowa musi płynąć ustawicznie, aby błąd nas nie pochłonął !!! Heretyków dzisiaj nie brakuje.
8 miesięcy temu / Adrian
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.