DZIŚ JEST:   26   MAJA   2020 r.

Św. Filipa Neri
 
 
 
 

Handlu w niedzielę nie będzie, ale pracownicy i tak pójdą do pracy. To element „tarczy antykryzysowej”

Handlu w niedzielę nie będzie, ale pracownicy i tak pójdą do pracy. To element „tarczy antykryzysowej”
Źródło: pixabay.com

Pakiet antykryzysowy nie przewiduje umożliwienia handlu w niedziele, ale pozwala sklepom na przyjmowanie i rozładowywanie towaru na półki – poinformowała w poniedziałek minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

 

Emilewicz podkreśliła, że priorytetem rządu jest w obecnej sytuacji „ochrona ludności, pracowników oraz zachowanie potencjału gospodarczego kraju w stanie jak najmniej dotkniętym przez skutki pandemii”. Dodała, że władza na bieżąco podejmuje działania, które łagodzą jej wpływ na polską gospodarkę i rynek pracy.

 

Na tym etapie staramy się wyjść naprzeciw postulatom jak największej liczby przedsiębiorstw, biorąc oczywiście pod uwagę zasoby, jakimi dysponujemy. Dlatego skupiliśmy się na rozwiązaniach, które w naszej ocenie rozwiązują najpilniejsze problemy – pozwolą firmom zachować płynność finansową i utrzymać zatrudnienie – wyjaśniła minister rozwoju.

 

Emilewicz poinformowała też, że rząd podejmuje szereg działań, żeby uchronić jak najwięcej polskich firm, choć jednocześnie zdaje sobie sprawę z tego, że część z nich może tego trudnego okresu nie przetrwać.

 

Duża liczba firm może być zmuszona do restrukturyzacji. Nasz projekt polityki nowej szansy ma zminimalizować przyszłe skutki gospodarcze pandemii przez ułatwienie firmom ponownego startu. Co ważne, te rozwiązania są skierowane do wszystkich przedsiębiorców - małych, średnich i dużych – powiedziała minister.

 

Źródło: TVP Info

TK

 

 

Polecamy także nasz e-tygodnik.

Aby go pobrać wystarczy kliknąć TUTAJ.Czytaj także:
DATA: 2020-03-31 12:43
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Sz p jak tylko koronawirus ustąpi ,to już będzie wszystko przygotowane ,poustawiane nastąpi zwrot tak jak sobie tego od dawna życzą właściciele wielkich zagranicznych korporacji chandlowych ,i oczywiście prawie wszystkich Polaków Polacy w niedziele do roboty,już kiedyś na ten temat wypowiadał się min Szweda,ze zad musi się zastanowić bo tego domagają się ludzie,ale ze względu na wybory chwilowa cisza ,ale jak widzicie nie do końca ,min Emilewicz ta od p pr Gowina wie co robi. Od dobrej zmiany nie głosuje na PiS ,bo to UW PO,a nie mój PiS
1 miesiąc temu / Kazimierz
 
Głosowałem na PIS.lW porównaniu ze zdrajcami z SLD, PO i ZSL pod nową nazwą była różnica. I teraz pewnie jest, ale coraz bardziej znikoma. Nie od dziś i z wielu powodów, np. zmian w sądach, wolności gospodarczej, roszczeń żydowskich, uległości wobec UE, ograniczania wolności wyznania... Nie, nie będę głosował na jeszcze gorszych. Pozostaje głos nieważny. I nadzieja, że elektorat się opamięta, a Pan Bóg pomoże nam znaleźć polskich przywódców.
1 miesiąc temu / Jarosław
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.