DZIŚ JEST:   27   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Frumencjusza z Aksum
Św. Sabiny, męczennicy
 
 
 
 

Hanna Gronkiewicz-Waltz zakazała Marszu Niepodległości. Co zrobią narodowcy?

Hanna Gronkiewicz-Waltz zakazała Marszu Niepodległości. Co zrobią narodowcy?
Fot. Krystian Maj/FORUM

Warszawski Urząd Miasta nie zgodził się na zorganizowanie 11 listopada Marszu Niepodległości. Narodowcy mogą odwołać się od tej decyzji do sądu.

 

Swoją decyzję Hanna Gronkiewicz-Waltz przedstawiła na środowej konferencji prasowej. Prezydent miasta powiedziała wprost: „zakazałam Marszu Niepodległości”. Kończąca rządy w stolicy polityk PO dodała, że osobiście podpisała ów zakaz, który konsultować miała z nowo wybranym prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim (również PO).

 

Gronkiewicz-Waltz decyzję tłumaczyła na Twitterze pisząc, że Warszawa wiele wycierpiała przez agresywny nacjonalizm. Z kolei na konferencji prasowej wskazała również na rezolucję Parlamentu Europejskiego. W październikowym dokumencie wskazano na wzrost „neofaszystowskiej” przemocy w Europie. Eurokraci wezwali kraje UE do podjęcia kroków w sprawie.

 

 

W rozmowie z PCh24.pl Krzysztof Bosak zapowiedział, że organizatorzy Marszu Niepodległości odwołają się od decyzji prezydent Warszawy. Niezależnie jednak od decyzji sądu oraz decyzji polityków, marsz w setną rocznicę odzyskania niepodległości odbędzie się, a frekwencja na wydarzeniu będzie rekordowa – powiedział wiceprezes Ruchu Narodowego. Dodał, że wydarzenie odbędzie się w spokoju.


Jeden z organizatorów Marszu Niepodległości, Tomasz Kalinowski, dodał z kolei na Twitterze, że prawnicy narodowców przygotowują odwołanie od decyzji prezydent Gronkiewicz-Waltz.

 

 

Poseł Anna Maria Siarkowska powiedziała z kolei, że decyzja jest skandaliczna. – Pokazuje wprost, że Konstytucję Platforma i jej członkowie mają tylko na ustach, ale w żaden sposób nie zamierzają jej przestrzegać. Ta decyzja jest absurdalna, jest pogwałceniem konstytucyjnej zasady wolności zgromadzeń. Powinna być uchylona – stwierdziła w rozmowie z PCh24 poseł PiS.

 

Decyzja Hanny Gronkiewicz-Waltz to pokazanie, że idea niepodległości nie cieszy się popularnością w kręgach lewicowo-liberalnych. I to my, zwykli Polacy, cały czas musimy o tę niepodległość walczyć. Wielu osobom bardzo przeszkadza samo słowo „niepodległość” i ludzie, którzy są niepodległości oddani – powiedział nam Kajetan Rajski, redaktor naczelny kwartalnika „Wyklęci”.

 

Uważam, że jest to bolszewicka decyzja, dlatego że jednym z największych zwycięstw wolnej Polski jest wolność do zgromadzeń i wolność wypowiedzi i tutaj pani Gronkiewicz-Waltz depcze to podstawowe prawo obywatelskie – powiedział w rozmowie z PCh24.pl ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

 

Po drugie: pamiętam panią Gronkiewicz-Waltz, kiedy afiszowała się ze swoją przynależnością do ruchu charyzmatycznego w Kościele katolickim, kiedy to sama kandydowała na prezydenta i pełniła inne urzędy i biegała po kuriach biskupich. Sam uczestniczyłem w rekolekcjach, które głosiła z ambony w kościele św. Andrzeja w Krakowie dla bankowców. Dzisiaj mogę powiedzieć, że wychodzi jej prawdziwa twarz. Z przykrością to mówię, że jest osobą zakłamaną, a przy tym dzisiejszą decyzją w przededniu 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Hanna Gronkiewicz-Waltz rozpaliła ogromny konflikt społeczny, co jest niezwykle smutną wiadomością dla wszystkich Polaków niezależnie od tego czy popierają Marsz Niepodległości czy nie – dodał legendarny kapelan „Solidarności”.

 

Do sprawy na Twitterze odniósł się prezes Instytutu Ordo Iuris. „Doszło do rażącego naruszenia Konstytucji i wolności zgromadzeń przez Hannę Gronkiewicz-Waltz. Zgromadzenie cykliczne odwołane przed jakimkolwiek naruszeniem prawa. Organ nadzoru nawet nie zweryfikował, jakie nadzwyczajne środki bezpieczeństwa planowało Stowarzyszenie Marsz Niepodległości” – napisał mecenas Jerzy Kwaśniewski.

 

 

  

Źródło: PCh24.pl / tvn24.pl / niezalezna.pl / rmf24.pl / Twitter

MWł/TK

 

  


DATA: 2018-11-09 09:05
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
11
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

:) trzeba się napstrykać by znależć, blokady pozakładali:) ,,ustawa z dnia 18 marca 1921 roku o zwalczaniu przestępstw z chęci zysku, popełnionych przez urzędników. (Dziennik Ustaw Nr 30 poz.177) dziękuję, nic więcej w temacie:)
ponad 1 rok temu / szpulas11
 
A jak nazwać tych, którzy sprzedają i kupczą wolnością i prawami INNYCH ? Którzy za nic mają PRAWDĘ i życie bliźniego ? Dla których liczy się jedynie własne JA i to co MOJE w obfitości bez granic. Na co dzień ci kulturalni wygalantowani . Bełkocą od rzeczy w debatach i na rautach o niczym byle się załapać na intratny interes. Bezwzględni Egoiści. >Kinole< to pasuje to tych po nowemu zhumanizowanych przez media co czerpią z zdemoralizowanego kina zachodniego. Patrzą i chcą po nowemu inaczej wszystkiego poczynając od sexu. >Łysole< taka moda. Nie we włosach potencjał intelektualny. Tylko w mózgu - rozumie. Co do >nagrań, które idą w świat< to każdy NORMALNY pokazuje to co normalne i prawdziwe a nie chwali się patologią którą posiada także Zachód, czyli ten kulturalny świat do którego wzdychasz i tęsknisz. Tam źródło zarazy. Nowy świat dopiero zaczyna ujawniać swoje OBLICZE i swoją AGRESJĘ poprzez BEZKOMPROMISOWOŚĆ w stosunku do wszystkich myślących inaczej.
ponad 1 rok temu / iskierka > Cóż z bujną czupryną jak H.G.W.
 
Po 1918-tym w Polsce pozostały olbrzymie grupy agentów niemieckich, ruskich i innych, potem mieszali i przeszkadzali. Podczas Powstania Warszawskiego na jednym brzegu Wisły mordowano Patryiotów i ludność a na drugim czekali kolejni mordercy aby dokonywać dzieła unicestwienia elit i Polaków przez dziesięciolecia, czekali z taborem swoich pseudo polskich polityków, sędziów, lekarzy, profesorów. Te przywiezione w taborach "śmieci" do tej pory niszczą Polskę ze zdwojoną siłą, ponieważ sprzedając Polski majątek za bezcen lewakom zachodnim, kupili se ich wsparcie. Dopóki nie wyczyścimy "śmieci" i zarażonych ich kłamstwami karierowiczów to nie dokonamy w Polsce nic dobrego.
ponad 1 rok temu / Dor
 
a kim są ci nazywający się patriotami-90% to narodowcy ,kinole ,i agresywni łysole ,potem nagrania takich "patriotów " idą w świat ,dobrze zrobiła choć to niewiele pomoże
ponad 1 rok temu / cóż
 
Tak jak przewidywano mamy do czynienia ze spiskiem. Prezydent Warszawy zabrania Marszu Prezydent Duda ogłasza przejęcie Marszu z urzędu. Nic nie dzieje się przypadkowo. Cele Agendy są nadrzędne i wymuszają porozumienia. A gdzie prawa Tych Polaków, którzy byli pierwsi ? Jeszcze jedno, czy Min. Brudziński sprawdzi zasadność i prawdziwość >masowych< zwolnień lekarskich dla policji. Czy też ma to być zachęta do tolerowania łamania prawa. Władza znowu się skompromitowała . A może o to chodzi ? Lepiej żeby Nami rządzili oświeceni urzędnicy unijni bo sami NIE POTRAFIMY.
ponad 1 rok temu / iskierka
 
Warszawiacy wybrali ucznia Gronkowca na prezydenta to teraz niech cierpia przez kolejne lata za swoja glupote
ponad 1 rok temu / ada
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.