DZIŚ JEST:   19   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

Św. Jana de Brébeufa
Św. Pawła od Krzyża
Bł. Jerzego Popiełuszki
 
 
 
 

Hamburg: Caritas prowadzi poradnictwo dla homoseksualistów w zakresie wychowywania dzieci

Hamburg: Caritas prowadzi poradnictwo dla homoseksualistów w zakresie wychowywania dzieci
Marsz LGBT, fot. REUTERS/Daniel Becerril

Hamburska Caritas prowadzi poradnictwo dla homoseksualistów żyjących w związkach z osobami tej samej płci. Osoby utożsamiające się ze światem LGBT mogą korzystać z pomocy kościelnej organizacji i dowiedzieć się m.in. jak dobrze wychowywać dzieci.

 

Zaskakująca informacja dobiega do nas z Hamburga, gdzie Caritas archidiecezji hamburskiej oferuje do niedawna poradnictwo dla homoseksualistów żyjących w związkach z osobami tej samej płci. Jak informuje na swojej stronie internetowej „katolicka” organizacja, „rodziny w kontekście LGBT mogą przychodzić do jej ekspertów i dowiadywać się w jaki sposób kształtować swoje życie rodzinne. Co więcej, kursy obejmują również sprawy związane z wychowaniem dzieci. O wzywaniu do nawrócenia i porzucenia homoseksualnych skłonności oczywiście mowy nie ma.

 

Hamburska Caritas zaprasza na spotkania zarówno całe „rodziny” jak również ich poszczególnych członków. Oferuje pomoc rodzicom, których dzieci „odczuwają przynależność do społeczności LGBT”. Nie chodzi tu jednak o próbę zmiany ich życia i podjęcia walki ze złymi, grzesznymi tendencjami. W swojej ofercie Caritas pisze jedynie o „rozwoju” takich osób oraz o przezwyciężaniu „obciążających ich życie problemów”. Co bardziej szokujące, Caritas w Hamburgu organizuje również spotkania „tęczowych rodzin” wychowujących małe dzieci – tak, by mogły się ze sobą lepiej poznać.

 

Mówiąc wprost, katolicka organizacja finansowana przez Kościół zaprasza homoseksualistów wychowujących dzieci, by poznawali inne sobie podobne osoby i de facto umacniały się w swoim skrajnie grzesznym sposobie życia. Caritas zapewnia, że wszystkich przedstawicieli „społeczności LGBT powita w atmosferze akceptowania”.

 

Co na to metropolita Hamburga, abp Stefan Heße? Reakcji nie ma, choć oferta Caritas obowiązuje już od kilku miesięcy. Trudno spodziewać się jej usunięcia, ponieważ w ostatnich latach w radykalny sposób otwarto niemiecki Kościół katolicki na kłamstwa rewolucji seksualnej 1968 roku. Szczególnie zażarta ofensywa trwa od roku 2017, kiedy to Bundestag (głosami chadeków! – przyp. red.) zalegalizował tzw. homoseksualne „małżeństwa”.

 

Warto przypomnieć, że niewiele później przewodniczący i wiceprzewodniczący Konferencji Episkopatu Niemiec, kard. Reinhard Marx oraz bp Franz-Josef Bode, zasugerowali możliwość udzielania parom jednopłciowym kościelnych błogosławieństw. Z kolei marcu tego roku na zebraniu plenarnym episkopatu zapowiedziano zmiany w moralności seksualnej, choćby poprzez uznanie homoseksualizmu za normalny oraz przyjęcie w Kościele teorii gender.

 

 

Źródło: własne

Pach/WMa

 

 

 


DATA: 2019-05-25 09:27
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
11
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Niemcy zginą. To kwestia czasu. Znamienne jest cisza Boga i ryk szatana obecny w głupocie ludzi. Bluznierstwo goni bluznierstwo, a sodoma pozornie ma się dobrze, do czasu ognistego oczyszczenia z czasów Abrahama.
4 miesiące temu / Krakusik
 
Hańba.
4 miesiące temu / alo
 
Ziemia się zapadnie i pochłonie zło.
4 miesiące temu / BHO
 
Niemcy może dążą do stworzenia swojego pseudo kościoła jak za III Rzeszy Niemieckiej co im się nie udało wtedy.
4 miesiące temu / Oskar
 
skąd si wioł naród niemiecki? skąd oni są?
4 miesiące temu / ewsa
 
Niech wreszcie ci Niemcy opuszczą Święty Kościół Powszechny i utworzą "własny". Ich występki ściągną w końcu, oby również nie na nasze na głowy, sprawiedliwy gniew Boży!
4 miesiące temu / Karol
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.