DZIŚ JEST:   29   LUTY   2020 r.

Św. Roman, opat
 
 
 
 

Hazard i alkoholizm problemami w rodzinach

Hazard i alkoholizm problemami w rodzinach
Fot. nkzs /sxc.hu
#RODZINA    #DZIECKO    #OJCIEC    #MATKA    #HAZARD    #ALKOHOLIZM    #PARAFIA    #PORADNIE KATOLICKIE

- Hazard dotyka także dzieci - alarmuje Monika Kacprzak ze Specjalistycznej Poradni Rodzinnej, działającej przy parafii św. Teresy na radomskich Borkach. Istniejąca od trzech lat placówka niesie pomoc w zakresie problemów wychowawczych, małżeńskich i rodzinnych.

 

Potrzeb jest tyle, że władze Radomia wsparły trzy dodatkowe punkty konsultacyjne przy parafach Najświętszego Serca Jezusowego, św. Stefana i Bożego Miłosierdzia.

 

Monika Kacprzak - pedagog i doradca życia rodzinnego mówi, że jednym z najczęstszych problemów z jakimi przychodzą do poradni zainteresowani jest alkoholizm jednego ze współmałżonków.

 

Niepokojący jest też problem nadużywania alkoholu wśród dorastających dzieci, często dziewczyn. - W ostatnim czasie odnotowujemy uzależnienia od hazardu i gier komputerowych. Doszło nawet do tego, że jedno dziecko popełniło samobójstwo. Ogromna jest pogoń rodziców za pieniądzem. Z braku czasu rodzice nie wykrywają pierwszych symptomów, kiedy dziecko czuje się samotne i ucieka w różnego rodzaju uzależnienia - mówi Monika Kacprzyk.

 

Osobnym problemem jest hazard z udziałem mężczyzn. - Nie mają pracy, ale grają, by zabezpieczyć byt rodzinie. A tak naprawdę wpadają w długi. Popadają w depresję i praktycznie nie ma wyjścia z tej sytuacji - dodała specjalistka z poradni rodzinnej.

 

Wiceprezydent Radomia Anna Kwiecień wyraziła radość z działalności tego typu poradni w mieście. W tym roku zostały uruchomione trzy dodatkowe takie punkty: przy parafii Najświętszego Serca Jezusowego, św. Stefana i Bożego Miłosierdzia. - Są one potrzebne, bowiem rodziny mają coraz więcej problemów. Cieszę się, że kolejne parafie podejmują się tego działa - powiedziała Anna Kwiecień. W sumie w Radomiu działa już pięć takich poradni prowadzonych przez stronę kościelną.

 

Ks. Zbigniew Gaczyński, proboszcz parafii św. Teresy zwrócił uwagę, że ludzie potrzebują dzisiaj rozmowy i duchowego umocnienia. – Cieszymy się, że możemy pomóc tym ludziom. Jeśli występują problemy, to trzeba wyjść im naprzeciw – powiedział proboszcz z Borek.

 

Z poradni mogą korzystać wszyscy radomianie. Są one bezpłatne. Porad udzielają psycholog, pedagog, prawnik, doradczyni życia rodzinnego i duszpasterz. Placówka jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 16-19. Punkt znajduje się w budynku parafialnym.

 

 

Źródło: KAI

ged


DATA: 2014-03-23 09:02
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Z naszym Rządem jest coś nie tak.Nie interesuje się problemem rozpijania młodzieży (mamy największą liczbę sklepów w Europie na 10 000 tys. mieszkańców). Wysprzedawanie naszej Ojczystej ziemi. Próba zniszczenia dobrze prosperujacej firmy: Lasy Państwowe. Można się pokusić i powiedzieć: zdrada stanu.
ponad 5 lat temu / marekb54
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.