DZIŚ JEST:   29   STYCZNIA   2020 r.

Św. Anieli Merici
Św. Walerego, biskupa
 
 
 
 

Handlarze roszczeń kontra lokatorzy. Po której stronie stanął Rzecznik Praw Obywatelskich?

Handlarze roszczeń kontra lokatorzy. Po której stronie stanął Rzecznik Praw Obywatelskich?
fot.Simona Supino / FORUM

Adam Bodnar po raz kolejny zaskoczył swoim działaniem. Rzecznik Praw Obywatelskich zwrócił się do komisji weryfikacyjnej ds. stołecznej reprywatyzacji  upominając się o zachowanie standardów przesłuchiwania osób wzywanych na posiedzenia. Poszło o handlarzy roszczeń. Co z losem lokatorów „wyczyszczonych” kamienic?

 

W ocenie ministra Patryka Jakiego, Rzecznik Praw Obywatelskich podejmując tego rodzaju działania broni handlarzy roszczeń zamiast lokatorów. Jego zdaniem Adam Bodnar powinien podać się do dymisji.

 

Musimy sobie zadać pytanie: Czy jest to rzecznik praw handlarzy czy rzecznik praw obywateli? To jest kluczowe pytanie w tej sprawie. Dlatego ten list, który RPO do nas wysłał, jest to absolutna kompromitacja od strony merytorycznej i urzędu, który on pełni, ponieważ powinien stawać w obronie najsłabszych, a nie tych, których stać na to, ażeby tu przyprowadzać po 6-7 prawników, co Państwo często obserwujecie. Dlatego Adam Bodnar – to jest moja opinia – po tej interwencji, która jest jego kolejną kompromitacją, powinien się podać do dymisji, jeżeli ma trochę honoru – ocenił Patryk Jaki.

 

Adam Bodnar uznał jednak, że rolą RPO jest obrona obywateli przed nadużyciami władzy, bez względu czy są to lokatorzy, urzędnicy czy więźniowie.

 

Działania urzędującego RPO od dłuższego czasu wzbudzają wątpliwości, a głos ministra Jakiego w sprawie odwołania Bodnara nie jest pierwszą taką inicjatywą. Za pośrednictwem platformy protestuj.pl do szefów klubów parlamentarnych trafiło niemal 24 tys. głosów w sprawie odwołania go z funkcji przed upływem kadencji.

 

Jak czytamy w uzasadnieniu, Adam Bodnar swoim działaniem „wielokrotnie pokazał swoją stronniczość i kompletny brak znajomości polskiego prawa. Za przykład może posłużyć sprawa drukarza, który odmówił wykonania swojej usługi dla radykalnej grupy LGBT, co sprowadziło na niego nie tylko gniew Rzecznika Praw Obywatelskich, ale również poważne konsekwencje prawne”.

 

Adam Bodnar naciskał też na pracowników Urzędu Stanu Cywilnego, którzy nie godzili się na rejestrację homomałżeństw. W końcu, w jednej z audycji na antenie TVP Info RPO zasugerował, że Polski naród jest współodpowiedzialny za największą zbrodnię XX wieku – Holokaust.

 

Petycję w sprawie odwołania Adama Bodnara wciąż można podpisać na protestuj.pl.

 

 

Źródło: radiomaryja.pl, protestuj.pl

MA

 

 

 

 

 


DATA: 2017-10-05 11:23
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.