DZIŚ JEST:   22   STYCZNIA   2020 r.

Dzień Dziadka
Św. Wincentego Pallottiego
Św. Wincentego, męczennika
 
 
 
 

Hamburg: archidiecezja brnie w homoherezję, organizacje wiernych proszą o jasne nauczanie

Hamburg: archidiecezja brnie w homoherezję, organizacje wiernych proszą o jasne nauczanie
Abp Stefan Heße. FOT.:© Raimond Spekking/commons.wikimedia.org

W niemieckim Hamburgu trwa batalia o katolicką ocenę homoseksualizmu. Teolodzy, duszpasterze i aktywiści promujący „błogosławienie” związków jednopłciowych nie muszą obawiać się krytyki ze strony arcybiskupa. Wierni protestują, ale nie przynosi to żadnych skutków.


Sprawę opisuje katolicki dziennik konserwatywny „Die Tagespost”. Przypomina, że latem tego roku ukazała się książka zawierająca referaty na temat nowej oceny homoseksualizmu pod tytułem „Mit Segen der Kirche” („Z błogosławieństwem Kościoła”). Wśród autorów znalazł się między innymi znany duszpasterz środowisk homoseksualnych z Frankfurtu, Johannes zu Eltz, ale także wpływowy kanonista prof. Thomas Schüller z Münster czy teolog moralny z Paderborn, ks. prof. Peter Schallenberg. Przesłanie pracy było jednoznaczne: czas w Kościele katolickim na docenienie związków homoseksualnych i wprowadzenie oficjalnych błogosławieństw dla par jednopłciowych. Przedmowę do tomu – utrzymaną w niezwykle dwuznacznym tonie – napisali arcybiskup Hamburga Stefan Heße oraz biskup Osnabrück i zarazem wiceszef Konferencji Episkopatu Franz-Josef Bode.


Książka ukazała się we współpracy z dwoma pracownikami hamburskiej archidiecezji: Stephanem Loosem – dyrektorem tamtejszej Akademii Katolickiej oraz Jensem Ehebrecht-Zumsande – kierownikiem działu strategii w archidiecezjalnym „Projekcie Kościół misyjny”.


Publikacja spotkała się z ostrą reakcją prawowiernych katolików. Według „Die Tagespost” do archidiecezji zaczęły spływać – i wciąż spływają – listy i protestacyjne mejle wzywające arcybiskupa do jasnego odcięcia się od heretyckich ideologii. Ich autorzy wzywają też do zwolnienia z pracy Loosa i Ehebrecht-Zumsandego. Zwłaszcza ten drugi wzbudza poważne kontrowersje – mężczyzna żyje w związku z liderem lokalnej organizacji LGBT oraz jest wydawcą całego szeregu książek katechetycznych o… ezoterycznym zabarwieniu. Dodatkowo, mimo pełnienia w Hamburgu ważnych funkcji duszpasterskich, nie ma żadnego wykształcenia teologicznego.


Teraz do abp. Heßego apel skierowały organizacje „Una Voce Deutschland” oraz „Krąg Kardynała Newmana”. W dokumencie datowanym na początek listopada przedstawiły 10 pytań do hierarchy, prosząc go o jasne nauczanie w sprawach moralności seksualnej. Autorzy zwracają uwagę, że abp Heße nieustannie mówi o konieczności uczynienia Kościoła „nowym” i „innym”. W roku 2016 hierarcha rozpoczął proces „odnowy” archidiecezji, a dwa lata temu uruchomił nowy program „pastoralny i misyjny”, jednak w ocenie hamburskich katolików zmiany te niosą ze sobą negatywne skutki – nie zapobiegają ani masowej apostazji, ani coraz niższemu odsetkowi katolików uczestniczących w niedzielnej Eucharystii. W apelu zwraca się też uwagę na fatalny stan finansowy archidiecezji, skutkujący między innymi szokującym katolików w całym kraju procederem zamykania kolejnych szkół katolickich. Zamiast na ich ratowanie pieniądze przeznaczane są tymczasem na „nowatorskie” programy, które w istocie dążą do wywrócenia katolickiego nauczania.

 

 

Źródło: die-tagespost.de
Pach

 

 


DATA: 2019-11-26 07:57
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
12
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Do Lukasz. Pytasz: "gdzie jest papież?" Jeszcze się nie zorientowałeś, że to wszystko co się dzieje w Kościele, cała ta katastrofa odbywa się właśnie dlatego, że papieżem jest Begolgio?
1 miesiąc temu / Neptun
 
To szokujące, że zboczeńcy z lgbt mają tylu orędowników, szczególnie w zachodnim, a przede wszystkim w niemieckim Kościele.
1 miesiąc temu / Michu.
 
Skoro im Tradycja uwiera czemu sobie nie założą tego "innego", jak mówią, innowierczego kościoła? Czyżby chcieli przejąć majątek? A może chodzi im by dusze wiernych wygubić? Jedno i drugie?
1 miesiąc temu / czloax
 
Skoro w o kościele dochodzi do takich rzeczyw USA James Martin to czy my się ostoimy w Polsce z tradycyjną wiarą...
1 miesiąc temu / Olle
 
Kościół w Niemczech stacza się w odmęty błędnowierstwa. Garstkę prawowiernych przytuli Bractwo Św. Piusa X, reszta podąży w za swą sheretyczałą hierarchią z Marxem, Kasperem i Bodem na czele. Będą mieli to, na co usilnie i od dawne pracują:Jedem das Seine!
1 miesiąc temu / Karol
 
Nie chcę herezji w kościele katolickim.Nie będę tolerowala odstępstwa od dekalogu i praw Boga.To jest prawnie że okrutne co robi się wiernym. Jak można błogosławic grzechy.Ludzi którzy w grzechy żyją i nie chca się poprawić. JEZUS ZAWSZE MÓWIŁ:IDŹ I NIE GRZESZ WIĘCEJ. PANIE BOŻE RATUJ TWÓJ KOŚCIÓŁ. RATUJ NAS PRZED ZGNILIZNA MORALNĄ I DUCHOWNYMI KTÓRZY ZAMIAST ZBAWIAC I NAWRACAĆ WPROWADZAJĄ RZESZE LUDZI PROSTO DO PIEKŁA
1 miesiąc temu / Cecylia
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.