21 września 2019

„To zaprzecza nauce Kościoła!”. Paweł Lisicki ostro o wydarzeniach w Domu św. Marty

(fot. You Tube/wSensie)

– Albo mamy do czynienia z jakąś szopką, albo z jawnym zerwaniem z tym, co stanowi istotę chrześcijaństwa – powiedział w programie „Wierzę” telewizji wSensieTV redaktor naczelny „Do Rzeczy” Paweł Lisicki, komentując niedawne spotkanie w Domu św. Marty w związku z podpisanym przez papieża Franciszka tzw. dokumentem z Abu Zabi.

 

Lisicki, który jest współautorem magazynu „Wierzę”, odniósł się do dokumentu komentując spotkanie, jakie 11 września odbyło się w Domu św. Marty w Watykanie. Było to pierwsze posiedzenie Najwyższego Komitetu dla osiągnięcia celów zawartych w Dokumencie o Braterstwie Ludzkim na rzecz pokoju światowego i wspólnego współżycia.

Wesprzyj nas już teraz!

 

Publicysta nie ma wątpliwości, że spotkanie może świadczyć o jawnym zerwaniu z tym, co „stanowi istotę chrześcijaństwa”. – Najwyższy Komitet ds. Braterstwa opiera się na dokumencie z Abu Zabi, w którym napisano, że „pluralizm i różnorodność religii, koloru skóry, płci, rasy i język są wyrazem mądrej woli Bożej, z jaką Bóg stworzył istoty ludzkie” – przypomniał Lisicki.

 

To zdanie całkowicie zaprzecza całej tradycji chrześcijaństwa i całej nauce Chrystusa. Gdyby ono było prawdziwe, to Kościół nikogo by nie nawracał, a przecież docierał do innych religii. Jak byli poganie w Rzymie, to po co do nich szedł św. Paweł? Po co szedł św. Piotr? Po co szli apostołowie? Dlaczego ich nawracali na chrześcijaństwo? – pytał redaktor naczelny „Do Rzeczy”. O dokumencie z Abu Zabi powiedział również: „piękna masońska nazwa”.

 

Lisicki odnosząc się do dokumentu podkreślił, że irytuje go, gdy nieustannie powtarzane są frazy o potrzebie radości, optymizmu i nieskupianiu się na tym, co złe. – Chciałbym się skupiać tylko na tym, co jest dobre, ale czy mam nie widzieć tego, co złe? Co mam z tym zrobić? – mówił Lisicki.

 

Stolicę Apostolską podczas spotkanie w Domu św. Marty reprezentowali przewodniczący Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego kardynał-nominat Miguel Angel Ayuso Guixot i sekretarz specjalny Ojca świętego Yoannis Lahzi Gaid. Pojawili się tam także przedstawiciele świata arabskiego. Było to pierwsze posiedzenie Najwyższego Komitetu dla osiągnięcia celów zawartych w Dokumencie o Braterstwie Ludzkim na rzecz pokoju światowego i wspólnego współżycia.

 

 

Źródło: Do Rzeczy

ged

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Skutecznie demaskujemy liberalną i antychrześcijańską hipokryzję. Wspieraj naszą misję!

mamy: 127 314 zł cel: 300 000 zł
42%
wybierz kwotę:
Wspieram